۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
کد خبر: ۶۸۲۶۲۹
پ
عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی عنوان کرد؛
حجت الاسلام امیدی گفت: مشارکت حداکثری مردم ایران یک پیام است به سایر ملت‌ها که می توانند علیه حکومت‌های استبدادی قیام کنند و سرنوشت شان را خودشان تعیین کنند.

حجت الاسلام مهدی امیدی، عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، به بیان پیامدهای مشارکت حدکثری و حداقلی پرداخت و گفت: مشارکت سیاسی مردم در سه سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی مطرح می‌شود؛ انتخابات ریاست‌جمهوری نمونه بارز این مشارکت است که به صورت مستقیم تأثیرات و پیامدهایی را برای این سه سطح به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به تأثیرات انتخابات در سطح ملی خاطرنشان کرد: در سطح ملی بدین صورت مطرح می‌کنیم که تأثیر رأی مردم ۴ یا ۸ سال وجود دارد و حتی آثار این انتخابات می‌تواند تا نسل‌ها باقی بماند؛ انتخابات در این عرصه می‌تواند در حوزه‌های مختلفی همچون اقتصاد، فرهنگ، سیاست، امنیت و سایر حوزه‌ها مؤثر باشد پس بنابراین باید در انتخاب خود دقت کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه بر روی پیامدهای مثبت مشارکت حداکثری تأکید کرد و افزود: با مشارکت حداکثری است که ما می‌توانیم یک تحول عظیم را در جامعه شاهد باشیم؛ انتخابات یک خون تازه ای است که به رگ‌های انقلاب دمیده می‌شود و می‌تواند شور و نشاط جدیدی را در مردم پدید آورد و منجر به حرکت بشود.

وی همچنین ادامه داد: این نکته را باید در مشارکت حداکثری مدنظر داشت که اگر مردم به کسی اعتماد کردند، آن شخص نیز باید جواب اعتماد را بدهد و به خوبی کار کند که اعتماد حداکثری، مستلزم فعالیت حداکثری می‌باشد؛ این را هم باید مطرح کرد که حضور حداکثری مردم یک شور و نشاطی را ایجاد می‌کند و جامعه باید به سمت پیشرفت حرکت کند.

حجت الاسلام امیدی افزود: اگر این مشارکت حداقلی باشد، روح بی حالی در جامعه دمیده می‌شود و مردم اهمیتی به پیشرفت نمی‌دهند و سرنوشت اجتماعی آنها برایشان بی اهمیت می‌شود.

وی با اشاره به تأثیرات انتخابات پرشور در منطقه گفت: این را باید عرض کرد که انتخابات پرشور در منطقه نماد بیداری اسلامی و مردم سالاری دینی در منطقه است؛ پرشور بودن انتخابات نماد عزم ملت برای تغییر ساختارهای بی نتیجه است که وحدت و عزت اسلامی را تثبیت می‌کند و دشمن سرشکسته می‌شود.

عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی تصریح کرد: در سطح جهانی نیز این است که مشارکت حداکثری، یک تودهنی است به یاوه گویی‌های دشمنان خارجی و حرکتی مثبت است برای خنثی کردن عملیات روانی دشمن علیه ملت ایران.

وی در پایان اظهار داشت: مشارکت حداکثری مردم ایران یک پیام است به سایر ملت‌ها که می توانند علیه حکومت‌های استبدادی قیام کنند و سرنوشت شان را خودشان تعیین کنند و ساختارهای روزمره جهان را بشکنند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
hkvkhv
Hong Kong
09:03 - 1400/03/26
.. اینها برای خارجی هاست که بگید ما انتخابات داریم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین