۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
کد خبر: ۶۶۶۶۱۷
پ
آیت الله مکارم شیرازی:
حضرت آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد که امروز دشمن از طریق فضای مجازی، فضای کشور را مسموم کرده و علیه ارزش های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی سمپاشی می کند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با ابراز خرسندی از اوضاع امنیت کشور، بر لزوم ارتقای سطح امنیت در جامعه تأکید کرد.

وی با بیان اینکه پیشگیری به مراتب مهم تر و بهتر از درمان است، اظهار داشت: باید بر روی مسأله پیشگیری از وقوع جرم تمرکز بسیاری داشته باشیم و عواملی که سبب می شود افراد به خلاف، جرم، سرقت یا اعتیاد روی بیاورند را شناسایی و آنها را از بین ببریم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تأثیر فرهنگ سازی در کاهش جرائم نسبت به مجازات و توبیخ تصریح کرد: در نیروی انتظامی باید افرادی وجود داشته باشد که کارشان مطالعه درباره عوامل پیشگیری از وقوع جرم، خلاف و آسیب باشد و به این کار به صورت اصلی پرداخته شود، نه اینکه در حاشیه سایر کارها قرار گیرد. وظیفۀ صدا و سیما و رسانه ها نیز این است که در این زمینه به ناجا یاری برسانند.

وی در ادامه بیماری کرونا و شیوع فراگیر آن در سراسر جهان را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: امروز عوامل شیوع یا جلوگیری از شیوع این بیماری شناخته شده است و از طریق فرهنگ سازی و آموزش لازم است کاری کنیم که همه، آن را رعایت کرده تا بتوانیم جلوی شیوع بیماری را بگیریم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه همکاری ناجا در مسأله کرونا جای تشکر و تقدیر دارد، ابراز کرد: نیروی انتظامی با همه اقشار جامعه ارتباط دارد و از طریق فعالیت های ایثارگرانه اسباب امنیت مردم را فراهم می کند؛ البته برخی بدخواهان همواره نسبت به نیروی انتظامی و خدماتش سمپاشی می کنند و اگر مورد کوچکی در نقطه ای از کشور پیش بیاید را بزرگنمایی کرده و آن را به همه ناجا تعمیم می دهند که نباید به آنها توجه شود.

وی با اشاره به وضعیت فضای مجازی، سامان بخشیدن به آن را از جمله وظایف نیروی انتظامی برشمرد و گفت: امروز دشمن از طریق فضای مجازی، فضای کشور را مسموم کرده و علیه ارزش های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی سمپاشی می کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی قم را پایگاه علمی تشیع دانست و عنوان کرد: قم پایگاه علمی تشیع است، از این رو لازم است بر پاکسازی ظواهر و عوامل گناه از این شهر مقدس و مهم توجه بیشتری شود.

وی در پایان با بیان آیه شریفه «من کان لله کان الله معه» خطاب به فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: حفظ نظام عبادت است و از آن جهت که نیروی انتظامی سهم مهمی در حفظ نظام اسلامی دارد، کارش عبادت محسوب می شود.

گفتنی است، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های نیروی انتظامی در جلوگیری از آسیب هایی همچون سرقت و اعتیاد در سراسر کشور پرداخت و گفت: امروز نیروی انتظامی در سراسر کشور ضمن اینکه وظایف امنیتی خود را انجام می دهد بنابر مطالبات رهبری به یک نهاد خدمتگزار نیز تبدیل شده و سالانه حدود 70 میلیون خدمت به مردم ارائه می دهد./841/پ202/ق

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین