۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
کد خبر: ۶۸۱۵۸۶
پ
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی:
حداد عادل گفت: رئیسی در قوه قضائیه سراغ پرونده های مفاسداقتصادی رفت و همین سبب شد خیلی از مفسدین در روند کارهای خود تجدیدنظر کنند چراکه دیدند نظام با هیچکس تعارف ندارد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در همایش آغاز به کار ستاد کمیته اقتصادی این شورا که ظهر امروز برگزار شد، طی سخنانی گفت: ما اگر یک نقطه روی یک صفحه باشیم باید مختصات خود را در منحنی تاریخی جغرافیایی که در حال تغییر است مشخص کنیم و بدانیم که دشمنان نقشه‌های پلیدی برای ما دارند و می‌خواهند از طریق ایجاد مشکلات اقتصادی و نارضایتی در میان مردم، ملت را به خیابان بیاورد در نتیجه باید بدانیم ما همگی هر اقدامی که انجام می‌دهیم یک خشت از مجموعه جریان انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: اولویت مهم امروز کشور مساله اقتصاد است این را هم رهبری می فرمایند هم مردم می‌گویند و همه حس می کنند و نیاز به استدلال ندارد؛ همانطور که ملاحظه هم می کنید گفتمان حاکم بر مباحث تبلیغات انتخاباتی هم اقتصاد است.

وی در ادامه گفت: بدون تعصب اشاره‌ای به نقدهایی که ما در این هشت سال به دولت داشته‌ایم اشاره می‌کنم تا اینکه بدانیم حق با مردم است که امروز خواهان تحول و تغییر هستند ما از قبل از دولت آقای روحانی موج جدید تحریم ها را داشتیم یعنی حدود دو سال پایانی دولت قبلی تحریم ها آغاز شد و شدت گرفته بود و گفتمان اصلی دولت آقای روحانی نیز رفع تحریم ها بود ولی سوال این است که دولت در این هشت سال آرایشی درستی در مقابل تحریم‌ها و مقابله با جنگ اقتصادی به خود گرفت یا خیر.

حدادعادل افزود: مهم‌ترین شاخص در جنگ اقتصادی و تحریم قیمت ارز است. دولت وقتی سیاست جدید ارزی خود را چند سال پیش متناسب با شرایط تحریم‌ها آغاز کرد آیا این سیاست عاقلانه بود؟ همه ما شاهد بودیم در وقتی که همه پیش بینی می کردند شرایط از نظر شرایط ارزی سخت تر می شود دولت اقدام به ارزپاشی آن هم با قیمتگذاری دو نرخی در بازار کرد.

وی بیان کرد: اینکه به سفرها ارز 4200 تومانی بدهیم آن هم 500 دلار؛ در نتیجه دیدیم که ایرانی‌ها در فروشگاه های استانبول حضور پر تعدادی دارند آن هم در شرایطی که کشور در موقعیت تحریم های فلج کننده قرار دارد. اما امروز وقتی از این سیاست می‌پرسیم فلان مسئول در بانک مرکزی می‌گوید من مخالف بودم اما دستور دادند، خب این جای سوال دارد؟

حداد عادل با انتقاد از تلاش‌ها برای مذاکرات اخیر اظهار داشت: اکنون در شرایطی هستیم که وقتی یک بار اعتماد کردیم و نتیجه اش را هم بسیار بد دیدیم، دوباره کسانی هستند که می‌گویند برویم اعماد کنیم و مذاکره کنیم یعنی از یک سوراخ دو بار گزیده شویم.

وی ادامه داد: یک بحث دیگر توقف مسکن مهر است، یک کاری شروع شده بود حتما نقاط ضعفی هم داشت اما در هر حال بخشی از مردم صاحب خانه می شدند، چقدر این دولت با مسکن مهر، بی مهری کرد. وزیر مسکن اعلام کرد افتخار می کنم یک عدد مسکن نساختم خب نساختید حداقل همان قبلی ها را کامل می کردید. بعد آمدند همان طرح را اسمش را عوض کردند به نام مسکن دوباره مطرح کردند؛ خب اگر مشکل اسمش بود از همان اول اسم را تغیر می دادید.

رئیس شورای ائتلاف در ادامه ابراز کرد: وقتی یک کشوری تحریم است گمرک و تبادل اقتصادی و موارد دیگر فراهم است مشکلی ندارد اما وقتی تحریم اعمال می شود زمینه بروز فساد پدید می آید. می خواهم بگویم انتظاری که در هشت سال گذشته از دولت می رفت تا به خوبی مدیریت کند برآورده نشد. خب خوشبختانه حضرت آیت الله رئیسی به عنوان قهرمان مبارزه با فساد شناخته می شوند. ایشان در قوه قضائیه به سراغ پرونده های مفاسد اقتصادی رفتند و همین هم باعث خیلی از مفسدین قدری در روندکارهای خود تجدیدنظر کنند چرا که دیدند نظام با هیچکس تعارف ندارد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: این عملکرد امیدی را ایجاد کرده که حضرت آیت الله رئیسی با در اختیار گرفتن قوه مجریه سیستمی را اجرا کنند که از بروز فساد جلوگیری شود تا اصلا کار به قوه قضائیه نکشد؛ نه اینکه دولتی روی کار باشد که پی در پی تولید فساد کند و قوه قضائیه هرچه مقابله هم کند کم فایده است.

حدادعادل در ادامه گفت: من برنامه‌های اقتصادی شورای ائتلاف را دیدم و خوشحالم که در این دوره نخستین بار است که نامزدها با برنامه وارد عرصه شده‌‌اند. نفس اینکه کاندیداها با برنامه وارد شده‌اند اتفاق خوب و مبارکی است. من دیدم در این برنامه اقتصادی که در کمیته اقتصادی شورای ائتلاف برای آیت الله رئیسی آماده شده ذیل 27 عنوان برنامه داده شده و خود این یک راهکار است و می‌تواند یک نقشه راه باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: ما در اوج تحریم‌های اقتصادی یک سال در هند و 8 ماه در چین سفیر نداشتیم آن هم در زمانی که چین در حال برنامه‌ریزی برای سرمایه گذاری در کشور های مختلف در غالب طرح یک کمربند راه حمل و نقل بود؛ از سوی دیگر سفارتخانه‌‌ها هم اصلا بنیه لازم برای مدیریت دیپلماسی اقتصادی را نداشتند. در سفری که به چین داشتیم، بنده شاهد بودم که گفتند سفیر ما تنها یک سفر به شانگهای داشته است، همچنین در داخل سفیرهایی که به بنده مراجعه می‌کردند که ما چند ماه است از فلان وزیر وقت خواسته‌ایم و به ما وقت داده نمی‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات گفت: دشمن به دنبال تفسیرها از میزان مشارکت است، پادوهای داخلی هم در حال دمیدن در این آتش هستند، دیدید که گفتند «اگر من نباشم کسی در انتخابات شرکت نکند» توجه کنید که آدم از کجا به کجا می‌رسد. از سوی دیگر گروهی هم می‌گویند کاهش مشارکت نتیجه ردصلاحیت شورای نگهبان است مگر قبل از اعلام صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان مشارکت مثلا 80 درصد بود، که اکنون کاهش پیدا کرده است. شما بروید به کارنامه و عملکرد خود نگاه کنید که نتیجه کار شده کاهش مشارکت شده است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پایان اظهار داشت: آن مردمی که آمدند در تشییع پیکر شهید سلیمانی، درد دین و انقلاب و اسلامی و ایران داشتند و باید در انتخابات فعال باشند و از آیت الله رئیسی حمایت کنند و فردی را انتخاب کنند که دست و بازوی رهبری باشد.

همچنین حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی مسئول اقدامات راهبردی ستاد آیت الله رئیسی در این نشست با بیان اینکه اگر یک لحظه عافیت طلبی در ایشان بود طبق آنچه برخی دوستان می‌گفتند در همان قوه قضائیه می ماند، گفت: ایشان براساس یک نگاه و احساس واقعی خود را در معرض قرار داد و با آمدن ایشان اجماعی بین نیروهای انقلابی و ارزشی ایجاد شد امیدوارم اقتصاددانان کشور برای چاره اندیشی از وضعیت فعلی فکرشان را در کنار هم قرار دهند چراکه امروز بحث نجات کشور مطرح است و مردم صرفا دنبال انتخاب رئیس جمهور نیستند بلکه به دنبال یک ناجی وضع موجود هستند.

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
علی خان زاده از کاشمر
Austria
17:26 - 1400/03/10
یه سوال: آیا مشارکت حداکثری بر انتخاب اصلح مقدم است؟
محمدی
Austria
18:16 - 1400/03/10
این انتخابات فصلی را ایجاد کرده برای یک انتخاب حقیقی‌تر
ناشناس
Romania
18:34 - 1400/03/10
تحریم تحریم است! فرقی نمی کند؛ روزی آذوقه و نان جو از یاران محمد امین دریغ می کردند! و روزی دارو و نفت را پلمپ می کنند!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1400/03/11
رای میدم به عشق رهبرم به آقای رئیسی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1400/03/12
پزشکان در تمام کشورهای جهان معتقدند، چرک و عفونت یک زخم مانع از بهبود و سلامت بیمار می شود. به عبارت دیگر تا زمانی که چرک و عفونت یک زخم از بین نرود، امیدی به بهبودی و سلامت بیمار نیست. علت بیماری اقتصادی کشور ما چرک و عفونت و میکروب هایی است که نمی گذارند بیماری اقتصادی کشور از بین برود. پس بنابر این ابتدا باید چرک و عفونت و میکروب های اقتصادی از بین برود، تا این بیماری اقتصادی کمی بهبود پیدا کند. برای از بین بردن چرک و عفونت و میکروب های اقتصادی، چاره ای جز جراحی وجود ندارد. مهمترین کاری که مردم می توانند انجام دهند، انتخاب یک نامزد اصلح است که از میکروب ها و انگل ها و غده های سرطانی نترسد و دست به یک عمل جراحی بزرگ بزند، تا بیماری اقتصادی کشور و معیشت مردم بهبود یابد. یک عاشق جامانده از اربعین حسینی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین