۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۳
کد خبر: ۷۶۰۷۹۹
آیت الله قمی:

دانش‌آموختگان المصطفی مجاهدان تبیین معارف الهی هستند

دانش‌آموختگان المصطفی مجاهدان تبیین معارف الهی هستند
آیت‌الله قمی ضمن گرامیداشت ایام نزول آیات مبارکه تطهیر، ولایت و آیه مباهله، المصطفایان را پرچم‌داران و طلایه‌داران معارف الهی در جای‌جای جهان توصیف کرد و گفت: المصطفائیان مجاهدان تبیین معارف الهی هستند.
به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، آیت الله قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در هجدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان جامعةالمصطفی ضمن گرامیداشت ایام نزول آیات مبارکه تطهیر، ولایت و آیه مباهله، المصطفایان را پرچم‌داران و طلایه‌داران معارف الهی در جای‌جای جهان توصیف کرد و اظهار داشت: المصطفائیان مجاهدان تبیین معارف الهی هستند که پرکار، پرتلاش و مخلص و توانمند در مسیر تعالی معارف الهی در عرصه بین‌الملل گام بر می‌دارند.

وی در ادامه ضمن اشاره به چهلم شهدای خدمت، شهید آیت‌الله رئیسی را مصداق بارز خدمت صادقانه، خستگی‌ناپذیر، بی‌منت و تا پای جان آماده توصیف کرد و یادآور شد: غیرت اسلامی و ایرانی شهید آیت‌الله رئیسی باعث شد تا در مجامع مختلف ملی، بین‌المللی و منطقه‌ای شجاعانه از مواضع انقلاب اسلامی و جایگاه ملت بزرگ ایران دفاع کند.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در ادامه به خدمات ارزنده شهید آیت‌الله رئیسی در مباحث مختلف اشاره کرد و اذعان داشت: شهید رئیسی در دل بحران‌ها با حضور در میدان‌ها، توانست پایگاه و سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی را در داخل و خارج از کشور توسعه و افزایش دهد.

وی با بیان این که شهید رئیسی در هزار روز خدمت، حدود ۲۵۰۰ ساعت پرواز داشتند، اظهار داشت: شهید آیت‌الله رئیسی به ۲۰ کشور جهان ۲۷ مرتبه سفر کرد و توانست جایگاه ایران اسلامی را به نحو محسوسی ارتقا دهد؛ به‌گونه‌ای که در مراسم بزرگداشت ایشان، ۷۳ مقام بین‌المللی و ۹ رئیس‌جمهور حضور داشتند؛ بیش از ۳۴ نفر از رؤسای جمهوری جهان، ۴۴ شخصیت مهم جهانی و ۲۴ نهاد بین‌المللی مثل دبیرکل سازمان ملل، پاپ، رئیس الازهر و… پیام تسلیت فرستادند.

آیت الله قمی تواضع، صداقت، صمیمت و خونگرمی شهید آیت‌الله رئیسی با مردم را موردتوجه قرارداد و با بیان این که ایشان همواره اهل توسل ادعا بودند، خاطرنشان کرد: مجموعه ویژگی‌های شخصیتی شهید آیت‌الله رئیسی باعث شد که مقام معظم رهبری در فقدان ایشان فرمودند، ما یکی از بهترین‌ها زیر این آسمان را از دست دادیم.

وی ضمن ارائه گزارشی از رویکردهای بین‌المللی شهید رئیسی با بیان این ایشان به‌صورت یک مبلغ تراز دینی در فضای بین‌الملل ورود جدی داشتند، یادآور شد: با این که کشور ایران شخصیت برجسته‌ای را از دست داد؛ ظرفیت بالای قانون اساسی، درایت رهبر معظم انقلاب و انسجام ملی باعث شد تا هیچ مشکلی اتفاق نیفتاد و در کمتر از ۴۰ روز شاهد برگزاری انتخابات باشکوه باشیم؛ به‌گونه‌ای که کاندیداها در رسانه ملی تندترین انتقادات را بیان کردند و این نشان‌دهنده ظرفیت بالای جمهوری اسلامی است.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با بیان این که امسال در مسائل بین المللی با شرایط خاصی روبرو هستیم، به برگزاری انتخابات در ۸۰ کشور جهان در سال ۲۰۲۴ اشاره نمود و اظهار داشت: علی رغم تمام انتقادها به سطح مناظرات انتخاباتی در ایران، سطح مناظرات آمریکا تجلی تکرار دروغ گویی ترامپ، لکنت زبان، ضعف و ناتوانی بایدن و فساد هر دو کاندیداها بود؛ دوگانگی شکل گرفته در جامعه آمریکا، روز به روز در حال گسترش است.

آیت الله قمی در بخش پایانی سخنان خود به فرازهایی از نامه مقام معظم رهبری به جوانان امریکایی اشاره نمود و اذعان داشت: درست است که این نامه خطاب به جوانان امریکایی است، ولی در اصل نامه‌ای تمدنی و خطاب به تمام انسان‌ها و دغدغه مندان عالم است.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این که فارغ از انتشار نامه، پیام آن باید به روز و زنده، استمرار داشته باشد، به برخی از رویکردها برای استمرار بخشی به پیام نامه رهبر معظم انقلاب اشاره و اذعان داشت: این نامه در حقیقت یک نوع گام به جلو در مرحله روایت‌سازی‌هاست؛ رهبر معظم انقلاب روایتی درست از این رویدادها را در قلب آمریکا و مبتنی بر ادبیات مورد فهم جوانان غربی مطرح ساختند.

ارسال نظرات