۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
کد خبر: ۶۲۰۲۴۲
پ
در دیدار رییس سازمان دیانت ترکیه مطرح شد؛
دبیرکل مجمع جهانی تقریب در دیدار با رییس سازمان دیانت ترکیه تأکید کرد: پیگیری مسأله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست بلکه مسأله همه امت اسلامی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب که برای شرکت در کنفرانس بین المللی«وحدت اسلامی: آینده فلسطین و جهان اسلام» به آنکارا سفر کرده است، روز جمعه با "علی ارباش" رییس سازمان دیانت ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله اراکی در این دیدار با بیان اینکه مسأله فلسطین یکی از مهمترین مسائل امروز جهان اسلام است، اظهار داشت: پیگیری مسأله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست بلکه مسئله امت اسلامی است. به ذلت کشاندن فلسطین به ذلت کشاندن همه مسلمانان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: طرح های خطرناکی که امروز در فلسطین توسط صهیونیست ها اعمال می شود بسیار هشدار دهنده است و سکوت در برابر آن جایز نیست.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی ایجاد یک وحدت رویه پیرامون قضیه فلسطین بین علمای اسلام در سراسر جهان یک هدف بزرگ و مهم است.

آیت الله اراکی در ادامه گفت: درگذشته دیدارهای با مسؤولان سازمان دیانت داشتیم و توافق شد که هیئتی از سوی ترکیه و هیئتی از علمای ایران برای همکاری دینی و فرهنگی با یکدیگر نشست هایی را برگزار کنند و امیدواریم در این همکاری فی مابین به یک طرحی در رابطه با وحدت رویه علمای اسلام پیرامون قضیه فلسطین برسیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه به برگزاری سی وسومین کنفرانس بین اللملی وحدت اسلامی که آبان ماه سال جاری با موضوع فلسطین در تهران برگزار می شود اشاره کرد و از علی ارباش رییس سازمان دیانت ترکیه برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آورد.

علی ارباش رییس سازمان دیانت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوتش برای حضور در سی و سومین کنفرانس بین االمللی وحدت اسلامی اظهار داشت: پرداختن به موضوع فلسطین در کنفرانس وحدت سال جاری بسیار خوشحال کننده است.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین مسأله کل امت اسلام است، افزود: فلسطین در قلب ما جایگاه ویژه ای دارد و وحدت و برادری از جمله مفاهیمی است که ما از آن حمایت می کنیم و امیدواریم که پیام این مفاهیم برای همه مسلمانان تحقق پیدا کند.

رییس سازمان دیانت ترکیه اظهار داشت: ظلم و ستمی که رژیم غاصب صهیونیستی علیه فلسطین و مردم فلسطین می کند بایستی در ما یک همبستگی و اتحادی ایجاد کند که با هم حرکت کنیم و پیروز شویم.

ارباش با بیان اینکه مسلمانان مانند اعضای بدن هستند و اگر یک عضو مشکلی داشته باشد سایر اعضا عم دچار مشکل می شوند، تأکید کرد: هر نوع فعالیتی برای بهتر شدن وضعیت مسلمانان و حل مسائل آنان باشد برای ما محترم است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین