۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
کد خبر: ۶۵۷۹۸۳
پ
آسیب شناسی مشکلات عرصه تبلیغ (۱۰)
حجت الاسلام ولدان با تصریح بر این که نسبت به مسأله تبلیغ فهم مشترکی وجود ندارد، گفت: به واسطه عدم افق مشترک، فهم مشترک در تبلیغ ایجاد نشده است.

حجت الاسلام محمد ولدان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، با ضروری دانستن بازخوانی تبلیغ دینی پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی فهم مشترکی نسبت به مسأله تبلیغ و تبلیغ متناسب با شرایط امروزی پیدا نشده است.

عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ادامه داد: در مرحله نخست باید ریشه یابی کرد تبلیغ چیست؟ به چه دلیل باید تبلیغ کرد؟ و شیوه تبلیغ باید چگونه باشد؟ تا علل عدم بهره بری و بهینه سازی کامل از موقعیت تبلیغی که از اهداف مهم انبیا و حوزه علمیه به شمار می رود، به دست آید.

وی با تصریح بر این که پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی در تبلیغ دینی هم افق نشده ایم، اظهار کرد: به واسطه عدم افق مشترک، هم داستانی و فهم مشترک در زمینه تبلیغ دین نیز پیدا نشده است.

حجت الاسلام ولدان با انتقاد از عدم هماهنگی میان نهادهای فرهنگی و تبلیغی تبیین کرد: امروزه مراجع و مراکز جذب سازماندهی و آموزش مبلغان دینی متعدد هستند؛ گرچه پنج مرکز رسما در زمینه اعزام تبلیغ فعالیت می‌کنند اما ده‌ها مرکز غیر رسمی و شخص محور نیز برای اعزام مبلغ وجود دارد که نتوانسته اند به سامانه‌ای هماهنگ متصل شوند.

عضو کمیسیون حوزه و دانشگاه مجمع نمایندگان طلاب با تأکید بر ایجاد هم‌افزایی در میان مراکز و سازمان‌‌های فرهنگی و تبلیغی، اظهار کرد: هم‌افزایی به معنای انجام فعالیت به صورت هدفمند، هوشمند و اثر بخش است که در صورت هماهنگ و هم‌داستان شدن، هم‌افزایی نیز رخ خواهد داد.

وی با پیشنهاد قرارگاه برای ایجاد هماهنگی میان مراکز و سازمان های فرهنگی و تبلیغی ادامه داد: تمام متصدیان فرهنگی و تبلیغی باید تحت فرماندهی قرارگاه تبلیغی دینی قرار گیرند و تا زمانی که قرارگاه تبلیغی دینی تشکیل نشود به صورت طبیعی هم‌داستانی، هماهنگی و هم‌افزایی عملیاتی شکل نخواهد گرفت./1324/ت302/ف

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین