۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
کد خبر: ۶۷۰۹۰۴
پ
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
آیت الله حسینی بوشهری بر ادامه سلوک انقلابی آیت‌الله یزدی تاکید کرد و گفت: جامعه مدرسین با ادامه سیره و عمل انقلابی آیت‌الله یزدی، راه خود را با جدیت ادامه می‌دهد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله حسینی بوشهری رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور در بیت حضرت آیت الله یزدی با خانواده ایشان دیدار کرد.

آیت الله حسینی بوشهری با تسلیت مجدد فقدان حضرت آیت الله یزدی را پدری معنوی خوانده و در بیان مسؤولیت‌پذیری و تکلیف گرایی ایشان  اظهار داشت: وجود ارزشمند و تاثیرگذار ایشان هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب؛ دقیقا نشان دهنده یک انسان مسؤولیت پذیر بود. آنچه برای ایشان مهم نبود ظواهر و قیودات دنیوی بود و محور اصلی ایشان تکلیف بود که کجا تکلیف سکوت کردن و کجا فریاد زدن را اقتضا می کند و ایشان تمام عمر خود را به همین نحو سپری کرد.

امام جمعه قم، آیت الله یزدی را سمبل هوشمندی و مقاومت برشمرده و افزود: در این مدتی که ما در جامعه مدرسین در خدمت ایشان بودیم، ایشان سمبل مقاومت و هوشمندی و حقیقتا یکی از مدافعان ولایت بود، چه در زمان امام خمینی و چه در زمان مقام معظم رهبری با آبرومندی  جامعه مدرسین را اداره کرد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری، آیت الله یزدی را در روشنگری مانند عمار دانسته و تصریح کرد: می گویند زمانی که فتنه ها به وجودآمد، عده ای متحیر می شوند و راه را گم می کنند. در این بُرهه ها یک چهره هایی نیاز داشتیم و داریم که در حقیقت روشنگری کنند و بنده در مصاحبه ای گفتم که نقش ایشان مثل نقش عمار در زمان حضرت امیر(ع) بود همان گونه که عمار در زمان حضرت، یک روشنگر به تمام معنا بود و چهره و شخصیت حضرت را برای دوست و دشمن تبیین می کرد همین گونه مرحوم آیت الله یزدی یک عمار بودند که هم توطئه ها را و هم جایگاه ولایت و رهبری راتبیین می کرد.

آیت الله حسینی بوشهری آثار علمی و فقهی حضرت آیت الله یزدی را بسیار ارزشمند توصیف کرد و ابراز داشت: باید شرح حالی از سیره و رفتار و منش ایشان از دوران تحصیل و تدریس و همچنین از دوران مبارزاتشان جمع آوری بشود تا یک مجموعه و یک الگوی خوب و مفید برای نسل جوان و طلبه های ما باشد.

وی افزود: ان شاءالله آثار ایشان جمع آوری بشود؛ این بزرگان تا در قید حیات هستند مردم خوب آنها را نمی شناسند اما زمانی که از دنیا بروند تازه مردم می فهمند که چه عالمی را ازدست داده اند.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به انتظارات رهبر معظم انقلاب از جامعه مدرسین و با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «اعتبار جامعه مدرسین یک اعتبار ذاتی هست و کسی این اعتبار را به جامعه مدرسین نبخشیده است» اظهار داشت: ان شاءالله بتوانیم آن جایگاه واقعی  جامعه مدرسین  را  آن گونه که شأن جامعه مدرسین هست به طلاب و مردم معرفی کنیم  و در عرصه های مختلف چه عرصه های علمی و چه عرصه های سیاسی، آن نقش آفرینی خود را نشان دهیم.

آیت الله حسینی بوشهری بر ادامه سلوک انقلابی آیت الله یزدی در جامعه مدرسین تاکید کرد و افزود: جامعه مدرسین با ادامه سیره و عمل انقلابی علمایی چون حضرت  آیت الله یزدی، راه خود را با جدیت ادامه می دهد و با ویژگی انقلابی بودن و تاثیر گذاری به هدایت حوزه های علمیه خواهد پرداخت.

وی در پایان آرزو کرد که فرزندان روحانی آن فقیه و عالم برجسته راه پدر را ادامه داده بخصوص در رابطه با مدرسه محمدیه که موقوفه آن مرحوم برای تربیت نیروهای کار آمد و متخصص در اداره جامعه اسلامی است، نقش آفرین باشند./998/د101/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین