۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴
کد خبر: ۷۶۰۸۰۶
آیت الله نوری همدانی در پیامی:

نامه رهبری به جوانان آمریکا و اروپا روح تازه‌ای در موضوع حمایت از مردم فلسطین دمید

نامه رهبری به جوانان آمریکا و اروپا روح تازه‌ای در موضوع حمایت از مردم فلسطین دمید
حضرت آیت اللّه نوری همدانی در پیامی به کنفرانس حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر انقلاب تصریح کرد: نامه رهبری معظم در دو مرحله به جوانان آمریکا و اروپا روح تازه‌ای در موضوع حمایت از مردم فلسطین دمید و نخبگان و اندیشمندان بیش از این باید به این پیام بپردازند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت اللّه نوری همدانی به هشتمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران پیامی صادر کرد.

متن این پیام بدین شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلَاةُ وَ السَّلَامُ عَلَی سَيِّدِنا وَ نَبِیِّنَا أَبِی ‌الْقَاسِمِ المصطفی مُحَمَّد وَ عَلَی أهلِ بَیتِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ سیَّما بَقیَّة اللَّهِ فِی الأرَضینَ.

با سلام و تحیت به آن مجمع محترم؛

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَی أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُم مِّنکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ» / (سوره مائده، آیه ۵۱)

آیه‌ شریفه بطور کلی خط مشی مسلمانان و جامعه‌ اسلامی را با آمریکا و اسرائیل که نماد بخشی از یهود و نصاری و مظهر ظلم و ستم به بشریت هستند بخوبی روشن می‌کند، امّا در این شرایط حساس که بیش از ۹ ماه از حملات ددمنشانه اسرائیل به ملت مظلوم فلسطین و غزه می‌گذرد برخی کشورهای اسلامی نه تنها در روابطشان با آمریکا که پشتیبان اسرائیل است، تجدید نظر نمی‌کنند بلکه عوض کمک به مردم غزه برای اسرائیل آذوقه و امکانات می فرستند!

دنیا نسل کشی مردم مظلوم غزه را شاهد است، هزاران کودک معصوم مظلومانه جان باختند و بیش از چهل هزار نفر از مردم بی‌پناه غزه به شهادت رسیدند و بیش از یکصد هزار نفر هم مجروح و نقص عضو شدند و حدود ۲ میلیون نفر هم آواره خرابه‌ها هستند، نه آب آشامیدنی دارند و نه غذایی یافت می‌شود و کمک‌های بین المللی هم تحت اشراف صهیونیست‌ها به صورت ناچیز توزیع می‌شود.

وجدان بشری کجاست؟! بحمدللّه انسانهای آزادیخواه و افکار عمومی جهان از ظلم و جنایات آمریکا و اسرائیل در فلسطین آگاه شده‌اند و امروزه مهمترین مراکز علمی و دانشگاه‌های اروپا و آمریکا به صحنه تظاهرات در حمایت از فلسطینیان و محکومیّت جنایت‌های صهیونیست‌ها تبدیل شده است، امّا سرسپردگی آمریکا و اسرائیل به یکدیگر از مصادیق بعضهم اولیاء بعض است، به این معنی هر چقدر هم صهیونیست‌ها آدم بکشند و جنایت‌های ضد بشری انجام دهند امّا پیوند دوستی آمریکا و اسرائیل همیشه برقرار است و بر این اساس آمریکای جنایتکار است که مانع از صدور قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل برای ایجاد آتش بس در غزه به اجراء در آید و پی در پی دولت اسرائیل را تجهیز و تسلیح می‌کند.

آمریکا و اسرائیل از جان ملت مظلوم فلسطین چه می خواهند؟!

تمامی سرزمین غزه را با خاک یکسان کرده‌اند و طبق نظر کارشناسان تاکنون به اندازه حجم چهار بمب اتمی که در هیروشیما بکار بردند انفجار و تخریب ایجاد کرده‌اند که برای بازسازی و نوسازی آنجا شاید دهها سال زمان لازم باشد امّا هنوز هم تشنه خون همین مردم مظلوم و آواره در خرابه‌ها هستند، این ظلم‌ها را تمام جهان دیدند و تاکنون به هیچ ملتی مانند مردم غزه ظلم و ستم نشده است!

پرونده‌ ظلم و جنایات آمریکا در جهان آنقدر زیاد است که فهرست آنها را هم در یک جلسه نمی‌توان بیان کرد! از ژاپن تا ویتنام و تا صحرای آفریقا و شمال و جنوب آمریکا همه جا مردم جهان بمباران‌های وحشیانه آمریکایی‌ها و کشتار هزاران نفر در سرتاسر جهان و کشورهای اسلامی مانند عراق و افغانستان و یمن و شمال آفریقا و دیگر مناطق را شاهد بوده‌اند.

امّا امروزه صدای مظلومیّت مردم غزه بالاترین صداست و امیدواریم وعده الهی «وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ» بزودی محقق شود و ظالمان و ستمگران به سزای اعمال جنایتکارانه شان برسند.

ظلم و ستم شیطان بزرگ آمریکا به ملت ایران و جمهوری اسلامی هم همیشه در اشکال مختلف ادامه داشته است. روزی با حمایت و تجهیز تسلیحاتی منافقین کوردل، بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم مظلوم ما را به شهادت رساندند و البته در انفجارات عظیمی مانند ۷ تیر و ۸ شهریور بزرگانی مانند شهید مظلوم آیت اللّه دکتر بهشتی و شهیدان رجایی و باهنر رئیس جمهور و نخست وزیر محبوب را و بسیاری از خدمتگزاران این ملت و کشور را ترور کردند و پس از فرار منافقان از ایران، آنان را در پایگاه‌هایی در عراق و فرانسه و آلبانی تحت حمایت خود قرار دادند و هنوز هم منافقین، پیاده نظام آمریکای جنایتکار هستند. تشکیل کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی، فرصتی است برای نشان دادن رفتارهای ضد حقوق بشری آمریکا در جهان و مخصوصاً در سال جاری این کنفرانس باید پیام رسان صدای ملت مظلوم فلسطین و غزه باشد.

نامه رهبری معظم در دو مرحله به جوانان آمریکا و اروپا روح تازه‌ای در موضوع حمایت از مردم فلسطین دمید و نخبگان و اندیشمندان بیش از این باید به این پیام بپردازند.

جمهوری اسلامی ایران و ملت مسلمان ایران بر اساس وظیفه و تکلیف دینی که باید همیشه طرفدار مظلوم و در مقابل ظالم باشند یعنی همان فرمایش امیرالمؤمنین (علیه السلام) که «وَ كُونُوا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً» همیشه دشمن ظالم و یاور مظلوم بوده‌اند و در قضیه فلسطین و غزه هم از هیچ تلاشی برای کمک به آنها دریغ نکرده‌اند امّا حل مسئله فلسطین به کمک تمام مسلمانان و کشورهای اسلامی نیاز دارد و امیدواریم ملت‌ها و دولت‌های اسلامی بیدار شده و عرصه را بر رژیم صهیونیست تنگ کرده و ملت مظلوم فلسطین را از زیر بار ظلم و ستم نجات دهند.

امیدواریم نصرت الهی هر چه زودتر شامل حال ملت مسلمان فلسطین و غزه بشود و ظالمان و ستمگران جلوه قهاریّت پروردگار عالم را ببینند.  

در پایان لازم می‌دانم از همه برگزارکنندگان این همایش محترم تشکر کنم و توفیق همگان را از خداوند متعال خواهانم.

 حسین نوری همدانی

ارسال نظرات