۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
کد خبر: ۶۹۰۹۴۷
پ
نماینده ولی‌فقیه در همدان:
همدان ـ حجت الاسلام والمسلمین شعبانی گفت: یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی تحقق مبارزه با فساد و ایجاد عدالت در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری رسا در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حیبب الله شعبانی امروز در مراسم تجلیل از یادگاران جامعه کار و تولید در دروان دفاع مقدس با بیان اینکه جامعه‌ای که به دنبال پیاده کردن ارزش‌ها و آرمان‌های الهی باشد، قطعا با موانعی روبه‌رو خواهد بود اظهار داشت: کسی که حرف انبیا را بزند، دشمنان انبیا به مخالفت با او خواهند پرداخت.

وی با اشاره به شکل‌گیری انقلاب اسلامی و دشمنی دشمنان با این امر بیان کرد: شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران در راستای تحقق آرمان‌های الهی در جامعه بود و موضوع به قدرت رسیدن و دست‌یابی به مسئولیت مطرح نبوده و نیست.

امام جمعه همدان یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی را تحقق مبارزه با فساد و ایجاد عدالت در جامعه دانست و گفت: لازمه دستیابی به این اهداف وجود امنیت در جامعه است و تا زمانی که امنیت برقرار نباشد حتی جامعه کارگری نیز نمی‌تواند برای تولید ثروت اقدام کند

وی با بیان اینکه وجود امنیت بستر رشد و توسعه کشور را فراهم می‌کند، مطرح کرد: در دوران جنگ به دلیل وضعیت کشور توسعه اقتصادی چندانی را شاهد نبودیم اما بعد از دوره سازندگی وارد عرصه اقتصادی شدیم.

نماینده ولی‌فقیه در همدان با اشاره به اینکه امنیت بدون مبارزه و جهاد به دست نمی‌آید عنوان کرد: حضور شهدایی همچون شهید سلیمانی‌ها و شهید همدانی‌ها و دیگر شهدا و رزمندگان و جوانان بود که با ایجاد امنیت، این بستر را برای رشد جامعه فراهم کردند.

وی با بیان اینکه باید به چرایی عدم دست‌یابی به عدالت در مسئله اقتصاد بپردازیم مطرح کرد: متاسفانه با وجود آن که شهدا بستر را برای رشد کشور آماده کرده‌ بودند اما در دستیابی به عدالت در عرصه اقتصاد موفق عمل نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با تاکید بر اینکه پیشرفت همراه با عدالت مورد تایید اسلام است اظهار داشت: اگر پیشرفت بدون عدالت دست پیدا کنیم، وضعیت همانند اقتصاد آمریکا را خواهیم داشت که با وجود تولید ثروت در این کشور، تنها این ثروت در دستان 4 درصد از افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه عدالت زمانی محقق می‌شود که ثروت به طور عادلانه بین همه مردم تقسیم شود، گفت: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس، جهادی مبتنی بر نرم افزار الگوی ایرانی اسلامی را در پیش گرفتند و با قواعد خودمان همچون توسل به اهل بیت(ع) جنگیدیم، قواعدی که در الگوهای نظامی دنیا تعریف نشده است.

امام جمعه همدان با ابراز گلایه از اینکه در عرصه اقتصاد الگوی غربی را در کشور انتخاب کرده‌ایم، مطرح کرد: اقتصادی که پس از جنگ در کشور پی ریزی شد، اقتصادی تابع محض بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول بود و لذا با این اقتصاد و آرمان‌های موجود به نتیجه درست پیدا نخواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه نبود الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت و عدالت از مهم ترین دلایل عدم تحقق عدالت در اقتصاد است، عنوان کرد: راه تحقق عدالت در عرصه اقتصاد کشور، طراحی الگوی پیشرفت اسلامی، ایرانی است، موضوعی که بارها رهبر معظم انقلاب نسبت به آن تاکید کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه اگر همین روش اقتصادی را در پیش بگیریم یا باید تغییر هویت دهیم و یا عدالت محقق نخواهد شد اظهار داشت: در غرب، کارگر به عنوان ابرازی برای سود رسانی بیشتر به دیگران مطرح شده است در حالی که در اسلام کار کردن برای دیگران مورد تشویق نیست و بیان شده که اگر کسی در مجموعه‌ای کار می‌کند باید به سهام‌دار آنجا تبدیل شود و برای خود کار کند.

وی با تاکید بر اینکه برای موفقیت در عرصه اقتصاد امروز باید به ضوابط شهدا در دوران دفاع مقدس برگردیم، مطرح کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب بر وجود پیوست عدالت در کارهای اقتصادی نشات گرفته از این مهم است که اگر ثروتی کسب می‌شود، باید به درستی و عادلانه بین همه جامعه تقسیم شود./1400/د101/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین