۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
کد خبر: ۷۱۳۰۷۸

کتاب «آن؛ برداشتی از تعلیمات آیت‌الله بهجت» روانه بازار نشر شد

کتاب «آن؛ برداشتی از تعلیمات آیت‌الله بهجت» روانه بازار نشر شد
کتاب «آن؛ برداشتی از تعلیمات آیت الله بهجت» نوشته حامد حجتی توسط انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) روانه بازار نشر شد.

به گزارس سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، کتاب «آن؛ برداشتی از تعلیمات عارف واصل آیت الله بهجت فومنی» نوشته حامد حجتی به‌تازگی توسط انتشارات به ‎نشر (آستان قدس رضوی) روانه بازار نشر شده است.

این کتاب؛ یک کتاب کوتاه و داستان واره است که توسط یکی از شاگردان آیت الله بهجت که چندین سال به صورت متمادی پشت سر ایشان نماز صبح را اقامه کرده و متأثر از نحوه عبادت، کیفیت و کمیت عبادت آیت الله بهجت قرارگرفته نوشته شده است.

مطالعه این اثر کوتاه به افرادی که دغدغه و نگرانی در مورد سستی و کوتاهی در امر نماز دارند، پیشنهاد می‌شود.

نویسنده در این اثر کوشیده با استفاده از معارف بیان شده از آیت‌الله بهجت درباره نماز، این عبادت را با عبارت‌هایی استعاری و تشبیهی به جنت و باغ‌های بهشتی تشبیه کند و از لذت نمازهایی که هر روز صبح با سفر از تهران به قم به آیت‌الله بهجت اقتدا کرده سخن بگوید.در واقع کتاب «آن» که انتشارات به‌نشر آن را روانه‎ی بازار کتاب کرده است، یک گردش ادبی در باغ نماز است که از زاویه دید بسیار متفاوت مخاطبان را به خواندن نماز ترغیب می‌کند.

حامد حجتی این اثر در قالب مطالبی از جمله سرآغاز، عطر خوش اذان، اقامه باران، تو..سکوت… وضو، هم جواری با سروها، صف باران، پرده‌ها دائم در نمازند، رکوع آبشار، شکستن شیرین، کنار این همه خودم، بهترین آن، عطر گل محمدی و عطر تن فرشته‌ها سعی کرده سبک و سلوک زندگی معنوی آیت الله بهجت و هر یک از ارکان نماز را با نگاهی تازه و کمتر گفته شده در باغ نماز بیان کند و حالات عاشقانه آدمی با معبودش را در هنگام نماز به زیبایی وصف کند.

«مسیر سلوکی آیت الله بهجت (ره) از نماز شروع و به نماز ختم می‌شود. نماز سرخوشانه‌ترین لحظه زندگی انسان است. لحظه کوتاه نماز در روزانه ما یک «آن» است که اگر به خنکای آن دست یابیم، سرمست می‌شویم. آیت‌الله بهجت (ره) در جایی گفته‌اند از حدیث «تنعمو بعبادتی فی الدنیا فانکم تتنعمون بها فی‌الاخره: در دنیا با عبادت من بهره‌مند شوید، زیرا در آخرت با همان عبادت متنعم خواهید بود»، بر می‌آید که عبادت قابلیت تنعم و بهره‌مندی راحتی در آخرت هم دارد. یعنی این «آن» عبادت است که می‌تواند با ما تا آن دنیا سفر کند. یادمان باشد که ما با خود هیچ چیزی را نمی‌توانیم به آن دنیا ببریم.»

کتاب «آن؛ برداشتی از تعلیمات عارف واصل آیت الله بهجت فومنی» با نویسندگی حامد حجتی در ۸۴ صفحه قطع رقعی با قیمت ۱۸ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار دارد.

ارسال نظرات