۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۶۸۱۳۳۹
پ
«امین آرا» روایت ۲۰ سال برگزاری انتخابات در سرحدات شمال‌غربی از ۷۸ تا ۹۸ به روایت یک ناظر توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا «امین آرا» روایت ۲۰ سال برگزاری انتخابات در سرحدات شمال‌غربی از ۷۸ تا ۹۸ به روایت یک ناظر توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

آن‌چه در این کتاب به نگارش درآمده، روایت یک ناظر شورای نگهبان است در خوی، واقع در شمال‌غربی کشور (نزدیک سرحدات ترکیه)، از روزهای انتخابات و صندوق‌هایی که تکلیف داشته بر صحت و سقم روند اجرای انتخابات در آن‌ها نظارت داشته باشد.

چه آن‌روزی که ناظر صندوق بوده و چه روزی که مأموریت گرفته که به‌عنوان ناظر ویژه برود بلوای جنوب‌ استان آذربایجان‌ غربی را بخواباند و چه امروز که عضو هیأت نظارت است. کلیه روایت‌های این اثر، نقل مستقیم وقایعی هستند که راوی شخصا در آن‌ها حاضر بوده است و هیچ شنیده و نقل قولی در نوشته‌ها نیست.

همچنین روایت‌های به نگارش درآمده شرح وقایعی است که قابل بیان بوده و ناگفته پیداست که هر انتخاباتی، چه در ایام نام‌نویسی و تبلیغ و چه در روز برگزاری و شبی که نتایج اعلام می‌شود، پر از ناگفته‌هایی‌ است که باید زمان بگذرد تا بشود در مورد بعضیهایشان کتاب‌ها نوشت.
 
در برشی از کتاب می‌خوانیم:

انتخابات سال ۸۸ پر از خاطره و مخاطره بود با آن مناظره معروف حسین و محمود در شب سالگرد امام که محمود احمدی‌نژاد برای اولین‌بار مرحوم هاشمی را به صراحت در تلویزیون رسمی نظام و در برنامه‌ زنده، به فساد متهم کرد و یادم هست آن شب کُل مملکت دچار فّوران یک حس فروخفته شده و البته که احمدی‌نژاد می‌دانست دارد چوب، در چه آتشفشانی می‌کند که از قِبَل آن، سبد رایش پُرتر شود و حتی در خوی کوچک لب مرز غیرسیاسی ما هم مردم بعد از اتمام مناظره تا نیمه‌های شب توی خیابان‌ها ریخته بودند و انگار کن خبر فتح خرمشهر را بهشان داده باشید، کِل می‌کشیدند و دست از روی بوق ماشین برنمی‌داشتند و داد می‌زدند و انرژی آزاد شده‌شان را به هر طریقی تخلیه می‌کردند.

«امین آرا» روایت ۲۰سال برگزاری انتخابات در سرحدات شمال‌غربی از ۷۸ تا ۹۸ به روایت یک ناظر معمولی به قلم حسین شرفخانلو در قطع رقعی و ۱۲۴ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهیدکاظمی و یا  سایت manvaketab.ir و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با تخفیف ویژه تهیه کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین