۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۲
کد خبر: ۷۶۰۷۷۴
جلیلی:

سرعت اینترنت باید ۵۰برابر افزایش پیدا کند

سرعت اینترنت باید ۵۰برابر افزایش پیدا کند
سعید جلیلی در حاشیه نمایشگاه الکامپ گفت: سرعت اینترنت موبایل حداقل ۱۰برابر و اینترنت ثابت باید ۵۰برابر افزایش پیدا کند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در نشست با فعالان اقتصاد دیجیتال کشور در حاشیه نمایشگاه الکامپ طی سخنانی اظهار داشت: اکنون به‌لحاظ فنی و اقتصادی برای توسعه فیبر نوری مشکلی وجود ندارد لذا فیبر نوری تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت داشته است و یکی از مباحث مهم است که باید ادامه پیدا کند و به ۱۰۰ درصد برسد.

وی افزود: سرعت اینترنت موبایل حداقل ۱۰ برابر و اینترنت ثابت باید ۵۰ برابر افزایش پیدا کند و جزو برنامه‌هایی است که برای آن بررسی‌های لازم انجام گرفته است.

جلیلی با انتقاد از روند تأمین و تخصیص ارز گفت: به‌عنوان نمونه برای تأمین زیرساخت و تجهیزات، ثبت سفارشی صورت می‌گیرد و قرار است که ارز تخصیص یابد و ممکن است پس از آن در بانک مرکزی ۳ تا ۴ ماه طول بکشد. وزارتخانه‌های صمت، کشاورزی، بهداشت و بانک مرکزی باید در زمینه تخصیص ارز ورود کنند و فرآیند تأمین و تخصیص ارز نباید طولانی بشود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه جایگاه ویژه‌ای برای فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است و دولت باید فناوری اطلاعات را از سهم ۷.۹ درصدی به ۱۵ درصد در ۵ سال آینده برساند.

وی عنوان کرد: دولت باید بتواند بستری را ایجاد کند که هر کسی نقش خودش را به بهترین شکل ایفا کند و منظور ما از دولت نقش‌آفرین این است؛ البته مقاومت‌هایی در این زمینه صورت می‌گیرد و جاده هموار برای این کار وجود ندارد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: در هشت سال منتهی به سال ۱۴۰۰، رشد کشور منفی و صفر شد و به متوسط هفت‌دهمِ درصد رسید، جبران این عقب‌ماندگی باید با رشد جهش‌گونه صورت گیرد.

جلیلی با اشاره به شعار انتخاباتی خود گفت: وقتی از یک جهان فرصت سخن می‌گوییم حتماً یکی از آنها فرصت اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی است و باید از این فرصت‌ها استفاده حداکثری کرد، تا این فرصت در بخش‌های مختلف از جمله اقتصاد، تجارت، صنعت حتی فرهنگ و آموزش پرورش نیز خود را نشان دهد و دولت در این میان باید نقش حکمرانی داشته باشد، زیرا میان آحاد مردم ظرفیت‌هایی وجود دارد و اینها فرصتی برای دولت محسوب می‌شود.

ارسال نظرات