۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶
کد خبر: ۷۶۰۷۲۴
مردانی:

با طراحی حکیم فرزانه انقلاب اهداف دشمن محقق نشد/ دقت کنیم دوقطبی ایجاد نشود

با طراحی حکیم فرزانه انقلاب اهداف دشمن محقق نشد/ دقت کنیم دوقطبی ایجاد نشود
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: برخی به دنبال ایجاد دو قطبی هستند. دقت کنیم دوقطبی ایجاد نشود و دوقطبی‌ها به عمق بدنه جامعه نفوذ نکند.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نشست وبیناری با حضور ۳۰۰ نفر از مسئولان کانون‌‌های منتخب بسیج اساتید با گرامیداشت نام و یاد شهدا به خصوص شهدای خدمت عنوان کرد: مردم ایران در مراسم عزای شهید جمهور حماسه آفریدند و اکنون هم در بین اندوه فقدان این شهدا حماسه دیگری را با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رای رقم زدند.
 
وی افزود: به همه برادران و خواهرانی که در این یک ماه در این کارزار انتخابات در صحنه بودند و برای حضور حداکثری و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و روی کارآمدن افرادی که در سرنوشت آنها تاثیرگذارند، قدم‌های بزرگی برداشتند، تشکر می‎‌کنم.
 
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور همچنین عنوان کرد: حضور مردم در بیش از  ۴دهه در انقلاب اسلامی شریان حیات نظام جمهوری اسلامی است. 
 
وی افزود: از طرفی دشمنان نظام همه تلاش خود را برای جداسازی مردم از نظام حاکمیت به کار گرفته‌اند. حضور مردم همه آبرو و عظمت انقلاب است. و دیدیم با طراحی حکیم فرزانه انقلاب اهداف دشمن محقق نشد و این حضور پرشور به نتیجه رسید. ان‌شاءلله در ادامه شاهد حضور بیشتر مردم پای صندوق‌های رای خواهیم بود.
 
مردانی در مورد میزان مشارکت نسبت به حضورهای قبلی و انتظاراتی که مطرح گردیده است همچنین گفت: قطعا این موضوع باید بررسی و تحلیل شود اما در نهایت تحریمی که دشمن در پی آن بود خنثی شده است و با شهادت آیت‌الله رئیسی دیدیم که انسجام و وحدت ملی در میان همه جریان‌ها شکل گرفت.
 
وی افزود: اکنون وقت آن است که در فضای کارشناسی و عقلانی همه دست به دست هم دهیم تا همه مردم با مشارکت حداکثری پای صندوق‌های رای بیایند.
 
مردانی همچنین بر لزوم برنامه‌ریزی منسجم بسیج اساتید برای خنثی‌سازی تلاش عده‌ای که سعی دارند مردم را با تبلیغات سوء و عملیات روانی  و برعکس جلوه دادن خدمات نظام و کتمان حقایق، دلسرد کرده و به مشکلات ضریب دهند تاکید کرد .
 
وی بخشی از ناامیدی‌ها را ناشی از ضعف مدیریتی و برخی انتظارات و برخی تبلیغات سوء دشمن دانست که باید دلایل و عوامل آن بررسی گردد.
 
رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانست با سعه صدر، فضایی برای حضور همه سلیقه‌ها و جناح‌ها در انتخابات فراهم کند . ان‌شاءالله در دور دوم هم این تلاش‌ها پی‌گرفته شده و همه کسانی که به نظام و ایران قوی اعتقاد راسخ دارند، سرمایه اجتماعی خود را پای حضور مردم قرار دهند. 
 
وی همچنین به برخی آثار تخریب‌ها اشاره کرد و گفت: برخی تخریب‌ها از بیانات برخی نامزدها آثار تخریبی داشت و رسانه های بیگانه هم به آن دامن زدند. امیدواریم در دور دوم نسبت به آن مراقبت صورت گیرد.
 
مردانی افزود: اجماع خوبی اتفاق افتاده است چه در جبهه انقلاب و چه در جبهه اصلاحات و رقابت جدی وجود دارد. اساتید حق تخریب هیچ کاندیدایی را ندارند همه باید به دنبال افزایش مشارکت باشیم.
 
رئیس سازمان بسیج اساتید کشورهمچنین خاطرنشان کرد: القای نا امیدی و یا پیروزی یک جریان ممکن است موجب ریزش آرای جریان مقابل شود. افراد دقت کنند به این امر دامن نزنند. پیروزی نهایی از آن انقلاب و نظام اسلامی است. اکنون شاهد استقلال دولت اسلامی با حرکت همه مردم هستیم.
 
وی از امانت‌داری نظام سخن گفت و افزود: نظام با امانت داری این مسئولیت را انجام داده است و شاهدیم جریان منتقد حتی آرای بیشتری را در انتخابات داشته است.
 
مردانی تاکید کرد: باید به آثار گفتمان انقلاب اسلامی و طرح مسائل گفتمانی به جای موضوعات مصداقی پرداخت. این باید اولویت اصلی این هفته باشد. که مسائل چالشی و تند مطرح نشود. برخی به دنبال ایجاد دو قطبی هستند. دقت کنیم دوقطبی ایجاد نشود و دوقطبی‌ها به عمق بدنه جامعه نفوذ نکند.  تا با نشاط و امید و توکل و با مشارکت همه اقشار و جریان‌ها این انتخابات صورت گیرد.
 
تبیین گفتمان رهبر معظم انقلاب، ضرورت اعلام برنامه از سوی نامزدها، پرهیز از ورود به حواشی و درگیر شدن و تخریب نامزدها، لزوم مشارکت همه اقوام و مذاهب و مردم همه مناطق موضوع دیگر بحث مردانی بود.
 
وی همچنین بر تولید محتوای مناسب، استفاده از عبارت‌های زیبا در شعارها و برنامه‌ها، تبیین اولویت‌هایی که انگیزه‌ها را برای خدمت بالا می‌برد، تمرکز بر حضور دانشجویان و استفاده از ظرفیت بانوان همانگونه که در دفاع مقدس اثرگذار بودند،
 
حضور نمایندگان مجلس برای تشریح مسائل در مناطق مختلف از شهر و روستا و حتی مناطق محروم برای دعوت به شرکت در انتخابات رای و مراقبت از وجود نفوذی‌ها از دیگر مواردی بود که مردانی برشمرد.
 
وی در پایان اظهار امیدواری کرد به مدد حضرت امیرالمومنین علی (ع) و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در آستانه محرم با تلاش‌های همه اساتید و مردم، شاهد حضور با شکوه دیگری با انتخاب کاندیدایی اصلح باشیم که مسیر شهید جمهور و شهدای خدمت را دنبال کرده و آرمان‌های انقلاب اسلامی که امروز ایران را قدرتی در منطقه کرده است محقق کند.
ارسال نظرات