۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
کد خبر: ۷۰۹۶۲۸
پ
سازمان سنجش آموزش کشور به تمام داوطلبان کنکور ارشد ۱۴۰۱ برای درج صحیح معدل مقطع کارشناسی خود تاکید و مغایرت معدل حتی درحد چند صدم را منجر به لغو قبولی داوطلبان در کنکور اعلام کرد.

به گزارش به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پیرو اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور برای اعلام معدل دقیق و صحیح کارشناسی داوطلبان جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱؛ داوطلبان باید توجه داشته باشند که مغایرت معدل مندرج در مدرک تحصیلی و مراحل ثبت‌نامی و کارت ورود به جلسه کنکور ارشد حتی در حد چند صدم باعث لغو قبولی داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ خواهد شد.

اما معدل صحیح و مورد پذیرش کدام است و درصورت مغایرت چگونه تا قبل از شرکت در کنکور ارشد ۱۴۰۱ باید آن را اصلاح کرد؟

فارغ‌التحصیلان سنوات قبل و همچنین آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ (زمان شروع ثبت نام برای شرکت در آزمون) به عنوان دانش‌آموخته تلقی گردیده‌اند و یا به عبارت دیگر موفق به اخذ مدرک لیسانس (کارشناسی) شده‌اند باید معدل مندرج در مدرک لیسانس (کارشناسی) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون یکسان باشد.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی که در زمان شروع به ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون (تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶) همچنان دانشجو بوده‌اند، اعم از اینکه بعد از پایان مهلت زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ فارغ‌التحصیل گردیده‌اند، لازم است در قسمت ویرایش اطلاعات کارت شرکت در آزمون نسبت به اصلاح معدل خود براساس مدرک فارغ‌التحصیلی اقدام نمایند.

دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است میانگین واحد‌های گذرانده شده تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ را در قسمت ویرایش اطلاعات کارت شرکت در آزمون درج نموده و با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی، فرم مخصوص معدل (مندرج در این اطلاعیه) را به تأیید موسسه محل تحصیل خود رسانده و آن را نزد خود نگهدارند تا در صورت قبولی به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.

تبصره ۴- فارغ‌التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته باید معدل مقطع کاردانی (فوق‌دیپلم) و مقطع کارشناسی (لیسانس) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون آن‌ها یکسان باشد.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته که پس از اخذ مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم) در مقطع کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده‌اند و هم اکنون نیز دانشجو بوده و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد، باید معدل مقطع کاردانی و میانگین واحد‌های گذرانیده شده در مقطع کارشناسی آنان تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون، مطابق مفاد تبصره ۲ فوق یکسان باشد.

گفتنی است؛ معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان، براساس اطلاعات ثبت‌نام که توسط خود فرد انجام شده، درج گردیده است، لذا لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به نکات بررسی و در صورت مشاهده مغایرت، به قسمت ویرایش اطلاعات در کارت ورود به جلسه و در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نمایید. در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه تبعات بعدی به عهده شخص داوطلب بوده و هیچگونه عذری در این مورد پذیرفته نیست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین