۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
کد خبر: ۶۷۵۷۴۹
پ
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:
کرمانشاه - امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: بی شک پشت پرده حوادث اخیر در «سراوان» استان سیستان و بلوچستان بسیاری از دشمنان داخلی و خارجی از انقلاب قرار دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، ماموستا عبدالرحمان مرادی در دیدار با جمعی از ائمه جمعه اهل سنت این استان اظهار داشت: یکی از مهمترین و حیاتی ترین نیازهای جهان اسلام در کنار وحدت  و اخوت، مسئله داشتن بصیرت دینی و سیاسی است.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ادامه داد: اگر وحدت باشد ولی جامعه اسلامی از مشکل بی بصیرتی در رنج باشد، بی شک این وحدت هرگز پایدار نخواهد بود، لذا باید همواره شما ائمه جمعه، روحانیون و... در قبال بصیرت افزایی مسلمین به گونه ای مسئول هستید.

این عالم اهل سنت در بخش دیگری از سخنان خود افزود: وحدت و بصیرت اگر همواره همراه همدیگر باشند، بی شک ایجاد توطئه نفاق و فتنه در جهان اسلام توسط دشمنان هرگز عملی نخواهد بود و راه به جایی نمی برد.

ماموستا مرادی در ادامه به حوادث پیش آمده  در منطقه سراوان اشاره کرد و بیان داشت: بی شک پشت پرده حوادث اخیر در «سراوان» استان سیستان و بلوچستان بسیاری از دشمنان داخلی و خارجی از انقلاب قرار دارند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه تصریح کرد: کسی منکر اعتراض و نقد نبوده و نیست و اتفاقا به کرار دیده ایم که در همین نظام اسلامی بسیاری از نقدها به آسانی بیان شده است و کسی هم نمی تواند جلوی انتقاد منصفانه را بگیرد، زیرا نقد سازنده از نیازهای جامعه اسلامی است و دین بر آن تاکید بسیار دارد، ولی زمانی که نقد حالت آنارشیسم به خود بگیرید، دیگر نمی توان در مقابل آن سکوت پیشه کرد.

ماموستا مرادی با اشاره به اینکه توهین کننده به نام و اسم رسول اکرم (ص) بویی از اسلام و دیانت نبرده اند، افزود: کسانی که در این ماجرا علنا به نام و جایگاه رسول اکرم (ص) توهین کرده اند نه در قالب اهل سنت می توان آنها را قلمداد کرد نه اهل تشیع، بلکه آنها افرادی فریب خورده هستند که به نوعی پیاده کننده نقش های مستکبرین را برعهده دارند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه خاطرنشان کرد: از بزرگان و علمای استان سیستان و بلوچستان درخواست داریم که با سخنان و بیانات حکیمانه خود از ورود احساسات به باورهای جوانان جلوگیری کنند و حقیقت ماجرا که همان توطئه انگیزی دشمن علیه این انقلاب و نظام است را برای همه بیان کنند تا جامعه هوشیار باشد و در دام بازی وهابیون، تکفیری ها و... نیفتد./1400/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین