۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
کد خبر: ۷۱۳۳۹۲
پ
نماینده کرمان ضمن تاکید بر ساماندهی اتباع بیگانه به ویژه در شمال استان کرمان و به خصوص در شهرستان کرمان، گفت: به وزیر کشور و ریاست محترم جمهور هشدار می‌دهم اگر زودتر چاره‌اندیشی نکنید این مشکلات گریبانگیر کل کشور خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس در نطق‌های میان دستور خود در جلسه علنی امروز به نکات مختلفی اشاره کردند که در این گزارش می‌خوانید:

*سپاه پاسداران تامین کننده اقتدار نظام اسلامی است

قاسم ساعدی نماینده دشتآزادگان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامی داشت سالروز شهادت شهید بهشتی و سالروز شهادت سردار علی هاشمی از فرماندهان دلاور جنگ تحمیلی گفت: آنان عاشقانه در هور ماندند تا هور زنده بماند اما هور امروز در بی تدبیری‌ها خشک شده است.

وی افزود: در ابتدا باید از رئیس جمهور بابت سفرهای استانی که با اقشار مردم دیدار‌های صمیمانه دارد تشکر و قدردانی کنم این اقدام قابل تقدیر است همچنین شروع دیپلماسی قوی با کشورهای منطقه نیز امری ستودنی است که انشاالله این روند تقویت شود واز تیم مذاکره کننده انتظار داریم آرمان های انقلاب را فراموش نکنند،آرمان های انقلاب خط قرمز نظام است و اگر سپاه نبود نظام نبود.

نماینده دشت آزادگان در مجلس همچنین تاکید کرد: سپاه پاسداران اقتدار نظام جمهوری اسلامی را در حیات خلوت دنیای غرب تامین کرده است و خط قرمز ما این نهاد مقدس است و هیچ وقت بر آن معامله نخواهیم کرد و هرگونه معامله در این باره را محکوم می‌کنیم.

*هشدار به رییس جمهور و وزیر کشور برای ساماندهی اتباع بیگانه در استان کرمان

محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان نیز گفت: در ابتدا بیان می‌کنم که از توافق مجدد در خصوص برجام حمایت مشروط می‌کنیم، مشروط به آنکه منافع اقتصادی کشورمان تضمین گردد، تحریم‌ها کاملا لغو شوند، گردش مالی ارزی توسط بانک مرکزی کشورمان با بانک‌های مرکزی و بانک‌های سایر کشورها برقرار شود و تمام دارایی‌های بلوکه شده آزاد گردد، نفت ما بدون ممانعت به فروش برسد.

وی در ادامه نطق خود بیان کرد :شب گذشته ریاست محترم جمهوری گزارشی از عملکرد، برنامه‌ها و راهبردهای دولت را ارائه فرمودند که امیدوارکننده بود و از این بابت تشکر می‌شود نکته‌‎ای را ضروری می‌دانم در این راستا بیان کنم و آن اینکه برنامه‌های میان مدت و درازمدت نبایستی مانع از ورود به امورات جاری و کوتاه مدت شود. حوزه معیشت، گرانی و تورم فضای خوبی در کشور ندارد، احساس عمومی بر آن است که دولت تسلطی بر کنترل و نظارت بر قیمت‌ها ندارد ضمن اینکه افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت پاسخگوی تورم ایجاد شده نیست، افزایش بی‌رویه قیمت مسکن، اقلام خوراکی به ویژه کالاهای اساسی، سیمان، شن، وسایل خانگی، روغن موتور و ...فشار زیادی را بر اقشار حقوق‌بگیر وارد نموده است، توصیه آن است که هر چه زودتر کارت یارانه کالای اساسی بین اقشار مختلف توزیع تا ضمن توجه به این قشرها، همراهی آنان را برای به ثمر نشستن جراحی اقتصادی شاهد باشیم.

نماینده کرمان خطاب به وزیر «صمت» اظهار کرد: آقای وزیر از برنامه‌ها، سیاست‌ها و راهبردهای جنابعالی و همکارانتان در وزارت صمت تشکر می‌کنم و امیدوارم که آنها روزی به ثمر نشسته و اتفاقات خوبی در کشور صورت گیرد، اما بارها به جنابعالی عرض کرده‌ام که در شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان کرمان فسادهای بزرگ مالی وجود دارد می‌طلبد که گروهی کاملا از افراد امین و متخصص در حوزه‌های معدن، حقوق، حسابداری و حسابرسی به این موضوع رسیدگی نمایند تا با باندها و افراد سوءاستفاده کننده برخورد قاطعی صورت بگیرد. البته از سربازان گمنام امام زمان (عج) و سایر دستگاه‌های نظارتی نیز انتظار است که به آنها کمک نمایند. همینطور برای عزل و نصب‌ها ملاک عمل تبدیل به احسن باشد ضمن اینکه مبارزه با فسادهای مالی یکی از اولویت‌های مدیران جدیدالمنصوب قرار گیرد.

زاهدی در ادامه خطاب به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: انشالله رتبه‌بندی فرهنگیان آنچنان که شایسته معلمان شریف و با کرامت آموزش و پرورش است هر چه زودتر عملیاتی شود، مصلحت نیست که بیش از این، این قانون انقلابی فرهنگی به تاخیر بیفتد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود با تاکید بر ساماندهی اتباع بیگانه به ویژه در شمال استان کرمان و بخصوص در شهرستان کرمان، گفت:به وزیر کشور و ریاست محترم جمهور هشدار می‌دهم اگر زودتر چاره‌اندیشی نکنید این مشکلات گریبانگیر کل کشور خواهد شد.

*دولت لایحه هماهنگ سازی نظام پرداخت‌ها را برای رفع ناعدالتی تقدیم مجلس کند

سیداحمد رسولی نژاد نماینده دماوند در مجلس نیز در نطق میان دستور خود گفت: از رئیس جمهور به منظور مبارزه بی وقفه و همراه با موفقیت در مبارزه با بیماری منحوس کرونا، رشد چشمگیر ارتباطات سیاسی، تجارت با همسایگان، آسیای میانه و آسیایی و همچنین وصول بخش قابل توجهی از مطالبات ارزی، عدم استقراض از بانک مرکزی، جبران بخش عمده‌ای از کسری بودجه، پرداخت بدهی‌های دولت سابق به اشخاص، هر ماه تا 12 هزار میلیارد تومان پرداخت به دلیل سررسید اوراق و ده‌ها اقدام مفید و مثبت دیگر تشکر می‌کنم.

وی در بخش دیگری از نطق خود افزود: در برخی از وزارتخانه‌ها چه می‌گذرد؟ در وزارت خانه جهاد کشاورزی اخبار خوبی به گوش نمی‌رسد گزارش‌های متعددی از تخلفات سازمان تعاون روستایی و برخی از معاونت‌های آن وزارتخانه مطرح است، مراجع قضائی و امنیتی با سرعت ورود کرده و مجلس و کمیسیون تخصصی به وظیفه نظارتی خود با جدیت و قاطعیت عمل کنند.

نماینده دماوند در مجلس در بخش دیگری از نطق خود گفت: یکی از خبرگزاری‌ها روز گذشته خبری را منتشر کرد که دو نفر از نمایندگان استیضاح کننده امتیازات خاصی را از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرده‌اند وزیر مخالفت کرده و نمایندگان وزیر را استیضاح کرده اند، این موضوع وهن مجلس است. آقای وزیر و یا آن خبرگزاری شفاف‌سازی کنند زیرا کل استیضاح کنندگان و به شکلی کل نمایندگان زیر سوال می‌روند، رئیس مجلس، اعضای هیات رئیسه و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از شان و حیثیت مجلس دفاع کنند.

رسولی نژاد خطاب به رئیس جمهور، عنوان کرد: در خبرها آمده بود که چند هزار کامیون‌دار بعضا خانه‌ها، زیورآلات همسران و فرش زیر پای خود را فروخته‌اند و اقدام به خرید کامیون از خارج کرده‌اند و با بی‌تدبیری و بی‌توجهی دولت قبل مشکل آنها تاکنون برطرف نشده، در حال حاضر در زیر مجموعه وزارت راه به آنها اعلام شده است در قبال کامیون اسقاطی اجازه شماره گذاری کامیون‌های خریداری شده داده می‌شود. به نظر می‌رسد عده‌ای از قبل با استفاده از رانت اطلاعاتی کامیون‌های اسقاطی را 300 میلیون تومان خریداری کرده و قصد دارند با قیمت 1 میلیارد و 100 میلیون تومان به فروش برسانند که مشکوک است.

وی افزود: درخواست دارم بازرسی ریاست جمهور در اسرع وقت به این موضوع ورود کند زیرا احتمال تبانی و همدستی وجود دارد. دستور دهید مشکلات کامیون داران زحمت کش مذکور به دور از هرگونه کاغذ بازی، اتلاف وقف و ایجاد نارضایتی به زودی بر طرف شود.

رسولی نژاد با اشاره به اینکه از چند ماه قبل مطرح بود که دولت تا پایان خرداد 1401 لایحه هماهنگ سازی نظام پرداخت‌ها به بازنشستگان و کارکنان دولت را تقدیم مجلس کند اما خبری نشد، ادامه داد: بین معدود بازنشستگان و کارکنان بازنشسته و شاغل در شرکت‌های دولتی و برخی وزارتخانه‌‍‌ها با سایر بازنشستگان و کارمندان تفاوت چشمگیری وجود دارد که باعث نارضایتی شدید در بین بازنشستگان و شاغلان سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی شده است. باید برای رفع این نارضایتی اقدام عاجل صورت بگیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین