۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
کد خبر: ۶۵۳۴۶۱
پ
رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین:
حجت الاسلام اختری با بیان اینکه روز قدس، روز فریاد جهانی رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها است، گفت: روز قدس، لرزه بر اندام این رژیم پوسیده و اشغالگر می‌اندازد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، نقش روز جهانی قدس را در زنده نگاه‌داشتن مسأله فلسطین و مبارزات فلسطینان علیه اشغالگران صهیونیستی را بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: روز جهانی قدس همواره به‌عنوان فریاد کوبنده مسلمانان علیه اسرائیل جنایتکار و حامیان این رژیم جعلی کودک کش به شمار می‌رود.

وی بابیان اینکه روز قدس، روز فریاد جهانی رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها است، ادامه داد: این فریاد جهانی لرزه بر اندام این رژیم پوسیده و اشغالگر می‌اندازد.

حجت الاسلام والمسلمین اختری اضافه کرد: همچنین روز جهانی قدس به هواداران و حامیان رژیم جنایتکار هشدار می‌دهد که نیرنگ و توطئه آنان نمی‌تواند در ایجاد امنیت و آرامش منطقه حتی برای نجات اسرائیل مؤثر باشد و رژیم صهیونیستی جنایتکار راهی جز فرار از منطقه و نابودی ندارد.

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه روز جهانی قدس ندایی برای پاسخ به مظلومیت مردم فلسطین است، اظهار داشت: روز جهانی قدس مبین آن است که فلسطینی‌ها تنها نیستند و مسلمانان همواره از آنان حمایت کرده و در کنارشان باقی خواهند ماند.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با اشاره به اینکه روز جهانی قدس یک رسالت و حرکتی است که روزبه‌روز به وسعت آن افزوده می‌شود، گفت: گرچه امسال به خاطر شرایط موجود در بسیاری از مناطق اجتماعات و راهپیمایی ضد صهیونیستی همانند سال‌های گذشته برگزار نمی‌شود اما درعین‌حال فریاد و خشم مسلمانان و آزادی خواهان جهان از جنایات اسرائیل به طرق مختلف و با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون مانند فضای مجازی و انتشار مطالب با هشتک‌های مرتبط بلند خواهد بود.

وی بابیان اینکه امام راحل پایه‌گذار جریان روز قدس بودند، اظهار داشت: امروز می‌بینیم که این جریان چقدر در جهان و وضعیت مردم فلسطین تأثیرگذار بوده است؛ روز جهانی قدس حرکتی برخاسته از یک اندیشه مبارک به‌منظور مقابله با جنایات و اشغالگری رژیم جعلی اسرائیل و نشان دادن مبارزه و جهاد برای بازگرداندن قبله مسلمانان و سرزمین اشغالی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین اختری درباره نقش رهبر انقلاب در پشتیبانی و حمایت از مبارزه علیه صهیونیست‌ها گفت: رهبر انقلاب نیز همواره با ادامه راه و اندیشه امام راحل بر تقویت روز جهانی قدس تأکید داشتند و امروز می‌بینیم که این جریان پویاتر و زنده‌تر از گذشته مسیر خود را طی می‌کند.

وی در ادامه گفت: امروز مسلمانان فلسطینی با همین حرکت و اقدام مبارک انتفاضه توانستند اسرائیل را در داخل فلسطین به شکست بکشانند و اجازه ندهند اشغالگران نقشه‌های شوم خودشان را نسبت به غزه اعمال کنند.

وی افزود: توقع می‌رود مسلمانان فلسطینی همچنان با تداوم این راه و عمل به نصایح و دستورات رهبر انقلاب بتوانند نقشه شوم آمریکا و اسرائیل را در موضوع کرانه باختری خنثی کرده و توطئه آنان را به شکست بکشانند، به طور قطع اسرائیل و حامیانش موفق به اجرای نقشه‌های نابخردانه و شوم خودشان نخواهند شد زیرا مردم فلسطین و انتفاضه روزبه‌روز زنده‌تر و قوی‌تر به پیشروی و مقاومت خود ادامه می دهند.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین گفت: همان‌گونه که امامین انقلاب در احیای قضیه فلسطین مسؤولیت خودشان را انجام دادند این احساس نیز باید در میان مردم و مسؤولان دنیا زنده شود تا دولت‌ها، اندیشمندان، سیاست‌مداران و اساتید بتوانند در برابر این گستاخی و حرکت‌های شوم اشغالگران صهیونیستی و آمریکای جنایتکار ایستادگی و مقاومت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اختری ادامه داد: امروز باید مسلمانان در مقابل مسأله عادی‌سازی روابط که توسط کشورهای مرتجع منطقه مانند رژیم جنایتکار آل سعود، آل خلیفه و آل نهیان دنبال می‌شود و یا مساله الحاق باختری به سرزمین اشغالی که آمریکا در پی آن است، ایستادگی کنند و با این توطئه‌های خطرناک شوم مقابله کنند.

وی گفت: امروز مسلمانان فلسطین بسیار قدرتمندتر و قوی‌تر از گذشته هستند و می‌توانند با ابزارها و امکاناتی که در اختیاردارند اسرائیلی‌ها را در خانه‌های خودشان به‌زانو دربیاورند؛ همچنین امروز برخی دولت‌ها حاضر هستند از مردم فلسطین حمایت کرده و به آنان یاری برسانند./813/ت302/ق

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین