۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
کد خبر: ۶۶۳۶۷۲
پ
نماینده ولی فقیه در کاشان:
اصفهان - آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه دشمن بحث منکر را حربه‌ای علیه جامعه می‌داند، گفت: امروز بحث منکر یک سوژه فرهنگی نیست، یک سلاح سیاسی دشمن است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، آیت الله عباسعلی سلیمانی بعد از ظهر امروز در دیدار با مدیران کانون‌های فرهنگی و فعالان در عرصه باغ موزه دفاع مقدس کاشان و ستاد امر به معروف و نهی از منکر کاشان، با اشاره به اهمیت این دو فریضه در اسلام، گفت: امام خمینی (ره) به اندازه‌ای به این دو فریضه اهمیت می‌داد که پیشنهاد وزارت امر به معروف و نهی از منکر را داده بود.

وی افزود: اهمیت این دو فریضه به اندازه‌ای است که به شرایط مکان و زمان و موضوعات آن زمان بستگی دارد و در دوران دفاع مقدس جهاد جان مقدم بر جهاد مال بود، اما امروز جهاد مال مقدم بر جهاد جان است که نمونه آن کمک‌های مومنانه در دوران کرونا است.

منکر یک سوژه فرهنگی دشمن نیست، یک سلاح سیاسی دشمن است
نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به اینکه قرآن راه امر به معروف و نهی از منکر را به ما آموخته است، گفت: قرآن به ما آموخته در امر به معروف به جامعه نگاه مثبت داده باشیم و بعد از نگاه مثبت معایب و نواقص تذکر داده شود تا تأثیرگذار باشد.

آیت الله سلیمانی افزود: هرمکانی معروف ویژه به خودش را دارد و اگر هر سازمان و نهاد و اداره‌ای وظیفه خود را انجام دهد، کاهش منکرات را به همراه خواهد داشت.

وی به لزوم امر به معروف و نهی از منکر جمعی و گروهی تأکید کرد و ابراز داشت: ایستادگی در انجام امر به معروف و نهی سبب مقاومت خواهد شد، بنابراین امر به معروف گروهی بدون پافشاری تأثیرات زیادی دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به اینکه دشمن بحث منکر را حربه‌ای علیه جامعه می‌داند، اظهار داشت: بحث منکر امروز فقط یک سوژه فرهنگی نیست بلکه یک سلاح سیاسی دشمن است.

به گفته وی ما باید ضمن معرفی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فرهنگ دینی، از آن به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده کنیم.

مانع تراشی برای احداث باغ موزه دفاع مقدس پذیرفتنی نیست
آیت الله سلیمانی در دیدار با فعالان احداث باغ موزه دفاع مقدس، هرگونه مانع تراشی برای احداث باغ موزه دفاع مقدس را پذیرفتنی ندانست و گفت: کسانی که برای اختصاص زمین باغ موزه دفاع مقدس مانع تراشی می‌کنند باید بدانند این زمین و این کشور به برکت خون شهدا و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام حفظ شده است.

منکر یک سوژه فرهنگی دشمن نیست، یک سلاح سیاسی دشمن است
وی افزود: اگر دفاع رزمندگان اسلام از اسلام و نظام و کشور نبود، امروز مشخص نبود در چه وضعیت اسفباری قرار داشتیم.

به گفته وی این دفاع مقدس بود که هویت ما را حفظ کرد و ما هم وظیفه داریم نسبت به اجرای باغ موزه دفاع مقدس در کاشان اهتمام داشته باشیم، چرا که باغ موزه دفاع مقدس جایگاهی برای حفظ آثار دفاع مقدس برای نسل آینده است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به اینکه در دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران به دشمن داده نشد، یادآور شد: در همه جنگ‌های تاریخ تکه‌ای از خاک ایران به تصرف دشمن درآمد، اما در تنها جنگی که دشمن نتوانست حتی یک وجب از خاک ایران را تصرف کند در ۸ سال دفاع مقدس بود.

آیت الله سلیمانی ادامه داد: در دفاع مقدس که از سیم خاردار هم محروم بودیم با دست خالی در برابر دشمن جنگیدیم و مقاومت کردیم و به پیروزی رسیدیم.

انتقاد نماینده ولی فقیه در کاشان از موازی کاری‌های فرهنگی
نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین در دیدار با اعضای کانون‌های فرهنگی کاشان گفت: در کار‌های فرهنگی ریخت و پاش‌های زیادی وجود داشته که اگر صرفه جویی شده بود امروز کانون‌های فرهنگی سراسر کشور عملکرد بهتری داشتند.

منکر یک سوژه فرهنگی دشمن نیست، یک سلاح سیاسی دشمن است
وی افزود: متاسفانه هنوز در برخی مناطق کشور بستر فعالیت کانون‌های فرهنگی فراهم نشده است و گام موثری برای ارتقای شاخص‌های فرهنگی در دو دوره دولت تدبیر و امید برداشته نشد.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه فعالیت‌های فرهنگی در دوره احمدی نژاد نیز فراز و فرود‌های زیادی داشت، گفت: هرچند بخشی از کار‌های فرهنگی نیاز به اعتبارات دارد، اما بخش دیگری از کار‌های فرهنگی نیازمند مدیریت قوی و صحیح است.

وی از فعالیت فرهنگی موازی و جزیره‌ای انتقاد کرد و افزود: بخش‌های مختلف فرهنگی باید همسو و هماهنگ با هم و در یک راستا حرکت و مدیریت شوند تا نتیجه بهتر و مطلوب تری داشته باشد./۱۳۰۷/پ210/ب1
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین