۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
کد خبر: ۷۱۳۹۶۲
پ
معاون وزارت بهداشت گفت: اگر نتوانیم کاهش مسئله جمعیت را به افزایش جمعیت تغییر معکوس دهیم، کشور متحمل ضرر‌های هنگفت و آسیب‌های زیادی خواهد شد.

به گزارش گروه جمعیت و خانواده خبرگزاری رسا، کمال حیدری در کارگاه دوروزه آموزشی معاونان فنی معاونت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در هتل قلب بیمارستان شهید رجایی با اشاره به طرح ملی جوانی جمعیت اظهار کرد: برای نجات جمعیت ایران کمتر از یک دهه زمان داریم و اگر نتوانیم کاهش مسئله جمعیت را به افزایش جمعیت تغییر معکوس دهیم کشور دارای ضررهای هنگفت و آسیب‌های زیادی خواهد شد.

وی افزود: بحث جوانی جمعیت یک بحث فرهنگی، استراتژیک و حیاتی است و باید جدی‌تر به این مسئله وارد شویم و این موضوع را نهادینه کنیم‌.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تصریح به اینکه وزارت بهداشت در امر جوانی جمعیت مسئولیت مستقیم دارد، گفت: همه واحدهای مربوط به سلامت و بهداشت کشور باید در بحث اقناع کردن عمومی فرزندآوری، فعال شوند چرا که تغییر نگرش جامعه در مورد فرزندآوری به‌دست شماست و باید تفهیم کنید.

حیدری همچنین در ادامه با ابراز این‌که معاونان فنی معاونت‌ بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی نبض کار و حلقه وصل وزارت بهداشت و بدنه سلامت و بهداشت کشور هستند، گفت: کلید اجرای برنامه‌های عملیاتی نتیجه‌بخش در دست معاونان فنی است و این معاونت‌ها نقش بسیار مهمی در سیستم ارزیابی برنامه‌ها دارند.

وی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص نظام شبکه‌ بهداشت کشور گفت: تقویت نظام شبکه فصل جدید و نقطه عطفی برای حوزه بهداشت است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آنچه در نظام شبکه‌ مهم است بحث ساختار فیزیکی است، متأسفانه بسیاری از مراکز استیجاری است و اگر استیجاری هم نباشد ظاهر خوبی ندارند و در شأن حوزه بهداشت که نهضتی در آن اتفاق افتاده است، نیست.

حیدری خاطرنشان کرد: بسته‌های خدمتی و بستر الکترونیکی دو موضوع حائز اهمیت در  تقویت نظام شبکه کشور محسوب می‌شوند که باید به هر دو توجه ویژه داشته باشیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین