۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۳
کد خبر: ۷۶۰۵۵۹
رئیس ستاد انتخابات لرستان:

انتشار نتایج انتخابات در فضای مجازی تخلف است

انتشار نتایج انتخابات در فضای مجازی تخلف است
رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت: تنها منابع مجاز و رسمی برای اعلام نتایج وزارت کشور است و انتشار نتایج انتخابات در فضای مجازی تخلف انتخاباتی است و از مردم می‌خواهیم که به این موضوع دامن نزنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در لرستان، احسان یاوری در ستاد انتخابات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری لرستان با اشاره به حماسه حضور و اهتمام مردم لرستان پای صندوق رای، اظهارداشت: از مردم می‌خواهیم که مردم قبل از پایان زمان قانونی رای گیری پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند.

وی افزود: اگر چه بعد از ساعت ۶ هم طبق قانون وزیر کشور این اختیار را دارد که زمان رای گیری را تمدید کند، اما با توجه به ازدحام جمعیت در ساعات پایانی انتظار داریم که مردم زودتر رای خود را به صندوق‌ها بیاندازند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به اینکه تنها منابع مجاز و رسمی برای اعلام نتایج وزارت کشور است،گفت: انتشار نتایج انتخابات در فضای مجازی تخلف انتخاباتی است و قطعا با افرادی که اقدام به انتشار آمار رای گیری کنند برخورد می‌شود.

یاوری تأکید کرد: فعالان عرصه رسانه استان در راستای حفظ آرامش روانی جامعه از انتشار هر گونه آمار در خصوص نتایج انتخابات خودداری کند.

وی در خصوص پایان رای گیری در روستاها و صندوق‌های سیار هم توضیح داد: به فرمانداران تاکید کرده‌ایم که تا قبل از اتمام رای گیری به هیچ وجه آرا شمارش نشود.

رئیس ستاد انتخابات لرستان در خصوص وضعیت تعرفه‌ها گفت: توزیع تعرفه‌ها در شعب اخذ رای استان بر اساس سابقه انتخابات گذشته است و تا این لحظه هم برای تامین تعرفه‌ها مشکلی نداریم.

ابراهیم بهروج
ارسال نظرات