۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
کد خبر: ۶۸۶۶۴۲

برنامه‌های دهه اول محرم برای بانوان در آستان بانوی کرامت

برنامه‌های دهه اول محرم برای بانوان در آستان بانوی کرامت
مسؤول امور فرهنگی خواهران آستان مقدس بانوی کرامت گفت: محفل سوگواری با تعداد محدود و رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی در صحن صاحب الزمان، برگزار خواهد شد.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، مریم شهبازی‌زاده در گفت‌و‌گویی خبری، با اشاره به اینکه کارشناسان امور فرهنگی خواهران در دهه اول ماه محرم برنامه‌های متنوعی را برای بانوان در نظر گرفته‌اند، اظهار کرد: همزمان با ماه محرم پویش چهل علم سرخ با محوریت قرائت روزانه زیارت عاشورا به نیت بازگشایی سفر اربعین دنبال می‌شود.

وی افزود: این پویش همزمان با دهه اول ماه محرم از روز عاشورای حسینی آغاز می‌شود و از سوی بانوان سراسر کشور به صورت مجازی تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت و بانوان برای ثبت نام در این پویش باید به آیدیkarimeh_137@ در پیام‌رسان‌های ایتا یا تلگرام مراجعه کنند.

مسئول امور فرهنگی خواهران آستان مقدس بانوی کرامت برگزاری محفل عزاداری روزانه اباعبدالله الحسین علیه السلام برای خدام و کارکنان خواهر آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها را از دیگر برنامه‌های امور فرهنگی خواهران در دهه نخست ماه محرم عنوان کرد و گفت: این محفل سوگواری با تعداد محدود و رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی همه روزه ساعت ۷:۱۵ صبح در صحن صاحب الزمان، روبه روی کفشداری ۱۲ برگزار خواهد شد.

وی ضمن اشاره به برنامه‌های امور فرهنگی خواهران برای کودکان و نوجوانان دختر در دهه اول ماه محرم تصریح کرد: همزمان با دهه اول ماه محرم مسابقه بزرگ کشتی نجات برای دختران گروه سنی ۹ تا ۱۷ سال دنبال می شود.

وی آشنایی با شخصیت و سیره امام حسین علیه السلام و اصحاب عاشورا، ترویج فرهنگ ولایت‌مداری ، تبیین شاخصه‌های کودکان و دختران عاشورایی، بیان شاخصه‌های بانوان عاشورایی و حضرت زینب سلام الله علیها و بیان رسالت کودکان و نوجوان دختر نسبت به قیام حسینی را از اهداف محوری برگزاری این مسابقه مجازی دانست.

مسئول امور فرهنگی خواهران ادامه داد: دختران کودک و نوجوان برای شرکت در این مسابقه باید به کانال معصومانه به آدرس masumaneh@ در پیام رسان ایتا مراجعه کنند.

وی مهلت شرکت در مسابقه را هفتم شهریور(بیستم محرم) عنوان کرد و افزود: نگین تبرکی انگشتری حرم مطهر و ۴۰ عدد تمثال کشتی نجات از جوایز تبرکی این مسابقه برای برگزیدگان است.

وی همچنین به برگزاری مجلس روضه ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام ویژه ارگان‌ها و نهادهای مختلف در دو گروه سنی نوجوان و بزرگسال اشاره کرد و گفت: این مجالس روضه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تعداد محدود در آستان مقدس بانوی کرامت دنبال می‌شود.

مسئول امور فرهنگی خواهران افزود : این مجلس روضه از اول تا هشتم ماه محرم همه روزه از ساعت۹:۳۰ الی۱۱ و ۱۱:۳۰ الی ۱۳ در صحن صاحب الزمان(عج)، رو به روی کفشداری ۱۲، دفتر امور فرهنگی خواهران برای متقاضیان دنبال خواهد شد.

شهبازی ادامه داد: سازمان‌ها و نهادهای اجرایی و همچنین کودکان و نوجوانان دختر برای ثبت نام و تعیین نوبت می‌توانند با شماره ۳۷۱۷۵۵۱۴ تماس بگیرند؛ این مجلس روضه با سخنرانی اساتید خواهر حوزه علمیه قم و مداحان خواهر دنبال می‌شود.

وی یادآور شد: بانوان می‌توانند برای اطلاع از برنامه‌های امور فرهنگی خواهران به کانال آستان مهر و برای اطلاع از برنامه‌های ویژه دختران نوجوان به کانال معصومانه به آدرس‌های astanehmehr@ و masumaneh@ مراجعه کنند.

شهبازی عنوان کرد: ویژه برنامه زنان عاشورایی با محوریت ایثار و دفاع از حریم ولایت و سخنرانی اساتید حوزه علمیه هر روز صبح و عصر در رواق حضرت خدیجه(س) دنبال می‌شود.

ارسال نظرات