۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۹
کد خبر: ۶۹۳۱۹۵
پ
براساس نظرسنجی ها:
چندماهی از آغاز ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی می گذرد. نظرسنجی های گالوپ در ایران نشان داده که رئیسی از حمایت مردم ایران برخوردار است. این میزان حمایت از آنچه که در رابطه با حسن روحانی رئیس جمهور سابق وجود داشت بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از جام جم آنلاین،  دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی در ایران ماه اوت 2021 (مرداد ماه) آغاز شد و به فاصله این مدت میزان رضایت 72 درصدی مردم ایران از عملکرد او محرز شده است.

گالوپ: رضایت 72 درصدی مردم ایران از عملکرد رئیس جمهور

این داده ها از نظرسنجی گالوپ بدست آمده است. نظرسنجی در 24 تا 31 اوت یعنی سه هفته پس از روی کار آمدن رئیسی انجام شد.

این در حالی است که روحانی در دوران ریاست جمهوری خود هرگز در هیچ یک از نظرسنجی های گالوپ تاییدیه اکثریتی از سوی مردم ایران دریافت نکرد.

در آخرین نظرسنجی در دوران ریاست جمهوری روحانی، که در نوامبر 2020 و همزمان با شیوع بیماری همه گیر در ایران انجام شد، تقریباً یک سوم ایرانیان (32 درصد) عملکرد روحانی را تایید کردند.

 واکنش دولت ایران به همه‌گیری بیماری ناشی از ویروس کرونا در دوران روحانی در اوایل سال جاری به دلیل سوءمدیریت و عدم شفافیت پس از ممنوعیت واردات واکسن‌های کرونا از منابع آمریکایی یا انگلیسی مورد انتقاد قرار گرفت.

مرداد ماه امسال یک نظرسنجی مشابه نیز نشان داد که فقط 23 درصد از مردم ایران از عملکرد حسن روحانی رضایت دارند.

گالوپ: رضایت 72 درصدی مردم ایران از عملکرد رئیس جمهور

واکنش ضعیف دولت ایران به بیماری همه گیر کرونا همزمان با کاهش اعتماد ایرانیان به دولت روحانی بود. این اعتماد از 52 درصد در جولای 2019 به 47 درصد در آگوست 2020 و 41 درصد در نوامبر کاهش یافت. این عدد یعنی 41 درصد، پایین ترین سطح اطمینان در روند نظرسنجی های گالوپ بود.

رئیسی قبل از روی کار آمدن طرحی را برای مقابله با کرونا با تمرکز بر افزایش واکسیناسیون در سراسر کشور بیان کرد. قبل از انتخابات   حدود 5 درصد از مردم ایران  واکسینه شده بودند. از آن زمان درصد ایرانیان واکسینه شده نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است. افزایش در دسترس بودن واکسن ها از منابع غیرغربی و تأکید دولت جدید بر اقدام در جهت مقابله با این بیماری همه گیر احتمالاً باعث افزایش اعتماد ایرانیان به دولت ملی آنها شده است که کمی بعد از روی کار آمدن رئیسی به 62 درصد افزایش یافت.

رئیسی با حسن نیت در بین مردم ایران روی کار آمده است. با این حال ، اگر دولت او نتواند به تعهد خود برای رسیدگی سریع به وضعیت همه گیری عمل کند  افکار عمومی به سرعت تیره می شود. در کوتاه مدت  گزارش ها حاکی از آن است که واکسیناسیون به میزان قابل توجهی در کشور تسریع شده است. با این حال چالش های دلهره آور  به ویژه در مورد اقتصاد کشور  باقی است و تنها زمان نشان می دهد که رئیسی به وعده های خود به مردم ایران عمل کند یا خیر.

برچسب ها: رئیسی تولید ملی
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1400/08/01
این 72رااز کجا اورده اید ازوضعیت اقتصادی مردم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین