۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴
کد خبر: ۷۶۰۹۸۴
اسلامی در گفت وگو با رسانه ملی تشریح کرد؛

جزییات برگزاری دور دوم انتخابات/ اعلام نتایج در ساعات ابتدایی روز شنبه

جزییات برگزاری دور دوم انتخابات/ اعلام نتایج در ساعات ابتدایی روز شنبه
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که اگر همکاران ما به‌موقع شمارش و تجمیع آرا را انجام دهند، سعی می‌کنیم در ساعات ابتدایی روز شنبه نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خبر، عنوان کرد: تعداد شعبه‌های اخذ رای هم مانند مرحله اول انتخابات است شاید تعداد بسیار محدودی افزایش شعبه داشته باشیم.

وی بیان کرد: هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها بعضاً پیشنهاد افزایش شعبه دارند و فرماندار هم بررسی و تایید می‌کند.

اسلامی در خصوص مدارک هویتی افراد برای رای دادن هم گفت: بر اساس قانون ماده ۱۹ انتخابات، مردم باید دو مدرک هویتی «شناسنامه» و «کارت ملی» در روز برگزاری انتخابات همراه خود داشته باشند.

وی در خصوص شناسنامه‌های قدیمی افزود: کسانی که هنوز دارای شناسنامه قدیمی هستند، حتماً کدملی خود را به یاد داشته باشند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه در پای صندوق‌های رای نمایندگان نامزد‌ها حضور دارند، خاطرنشان کرد: طبق قانون، هر نامزد یک نماینده می‌تواند در شعبه داشته باشد و در این دوره، نامزد‌ها هم در شعبه نماینده دارند هم در ستاد انتخابات کشور.

وی افزود: در ستاد انتخابات کشور، سه نفر از نمایندگان نامزد‌ها حضور دارند و فرایند کار را مشاهده می‌کنند.

نتایج انتخابات ساعات ابتدایی روز شنبه اعلام می‌شود

اسلامی در باره شمارش آرا هم گفت: به‌محض اینکه پایان انتخابات از ناحیه ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شد، همکاران ما با ناظران، نماینده فرماندار و متصدیان شعبه آرا را می‌شمارند و بعد از صورت‌جلسه و ثبت داده‌ها در سامانه، آرا از طریق سامانه به ستاد انتخابات کشور ارسال و بعد از تجمیع به‌تدریج اعلام می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر همکاران ما به‌موقع شمارش و تجمیع آرا را انجام دهند، سعی می‌کنیم در ساعات ابتدایی همان روز شنبه نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان با بیان اینکه تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۸۵ مبنای تولد واجدان شرایط رای است و متولدین قبل از این تاریخ فقط می‌توانند رای دهند، گفت: کسی که در مرحله اول انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت نکرده است هیچ مانعی برای شرکت در مرحله دوم ندارد و اگر کسی در مرحله اول در شهرستان دیگر یا خارج از کشور رای داده است،  در مرحله دوم می‌تواند در هر شهر و مکانی در انتخابات شرکت کند و محدودیتی در این‌ خصوص نداریم.

میثم صدیقیان
ارسال نظرات