۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۷۶۱۳۴۱
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری:

باید مسیر ورود کودکان به عرصه ادب و شعر را هموار کنیم

باید مسیر ورود کودکان به عرصه ادب و شعر را هموار کنیم
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: با توجه به اینکه به اقتضا توفیق الهی سال‌های طولانی است که با نوجوانان و جوانان ارتباط نزدیک دارم و به قیمتی بودن این موضوع و عرضه واقف هستم.
به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، نشست بخش کودک و نوجوان کنگره ملی شعر و داستان امر به معروف و نهی از منکر روز دوشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳ با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در سالن جلسات شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برگزار شد. 
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست با حضور شاعران و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان این جلسه را شیرین و باصفا توصیف کرد و گفت: این کنگره که در آن فریضه امر به معروف گرامی داشته می‌شود و شعر و ادبیات کودک و نوجوان عرضه میشود، نوعی مجاهدت است. 
 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: برای کار در این حیطه باید خیلی بیش از این‌ها درنگ کرد و اهتمام و سرمایه گذاری و مجاهدت می‌خواهد. 
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری گفت: با توجه به اینکه به اقتضا توفیق الهی سال‌های طولانی است که با نوجوانان و جوانان ارتباط نزدیک دارم و به قیمتی بودن این موضوع و عرضه واقف هستم.  
 
وی با بیان اینکه درک عالم کودکی و نوجوانی ضرورت‌ها و اقتضائات و فوریت‌های خاص خود را دارد، اظهار کرد: باید مسیر‌هایی را هموار کنیم که بچه‌ها از دوران کودکی وارد حوزه ادب، هنر و شعر شوند. 
 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اضافه کرد: ضرورت دارد به صورت ملی و فراگیر و با یک پشتوانه قوی و دقیق علمی از اساتید حاذق در جهت استعدادیابی کودکان استفاده شود. اگر به موقع این مسیر را مهیا کنیم، آینده خیلی روشنی را نوید خواهد داد. در این بین رسالت بزرگی بر دوش اهالی فرهنگ و اهل قلم است و سرمایه گذاری اصل ماجراست.
ارسال نظرات