۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۸
کد خبر: ۶۹۰۴۹۵
پ
آیت الله علوی گرگانی:
حضرت آیت الله علوی گرگانی گفت: امروزه به برکت خون شهدا مملکت از آرامش و امنیت خوبی برخوردار است، ولی باید دقت کرد زیرا که هیچ گاه دشمن از دشمنی خویش دست بر نمی دارد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله علوی گرگانی، امروز در دیدار سردار موحدی کیا فرمانده تیپ مکانیزه ۲۰ رمضان و هیات همراه با اشاره به اهمیت خودسازی و تهذیب نفس گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) در یکی از جنگ های بسیار مهم که لشکر اسلام شهدای زیادی تقدیم کرده بود موقع برگشت به اصحاب خود فرمودند که خدا رحمت کند قومی را که از جهاد اصغر فارغ شدند و جهاد اکبر را در پیش رو دارند؛ سوال شد یا رسول الله جهاد اکبر چیست؟ پیامبر فرمودند یعنی جهاد با نفس و هواهای نفسانی.

وی خاطر نشان ساخت: انسان همیشه گرفتار نفس خویش می باشد، چرا که نفس همواره با انسان است، اما دشمن خارجی گهگاهی ممکن است حمله کند، ولی نفس انسان دائما در حال جنگ با نفس قرار دارد و مومن باید با او مبارزه کند و گرفتار هواهای نفسانی خویش نشود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه با بیان اینکه پیروزی بر هوای نفس هنر بزرگی است، بیان کرد: باید خیلی مراقبت کنیم که خدای ناکرده هواهای نفسانی و دنیا طلبی ما را آلوده نسازد و تنها در جهت کسب رضایت الهی قدم برداریم.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب علیه مردم به ویژه جوانان گفت: امروزه به برکت خون شهدا مملکت از آرامش و امنیت خوبی برخوردار است، ولی باید دقت کرد زیرا که هیچ گاه دشمن از دشمنی خویش دست بر نمی دارد و هر لحظه که بتواند دست به حمله می زند، لذا باید دائم مراقب حملات دشمن در همه عرصه ها و مکر آنان بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین