۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
کد خبر: ۶۸۰۷۷۱
پ
ائمه جمعه ایران در نامه ای خطاب به ائمه جمعه جهان؛
در نامه ائمه جمعه ایران، خطاب به ائمه جمعه جهان اسلام تصریح شد: سکوت مجامع بین المللی دربرابر حملات بیرحمانه غاصبان خبیث قدس و بی اعتنایی آنان، موجب تأسف است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، متن نامه سرگشاده ائمه جمعه جمهوری اسلامی ایران، خطاب به ائمه جمعه جهان اسلام در ارتباط با جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی، حاوی چهار محور و پیشنهاد عملیاتی و اجرایی منتشر شد.

متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم

محضر شریف ائمه محترم جمعه و جماعات جهان اسلام (دام اعزازهم)

سلام علیکم و رحمه الله

باتقدیم احترام و تمنای قبولی عبادت و بندگی خالصانه شما به درگاه حضرت رب العالمین در رمضان الکریم و آرزوی شوکت و عظمت برای ملتهای مسلمان جهان و شما عالمان بزرگوار که صدای رسای عزت و عظمت و سفیران غربت ومظلومیت محرومان و مظلومان هستید.

سروران عزیز و مکرم

نیک می دانید که " ارض مقدس" فلسطین و مسجد"الاقصی"  که مفتخر به ندای آسمانی " بارکنا حوله" است، پس از سالها غربت و تنهایی و مقاومت در برابر  جنایات و تخریب و بیرحمی دشمن و تحمل رنج آور تفرقه و سکوت و تطبیع و بی عملی مسلمین و نخبگان و دولتمردان بلاد اسلامی؛  این روزها در شرایطی حساس و سرنوشت ساز به سر میبرد.

از سویی جنایات و ددمنشی های اشغالگران صهیونیست، مردم بی پناه، به ویژه بانوان وکودکان مظلوم و بیگناه و زیرساخت ها و ابنیه عمومی و خصوصی غزه قهرمان را هدف گرفته و قلوب همه احرار را در سراسر جهان آزرده است و از دیگر سو، حماسه مقاومت و استقامت مجاهدان سرافراز سرزمین مقدس پیامبران و پایداری قهرمانانه و وحدت کم نظیر و بهم پیوسته مناطق قدس شریف، کرانه غربی و غزه، دلها و جانها را سرشار از غرور و حماسه مقدس کرده است.

سکوت جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر  در برابرحملات بیرحمانه غاصبان خبیث قدس و بی اعتنایی آنان، اگر چه جای تعجب ندارد، اما موجب تأسف بسیار است.

تعجب صدچندان اما؛ از برخی دولتها و سازمان ها و مجامع بین المللی اسلامی است که در برابر این جنایات و قساوت های بی نظیر، به صدور بیانیه هایی خنثی و تأسف لسانی اکتفا کرده و ازهرگونه اقدام مؤثر و عملی برای پایان این جنگ افروزی های غاصبان قدس و فلسطین، دریغ ورزیده اند.

این درحالی است که مسئله فلسطین، موضوع اولی و اصلی جهان اسلام است که به هیچ قیمتی نباید به بوته فراموشی و کم توجهی سپرده شود.فلسطین، قصه پرغصه جهان اسلام و اولین دستور کار جهادی همه مسلمانان جهان، به ویژه علمای متعهد بلاد اسلامی است که باید به عنوان یک مطالبه فراگیر و دائمی در قالبهای متنوع و فرصت های مختلف مطرح گردد.

آزادی قدس و اخراج ذلت بار صهیونیستهای غاصب و سپردن سرنوشت این کشور عزیز به دست انتخاب همگانی مردم این سرزمین، چنانکه رهبر حکیم انقلاب اسلامی،امام سیدعلی خامنه ای فرموده اند؛ می تواند و باید به عنوان محور وحدت و هم افزایی جهان اسلام و علمای بلاد و مشاعل هدایت ناس، مطرح شده و موجب تحول و دگرگونی موازنه اقتدار، به نفع کشورهای اسلامی گردد. تمام هراس استکبار جهانی نیز از روز جهانی قدس، این یادگار امام خمینی کبیر، به همین دلیل است.

ما ائمه جمعه ایران اسلامی، ضمن محکومیت جنایات کم سابقه دشمنان عزت و عظمت مسلمانان و تقبیح حمایت آمریکا و استکبار جهانی از آن، مراتب حمایت همه جانبه علمای دینی و مردم مقاوم ایران را از مردم عزیز و شریف فلسطین و جهاد یکپارچه و متلاحِم آنان و مجاهدان سرافراز مقاومت اسلامی آن دیار مبارک اعلام کرده و همه شما عزیزان را به اعلام انزجار و محکومیت لسانی و عملی درخطبه های نمازجمعه و در همه فرصت های ممکن ، دعوت می کنیم و بر این باوریم که نصرت مردم مسلمان فلسطین مصداق بارز نصرت دین خدا است.

از شما عزیزان درخواست داریم که بیایید یکصدا و متحد، از مردم آزادیخواه جهان و مجامع بین الملل اسلامی بخواهیم تا  شرایط را برای ارسال کمک های فوریِ بشردوستانه و اعزام تیم های پزشکی و درمانی و امداد، به ویژه درشرایط دشوار گسترش بیماری همه گیر کرونا به این سرزمین رنج دیده و قامت افراشته، فراهم سازند.

همچنین شایسته می‌دانیم شرایطی فراهم گردد تا بیمارستانهای کشورهای اسلامی، آماده پذیرایی و درمان مجروحان مظلوم بمبارانها و موشک باران های دشمن صهیونیستی باشند.

ائمه جمعه ایران اسلامی پیشنهاد می‌کنند؛ با پایان یافتن حملات و تجاوزات ددمنشانه و غیرانسانی رژیم کودک کش صهیونیستی و با استقامت و پایداری رزمندگان پیروز و همیشه قهرمان ملت فلسطین و ناکامی قریب الوقوع دشمن صهیونیستی، امکان بازسازی سریع زیرساختهای اصلی فلسطین و جبران صدمات و خسارات وارده از طریق تأسیس "صندوق امداد و حمایت " ، تحت نظارت اتحادیه بین المجالس اسلامی، فراهم گردد.

ائمه جمعه ایران اسلامی انتظار دارند که سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه بین المجالس اسلامی، باتشکیل اجلاس مجازی فوری، راهکارهای حمایت عملی و امداد رسانی فوری به مردم مظلوم و مقاوم فلسطین را بررسی و پیگیری کنند. دیر نیست زمانی که امت مسلمان و ملتهای آزاده دنیا با بیداری جهانی  و مقاومت جهانی طومار مستکبران عالم را در هم بپیچند و محیط زندگی انسان را از دشمنان بشریت پاک کنند.

اِنَّهم یَرونَهُ بعیداً و نَراهُ قَریباً.

والسلام علیکم و علی عبادالله الصالحین

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین