۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
کد خبر: ۶۵۳۵۳۹
پ
استاد حوزه علمیه قم:
استاد حوزه علمیه قم با دعوت از مردم در راستای پیوستن به پویش رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه، گفت: حداقل اثر مواسات و کمک مؤمنانه بروز نشاط در قلب فرد و خانواده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی در ویژه برنامه «شب های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم برگزار شد، در گفت و گویی با اشاره به برپایی پویش مردمی «علی یاوران» اظهار داشت: در سیره ائمه معصومان(ع)، کمک مؤمنانه را شاهد هستیم اما مقام معظم رهبری همیشه نسبت به طرح نکاتی از سیره آن حضرات سبقت گرفته اند و مطالبی را مطرح کرده اند.

ویروس کرونا حربه دشمن بود

وی ویروس کرونا را حربه دشمن دانست و گفت: بعد از ابتلای ناخواسته کرونا که عارض شد، دشمن از این سلاح بر علیه ما استفاده کرد تا اقتصاد چین و اعتقاد و اقتصاد ایران را هدف قرار دهد و این حربه دشمن به وسیله ویروس کرونا بود.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان این که مواسات و کمک مؤمنانه سیره معصومان(ع) بوده است، تصریح کرد: وقتی که معیشت مردم در مضیقه قرار می گیرد، افراد نسبت به اعتقادات خود متزلزل می شوند.  

حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد

وی افزود: کمک مؤمنانه بدون در نظر گرفتن خط و خطوط سیاسی و گروه و جناح بسیار زیباست؛ مصادیق زیادی از این نوع کمک ها را در طول تاریخ انقلاب داشته ایم، از جمله این که در زمان جنگ هشت ساله، پیاده روی اربعین و در همین کمک مؤمنانه این اتفاق افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی با اشاره به این که حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد، اظهار داشت: در این حرکت مؤمنانه، دل ها به هم نزدیک شده است و مردم از هم دستگیری می کنند؛ حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد و قلب ها به هم نزدیک شد، هر چند که دشمنان گمان می کردند با این شیوع این ویروس، مردم از هم دور می شوند.

با پویش مردمی علی یاوران مردم در اعتقاد خود راسخ تر شدند

وی با بیان این که مردم با برپایی پویش «علی یاوران» در اعتقاد خود راسخ تر شده اند، گفت: علی یاوران، علی باورانند و علی باوران، علی یاوران هستند و اینها از هم جدا نیستند؛ با این کار، نقشه دشمنان در قضیه کرونا نقش بر آب شد؛ پویش مردمی «علی یاوران» نکته اقتصادی و اعتقادی در خود دارد و آن این که مردم در اعتقاد خود راسخ تر شده اند.

هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند، تصریح کرد: این پویش بسیار مؤثر بوده و چند صد هیئت این پویش را در سطح کشور به راه انداخته اند و اثر آن را در رسانه و در میان مردم مشاهده می کنیم؛ با این که هیآت و مساجد تعطیل است، اما هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند.

وی با بیان این که حداقل اثر مواسات و کمک مؤمنانه بروز نشاط در قلب فرد و خانواده است، افزود: اگر هر کسی به اندازه وسع و توان خود بتواند از نیازمندان دستگیری کند، این کمک، هم برکت در مال و هم برکت بر نسلش را در پی خواهد داشت.

پویش «علی یاوران» حرکتی کاملاً مردمی است

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی ضمن مردمی خواندن پویش «علی یاوران» اظهار داشت: این پویش اصلاً وابسته به جایی نیست و کاملاً مردمی بوده و مردم آن را اداره می کنند و هیچ بودجه ای بابت آن دریافت نشده و حرکتی کاملاً مردمی است و هر کسی که توانایی دارد، به این پویش ورود پیدا کند و پیوند بخورد./822/پ202/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین