۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
کد خبر: ۶۶۴۰۵۸
پ
آیت‌الله کعبی:
عضو مجلس خبرگان گفت: اقتدار و شکوفایی ملت ایران ناشی از روحیه جهاد و شهادت‌طلبی است؛ اگر این روحیه گرفته شود، سیر قهقرایی و بازگشت به عقب را شاهد خواهیم بود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، جریان تحریف به موازات انقلاب و پا‌به‌پای انقلاب پیش آمده و در صحنه‌های مختلف درصدد وارونه‌نمایی حقایق انقلاب و ارائه قرائت‌های انحرافی از دستاوردهای انقلاب برآمده است.

یکی از مهم‌ترین سرفصل‌هایی که مورد تحریف قرار گرفته، بعد از شکل‌گیری انقلاب و اتفاقاتی چون تسخیر لانه جاسوسی، بی‌شک دفاع مقدس و هشت سال حماسه آفرینی ملّت ایران بوده است. جریان تحریف چه در دل جنگ و چه در سال‌های پس از دفاع مقدس، دست خود را نشان داده و چه بسا تبعاتی را هم متوجه جامعه کرده است.

آیت‌الله عباس کعبی، عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری  به تشریح  عملکرد جریان تحریف نسبت به ارزش‌های دفاع مقدس پرداخت.

پشتیبانی امپراطوری رسانه‌ای غرب از جریان تحریف

آیت‌الله کعبی در همین زمینه اظهار داشت: جریان تحریف با پشتوانه امپراطوری رسانه‌ای غرب و با استفاده از پیشرفت‌های فنی و فضای مجازی با شکل‌دهی برخی از پازل‌های جنگ نرم تلاش می‌کند که قداست، حماسه و پیروزی‌های بزرگ ملّت ایران در دفاع مقدس را واژگونه جلوه دهند.

وی با بیان اینکه جنگ هشت ساله به خاطر آنکه جهاد دفاعی بود و بر اساس عمل به فتوای ولی فقیه شکل گرفت و نیز برخوردار از روحیه فداکاری و جانبازی و روحیه شهادت‌طلبی ملّت ایران بود باید از واژه مقدّس برای آن استفاده کرد و از این روی، دفاع مقدس نام گرفت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه ملّت ایران در دفاع مقدس، در مقابل شرق و غرب حماسه آفرید، اظهار داشت: آمریکا، شوروی سابق، صهیونیست‌ها و بیش از ۴۰ کشور دنیا، عقبه پشتیبان‌کننده صدام و رژیم جنایتکار بعثی بودند.

ملّت ایران در مقابل ارابه جنگی غرب و شرق حماسه‌سازی کرد

آیت الله کعبی، پشتیبانی‌ها نظامی و مالی برخی کشورها از صدام را مورد اشاره قرار داد و گفت: کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس بویژه سعودی، کویت امارات و بحرین کمک فراوانی به صدام کردند.

وی ادامه داد: ملت ایران در کنار سپاه و ارتش، نیروی بسیج مردمی را با روحیه جهاد، شهادت‌طلبی و ایثارگری به صحنه آورد و در مقابل ارابه جنگی شرق و غرب حماسه‌سازی کرد. از این رو عنصر قداست و حماسه در کنار رهبری الهی امام خمینی، علاوه بر تقوا و همت و عزم بلند ملّت ایران پیروزی آفرید.

آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال تجزیه کشور، نفوذ و بازگشت انقلاب به عقب بود، تصریح کرد: ملت ایران با آهنگ الهی و با روحیه شهادت‌طلبی، تمامیت ارضی کشور را حفظ و توطئه دشمن را از بین بردند.

حضور ملت در صحنه، پروژه تحریف دفاع مقدس را شکست داده است

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان با بیان اینکه اقتدار و عزّت ملّت ایرن در سایه دفاع مقدس به رخ دنیا کشده شد، گفت: امنیت، رشد و شکوفایی کشور بعد از دفاع مقدس و نیز اقتدار بین‌المللی نظام اسلامی و پیروزی‌های جریان مقاوت در منطقه همه از دستاوردهای فتح و پیروزی دفاع مقدس است. 

آیت الله کعبی با بیان اینکه دشمن در پروژه تحریف دفاع مقدس در مقابل حضور ملت در صحنه شکست خورده، اظهار داشت: البته دشمن هنوز هم تلاش می‌کند با استفاده از غول رسانه‌ای به تحریف دفاع مقدس بپردازد.

چهار محور تحریف دفاع مقدس

وی در جمع‌بندی قسمت نخست اظهارات خود، اقدامات جریان تحریف نسبت به دفاع مقدس را متوجه ۴ محور دانست؛ ۱- زیر سؤال بردن قداست دفاع مقدس ۲- زیر سوال بردن حماسه ملت ایران ۳- زیر سؤال بردن پیروزی بزرگ ملّت ایران ۴- زیر سؤال بردن تدبیر و فرماندهی ولی فقیه و فرمانده کل قوا در دفاع مقدس 

آیت الله کعبی در ادامه با بیان اینکه ارزش‌های دفاع مقدس از پیشکسوتان و نسل اول دفاع مقدس به نسل دوم و سوم منتقل شد، اظهار داشت: پس از دفاع مقدس، پیوند نسل‌های مجاهد و شهادت طلب را در تجلی دفاع از حرم شاهد بودیم.

دولت‌های پس از جنگ بیشتر می‌توانستند به ارزش‌های دفاع مقدس توجه کنند

وی، عملکرد دولت‌های مختلف پس از دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و گفت: دفاع مقدس، دستاورد بزرگ ملت ایران و قطعه جاودان هویت ملّت ایران است که دولت‌ها بعد از دفاع مقدس می‌توانستند بیشتر به ارزش‌های آن بپردازند، چرا که پرداختن به این ارزش‌ها، امنیت ملی، اقتدار، وحدت ملی، مصالح و منافع ملی را تضمین می‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره ارتباط تحریف ارزش‌های دفاع مقدس و مشکلاتی که کشور با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، گفت: با روحیه دفاع مقدس و تفکر بسیجی می‌توانیم منابع و ثروت‌های ملی را بارور کنیم و تنها راه عبور از مشکلات، اقتصاد مردمی است.

با روحیه برآمده از دفاع مقدس می‌توان پول ملّی را تقویت کرد

آیت الله کعبی اظهار داشت: ما باید اقتصاد را مردمی کنیم و از ظرفیت بسیج مردمی برای جهش تولید و پیشبرد اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: با روحیه برآمده از دفاع مقدس می‌توانیم پیشرفت و عدالت را محقق سازیم و پول ملی را تقویت کنیم. همچنین با این روحیه می‌توانیم با شبیخون فرهنگی مبارزه کنیم. درواقع همه دستاوردهای دفاع مقدس می‌تواند در قالب برنامه‌های توسعه، نقد و اجرایی بشود.

ارزش‌های دفاع مقدس تحریف شود، سیر قهقرایی در پیش خواهیم گرفت

عضو مجلس خبرگان درباره خطر تحریف‌ ارزش‌های دفاع مقدس گفت: اقتدار، پیشرفت و شکوفایی مادی و معنوی ملّت ایران ناشی از حضور در صحنه آن هم با روحیه جهاد و شهادت‌طلبی است؛ اگر این روحیه از ملت گرفته شود سیر قهقرایی و بازگشت به عقب را شاهد خواهیم بود.

آیت الله کعبی تصریح کرد: همه دستاوردهای دفاع مقدس از جمله غنی‌سازی دانش‌های بومی،  دستاوردهای علمی، ملّی و خودکفایی در عرصه‌های مختلف با روحیه مبتنی بر ارزش‌های دفاع مقدس به‌دست آمده و تداوم آن هم با همین روحیه خواهد بود./998/

منبع: فارس

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین