۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
کد خبر: ۶۱۲۵۶۰
پ
کارشناس مسائل خانواده مطرح کرد؛
حجت الاسلام شریفی نژاد با تأکید بر اینکه مقابله با هنجارشکنی‌ها نیازمند کار فرهنگی است، گفت: افسران جنگ نرم ما در زمینه فعالیت های فرهنگی ضعیف عمل می‌کنند.
حجت الاسلام روح الله شریفی نژاد، کارشناس امور تربیتی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، در رابطه با بی تفاوتی خانواده‌ها نسبت به هنجارشکنی‌های اجتماعی عنوان داشت: رسانه‌ها جایگاه بسیار بالایی دارند و متأسفانه ما از نظر کار رسانه‌ای با توجه به اینکه نسل امروزی با رسانه و فضای مجازی سر و کار دارد، نتوانستیم کارکرد مثبت و قوی در زمینه هنجار‌های اجتماعی داشته باشیم.

کارشناس امور تربیتی با بیان اینکه متن و سریال خوبی در زمینه دفاع از حجاب و هنجار‌های مثبت تاکنون تولید نشده است، افزود: در رمضان که آماده‌ترین ماه برای رشد معنویت مردم است، سریال‌هایی با محتوای تمسخر ارزش‌ها و باور‌های دینی و یا پرداختن به موضوعات کلیشه‌ای پرتکرار تولید می‌شود.

کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه در زمینه الگوسازی موفق عمل نکردیم، اظهار داشت: علی رغم اینکه حضرت زهرا (س) الگوی عفاف و حجاب است، اما سریال و فیلمی با چنین مضمونی تولید نشد و در اختیار عموم قرار نگرفت.

حجت الاسلام شریفی نژاد با اشاره به اینکه کتاب‌های اندکی با مضمون عفاف و حجاب تألیف شده است، ادامه داد:  به جز کتاب حجاب شهید مطهری، در ۱۵ سال اخیر کتابی با چنین محتوای غنی تألیف نشده است و هر آنچه که اکنون موجود است به روز نبوده و با قراین مستدل و علمی پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه انسان‌ها در برابر زور لجبازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی از قبیل گشت ارشاد بیش از آنکه به ترویج حجاب کند سبب نتیجه عکس شده البته عدم همکاری سایر دستگاه‌ها مزید بر علت می‌باشد و سبب عدم به نتیجه رسیدن فعالیت سایر نهاد‌ها خواهد شد.

کارشناس امور تربیتی با تأکید بر اینکه مقابله با هنجارشکنی‌ها نیازمند کار فرهنگی است، تصریح کرد: کار فرهنگی، نیاز به برخورد ندارد بلکه نرم و زیر است، کار فرهنگی را باید با کار فرهنگی انجام داد، افسران جنگ نرم ما ضعیف عمل می‌کنند؛ از این رو هوچی گری‌های مطرح شده باید مستدل و مستند جواب داده شوند.

حجت الاسلام شریفی نژاد با اشاره به اینکه فضای مجازی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: بچه‌های مذهبی باید مستندسازی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و مقابله با هنجارشکنی‌ها را در اولویت قرار دهند هر چند که در این حوزه با ضعف روبرو هستیم./۹۴۵۶/ت303/ب1
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین