۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
کد خبر: ۶۴۵۱۸۳
پ
هنوز دیر زمانی نگذشته که ماموران سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و سازمان اطلاعات فرانسه در پوشش «بازرسان» آژانس انرژی اتمی، از سایت‌های نظامی مثل پارچین بازدید می‌کردند.

به گزارش خبرگزاري رسا، رهبر معظم انقلاب در بیانات روز سوم فروردین خطاب به ملت ایران، درباره ادعا‌های مضحک آمریکا درباره امادگی کمک به ایران برای مواجهه با ویروس کرونا فرمودند:

"صحبت‌های آمریکایی‌ها جزو حرف‌های بسیار عجیب است، زیرا اولاً خودشان دچار کمبود شدید دارو و تجهیزات پیشگیری از بیماری هستند و برخی مسئولانشان صراحتاً از این کمبود‌های وحشت‌آور سخن به میان آورده‌اند، بنابراین آن‌ها اگر امکاناتی دارند به مردم خودشان برسند. "

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند:

" ثانیاً هنگامی که آمریکایی‌ها متهم به تولید این ویروس هستند، کدام انسان عاقلی، کمک از این کشور را قبول می‌کند. به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست، زیرا ممکن است دارو‌هایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می‌شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند، بنابراین سخنان آمریکایی‌ها قابل قبول نیست. " [۱]در حالی که کشور ما تحت بی‌سابقه‌ترین رژیم‌های تحریمی تاریخ قرارد دارد و دولت شیطان بزرگ (آمریکا) و متحدان آن حاضر نیستند حتی کوچک‌ترین روزنه‌ای برای ورود دارو و تجهیزات پزشکی باز کنند، به ناگهان دو محموله تجهیزات پزشکی ذیل نام «پزشکان بدون مرز»، به همراه «کارشناسان» ظاهرا اروپایی وارد کشور می‌شوند. سوال این‌جاست که این کارشناسان دقیقا قرار است چه کمکی به ایران بکنند، در حالی که در حال حاضر نرخ و روند شیوع کرونا در اروپا و آمریکا از ایران پیشی گرفته و صد‌ها و هزاران گزارش و خبر از وضعیت وخیم این کشور‌ها در مقابله با شیوع ویروس در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

گروه

در یکی از آخرین نمونه‌ها، تصاویری از بیمارستان‌های آمریکا و بریتانیا منتشر شده که کادر درمان به علت کمبود گان و تجهیزات پزشکی، از «کیسه زباله»، لباس درست کرده‌اند! یا در روز‌های اخیر، دانلد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، به پزشکان و کادر درمانی این کشور، توصیه کرده که به جای تعویض ماسک، آن را ضدعفونی کرده و مجدد استفاده کنند!

گروه

گروه

گروه

گروه

پرستاران انگلیسی کیسه زباله به تن می‌کنند!

سی ان ان: علی‌رغم توصیه‌های فدرال، ترامپ پیشنهاد می‌کند که ماسک‌ها ضدعفونی و دوباره استفاده شود

در حالی که اخبار بهت‌آوری از مسابقه «تنازع بقا» در کشور‌های اروپایی به ما می‌رسد و در یک نمونه، دولت جمهوری چک، چند صدهزار ماسک اهدایی چین به ایتالیا را (که پرواز آن در جمهوری چک توقف داشته) دزدیده است و حاضر نیست به ایتالیای بحران‌زده مسترد کند، و از سوی دیگر، حساب توئیتری وزارت امور خارجه کشورمان در یک توئیت چالشی به راه انداخته که هر کسی بتواند یک عدد «ماسک» یا یک بسته قرص یا یک کیلو عدس به مقصد ایران ارسال کند، مدارک ان را به وزارت خارجه آمریکا بفرستد، که کنایه از تحریم‌های نامشروع و ضدانسانی نظام سلطه علیه ایران است.

گروه

در چنین شرایطی، هیات‌های «کارشناسی» زیر پرچم «سازمان بهداشت جهانی»، که بزرگ‌ترین حامی مالی و در واقع هدایت‌گر آن، خاندان صهیونیستی «راکفلر» است و موسس شاخه آمریکایی آن «ریچارد راکفلر» فرزند دیوید راکفلر و نوه‌ی جان راکفلر (چهره‌های اصلی خاندان صهیونیستی ابر-سرمایه‌دار راکفلر) بود که اصولا این سازمان را در آمریکا در «مرکز راکفلر» راه‌اندازی کرد، دقیقا قرار است چه خدمتی به مردم ایران صورت دهد؟

گروه

گروه

ریچارد راکفلر، پسر ابر-میلیاردر صهیونیست، دیوید راکفلر، موسس «پزشکان بدون مرز» در آمریکا/ بنیاد صهیونیستی راکفلر، بزرگ‌ترین حامی و هدایت‌کننده این سازمان است

هنوز دیر زمانی نگذشته که ماموران سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و سازمان اطلاعات فرانسه در پوشش «بازرسان» آژانس انرژی اتمی، از سایت‌های نظامی ما مثل پارچین بازدید می‌کردند. [۲]همین سه روز پیش بود که خبرگزاری آمریکایی رویترز از قول منابعی در کاخ سفید اعلام کرد که «کرونا ایران ار از تحریم‌ها نجات نخواهد داد» و ذره‌ای از استراتژی «فشار حداکثری» بر ایران کاسته نخواهد شد.

حالا چطور می‌توان باور کرد که سازمان پزشکان بدون مرز که مثل سایر سازمان‌های بین‌الملل این‌چنین زیر سیطره نقفوذ آمریکایی‌هاست، نگران جان ایرانی‌ها شده و برای کمک به ایران، تجهیرات و «کارشناس» اعزام کرده است؟ این تحرکات در حالی است که غربی‌ها حتی کشوری، چون ایتالیا را که شریک و همپیمان و هم‌ریشه‌ی آن‌هاست، کاملا رها کرده‌اند و هیچ کمک قابل ملاحظه‌ای به ان صورت نداده‌آند، تا جایی که روسیه، چین و حتی کوبا برای کمک به ایتالیایی‌ها، پزشک و تجهیزات می‌فرستند.

گروه

گزارش نشریه «فارن پالیسی»: اتحادیه اروپا، ایتالیا را در وقت نیاز، رها کرده است

در ثانی، کشور ما چه به لحاظ «کارشناس» و چه به لحاظ «تجهیزات»، چیزی کم ندارد که نیاز به پذیرش هیات‌ها و محموله‌های به شدت مشکوک از اروپا و آمریکای بحران‌زده در کرونا باشد، چرا که کشور ما هم از لحاظ نیروی نخبه علمی در حوزه پزشکی، هم سیستم بهداشت و درمان و هم خطوط تولید تجهیزات پزشکی، کاملا غنی است و صرفا مستلزم اراده جهادی در سطوح بالای مدیریتی است که این ظرفیت‌ها را در جهت مقابله با کرونا بسیج کند.

حافظه تاریخی ملت ایران نباید از یاد ببرد که در سال‌های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳، درست در زمانی که بحران ویروس HIV یا همان ایدز در حال اوج‌گیری در غرب بود، یک انستیتوی فرانسوی به نام «مریو»، محموله‌های خون آلوده به این ویروس را به ایران ارسال کرد و چند هزار نفر از هموطنان ما را مبتلا به این «طاعون قرن بیستم» نمود. [۳]سوال جدی از دستگا‌های نظارتی و دیگر دستگاه‌های مسوول این است که آیا هیچ تضمیمنی وجود دارد که این تجهیزات پزشکی، خود آلوده نباشند و این هیات‌های «کارشناسی»، به قصد جاسوسی از آثار و تبعات ویروس روی ملت ایران وارد عمل نشده‌اند؟ آیا سوابق سیاه آمریکا و متحدان آن در سوء‌استفاده از نهاد‌های «بین‌الملی» با هدف پیشبرد نیات شوم، نباید چشم‌ها را بیناتر و گوش‌ها را تیزتر کند؟ آیا فایده پذیرش این محموله‌ها و این تیم‌های اعزامی، با هزینه‌های محتمل آن، توازن برقرار می‌کند؟

/1360/

منبع: مشرق

انتشار یافته: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/01/05
هیچ اعتمادی به این غربی ها با آن همه سابقه جنایت نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1399/01/05
اینک که به پاس مجاهدت‌های مدافعان سلامت در ایران کمر ویروس منحوس کرونا در حال شکستن است و می‌رود تا برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات این مرز و بوم به یادگار بگذارد، خبر ورود پزشکان بدون مرز از کشور فرانسه نگرانی‌هایی زیادی را در بدنه نخبگان و عموم جامعه ایجاد کرده است و این سؤال اساسی در ذهن هر ایرانی نقش می‌بندد که لزوم حضور افرادی که شائبه جاسوسی و نفوذ بیولوژیک برای آن‌ها متصور است با کدام توجیه منطقی مجوز حضور در ایران پیدا کرده‌اند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1399/01/05
لازم به ذکر است اعلام کنیم کشور ما ایران تجربه دلسوزی غرب را بارها چشیده هنوز حافظه تاریخی ملت ما به یاد دارد، پس از زلزله رودبار و ایدز، هدیه فرانسه را هنوز در دفتر خاطرات تلخ ایران روزهای بعد از شیمیایی صدام حسین را به یاد داریم که گروه پزشکان بدون مرز آلمان و فرانسه، نه برای کمک و دلجوی از مردم زخم خورده ما، بلکه برای امتحان و سنجش میزان مرگ بار بودن سلاح فروخته به عراق به کشور ما آمدند. هنوز یاد داریم که چگونه با تحریم‌های سخت راه آمدن داروهای ضروری بیماران سرطانی و بیماران پروانه‌ای را بستند هر ساله عده‌ای از این عزیزان معصومانه فوت می‌کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1399/01/05
کمک‌های بشر دوستانه‌ای که در هر قالبی و شرایطی که قرار است برای ملت ایران ارسال می‌شود باید تمامی پروتکل‌های امنیتی و پزشکی را داشته باشد و نباید کمک‌های بشر دوستانه دیگر کشورها باعث در معرض خطر قرار دادن امنیت روحی و روانی جامعه شود و سبب دلسردی و یأس کادر پزشکی متخصص و متعهد و مومن و انقلابی ایران شود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1399/01/05
واقعیت و ماهیت شکننده بسیاری از کشورهایی که مدعی و سردمدار بهداشت و درمان در دنیا بودند در مقابل ویروس کرونا نمایان شده است. عدم موفقیت و از هم پاشیدگی مدیریت و نحوی مواجهه اروپا و آمریکا در مقابله و کنترل ویروس کرونا این بشارت را به مدافعان مجاهدان سلامت در ایران می‌دهد که رشادت‌های آن‌ها در نوع خود در دنیا بی‌نظیر و بی‌بدیل است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1399/01/05
با ذکر این مثال می‌خواهم بگویم هرگونه پیشنهاد کمک فرانسوی ها به ایران مجموعاً یک بازی و فریب است و متاسفانه ذوق‌زدگی که در میان برخی در داخل کشور اتفاق می افتد، قابل تامل است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1399/01/05
مکرون که سال گذشته وعده اعتبار 15 میلیارد دلاری به ایران در ازای یکسری فعالیت‌ها را داده بود، چرا در راستای تحقق تعهد اروپا به خرید نفت از ایران و برداشتن تحریم‌های مالی و بانکی طبق برجام عمل نمی‌کند و تلاشی در این جهت انجام نداد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1399/01/05
برایان هوک نماینده دولت امریکا در امور ایران صراحتاً اعلام می‌کند که «کرونا ایران را از تحریم‌ها نجات نخواهد داد» و ذره‌ای از استراتژی «فشار حداکثری» بر ایران کاسته نخواهد شد، چطور باور کنیم که سازمان پزشکان بدون مرز که همچون سایر سازمان‌های بین‌الملل در سیطره نفوذ آمریکایی‌هاست، نگران جان ایرانی‌ها شده و برای کمک به ایران، تجهیزات و «کارشناس» اعزام کرده است؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1399/01/05
رهبر معظم انقلاب درباره ادعای کمک آمریکا به ایران برای مقابله با ویروس کرونا، به این نکته دقیق و عالمانه اشاره داشتند که: «به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست زیرا ممکن است داروهایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند » بنابراین امام امت که همواره در بزنگاه های تاریخی نقش عالمانه و راهگشا برای عبور از بحران ها داشته اند خطر کمک گیری از امریکایی ها و هم‌پیمانانشان را تذکر می دهند و مسئولین اجرایی کشور نباید نسبت به این مهم غفلت کنند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1399/01/05
این روزها در حالی که پزشکان و کادر درمانی کشورمان مجاهدانه بعنوان مدافعان سلامت تلاش می‌کنند و در سطح جهان نیز از برجسته ترین‌ها هستند و گوی سبقت را در مقابله با ویروس کرونا از کشورهایی همچون آمریکا و اروپا پیش گرفته اند، بسیار بعید است که تیم اعزامی تحت نام «پزشکان بدون مرز» تخصصی همپای پزشکان و پرستاران وطن‌مان را داشته باشند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1399/01/05
تجربه تاریخی نشان می‌دهد که فرانسه همواره در نقش واسطه میان ایران و آمریکا به دنبال تامین منافع حداکثری خود بوده و به هیچ وجه به دنبال کمک به جمهوری‌اسلامی ایران نبوده و نیست، اما در این بین سوال جدی اینکه که، دولت تا چه زمانی باید از تجربه‌های تاریخی درس بگیرد؟ آزمون و خطا کافی است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1399/01/05
خاطره ارسال خون‌های آلوده از سوی دولت فرانسه هنوز در حافظه ایران اسلامی زنده است، اما از طرف دیگر در شرایطی که وزارت بهداشت در رابطه با این اقدام هنوز موضع‌گیری رسمی نداشته است، علی‌رضا وهاب‌زاده، مشاور وزیر بهداشت، شب گذشته در حساب توئیتری خود اذعان داشت: ضمن تشکر از پزشکان بدون مرز، با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و نیز استفاده از تمام ظرفیت درمانی نیروهای مسلح، فعلاً نیازی به برپایی تخت بیمارستانی توسط نیروهای خارجی نیست و این حضور منتفی است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1399/01/05
این اقدام را به‌نوعی توهین به جامعه خدوم درمانی کشور می‌دانم، چراکه پزشکان و پرستاران، ایثارگران فعلی کشور هستند و به‌صورت مجاهدانه در حال درمان مردم کشور هستند و حتی در این راه به شهادت رسیدند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1399/01/05
فرانسه در بحث تحریم‌ها و در حمایت از آمریکا تحریم‌های دارویی علیه کشورمان اعمال کرد، اکنون یک توطئه‌ای همانند ماجرای خون‌های آلوده در سر دارند، فرانسوی‌ها اگر ادعای بشر دوستانه‌ای دارد تحریم‌های داروی خود را نسبت به مردم ایران به اتمام برساند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1399/01/05
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی باید به‌نوعی از ایران و کادر درمانی‌اش در خصوص تلاششان برای مهار کرونا تقدیر و تشکر انجام گیرد، اگر فرانسوی‌ها چیز خاصی را توانسته‌اند کشف کنند و یا دارو و روش خاصی برای درمانی این بیماری دارند آن را در اختیار سازمان ملل و یا سازمان بهداشت جهانی قرار دهند تا به دست پزشکان کشور ما برسد؛ اینکه آنان برای احداث یک بیمارستان صحرایی ۴۸ نفر وارد ایران شوند یک توهین بزرگ است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1399/01/05
دولت فرانسه جز خائنان بزرگ به بشریت است
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین