سرویس :
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
کد خبر: ۷۱۶۳۲۹
پ
لحظه به لحظه با تحولات غزه؛
نیروهای مقاومت مستقر در نوار غزه در پاسخ به حملات جنگنده‌ها و پهپادهای رژیم صهیونیستی، شهرک‌های صهیونیستی در اطراف باریکه غزه را هدف حمله راکتی قرار دادند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر دیروز (جمعه / ۱۴ مرداد) تحت عنوان «صبح صادق» آغاز شد و تا امروز (شنبه) همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، از روز گذشته تاکنون ۱۳ فلسطینی از جمله «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیدند.

گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه از صبح امروز شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه را در پاسخ به حملات جنگنده‌های صهیونیستی هدف حمله راکتی قرار دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی، امروز (شنبه)، در بیانیه‌ای اعلام کرد که برآورد می‌کند حملات دست‌کم تا یک هفته دیگر همچنان ادامه داشته باشد.

۱۵:۳۰

رسانه‌ها خبر دادند که در پی حمله راکتی گسترده نیروهای مقاومت، آژیرهای خطر در اشدود و عسقلان اشغالی به صدا در آمده است.

منابع عبری گزارش دادند که یک موشک به یکی از ساختمان‌ها در سدیروت اصابت کرده است. شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اشدود، عسقلان و سدیروت را در پاسخ به حمله به نوار غزه هدف قرار داده است.

رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند که در پی برخورد ترکش‌های موشک به شهرک‌نشینان در سدیروت، تعدادی مجروح شده‌اند.

شبکه «الجزیره» به نقل از کادر درمان در غزه خبر داد که شمار شهدا در غزه به ۱۳ نفر و تعداد مجروحان به ۹۰ نفر افزایش یافته است.

۱۵

رسانه‌های عبری خبر دادند که آژیرهای خطر در شهرک‌های هنیر، سدیروت، کلیه سابیر، غابیم، ایرز و ایفیم فعال شده است.

رسانه‌ها گزارش دادند که پرنده‌های نظامی رژیم صهیونیستی یک ساختمان مسکونی پنج‌طبقه را در غرب شهر غزه هدف حمله قرار دادند.

۱۳ شهید و ۹۰ مجروح در حمله صهیونیست‌ها به غزه

۱۴:۳۰

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک نقطه را در خیابان «المنصور» در محله «الشجاعیه» واقع در شرق شهر غزه هدف حمله قرار دادند.

منابع عبری خبر دادند که کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی شامگاه امروز به منظور بررسی وضعیت جنگی در اراضی اشغالی و ارزیابی اوضاع در مقر وزارت جنگ این رژیم تشکیل جلسه خواهد داد.

شبکه «الجزیره» گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شمال غرب شهر غزه را هدف حمله قرار دادند.

۱۳:۳۰

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در حمله راکتی گروه‌های مقاومت به شهرک‌ صهیونیستی اشکول در مجاورت نوار غزه، دو نظامی صهیونیست مجروح شدند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که آژیرهای خطر در اشدود فعال شده است. این منابع می‌گویند که نیروهای مقاومت این بار از پهپاد برای حمله استفاده کردند.

طبق گزارش‌ها، آژیرهای خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه فعال شده است. منابع عبری می‌گویند که پس از برخورد راکت با یک کارخانه در اشکول، در محل آتش شعله‌ور شده است.

منابع فلسیطنی خبر دادند که پرنده‌های نظامی رژیم صهیونیسی بار دیگر حملات خود را به نوار غزه از سر گرفتند.

۱۳ شهید و ۹۰ مجروح در حمله صهیونیست‌ها به غزه

۱۳

منابع عبری گزارش دادند که آژیرهای خطر در شهرک‌های صهیونیستی اطراف نوار غزه و شرق تل‌آویو فعال شدند. رسانه‌ها می‌گویند که در اطراف تل‌آویو دست‌کم صدای ۱۰ انفجار به گوش رسیده است.

برخی از منابع خبری می‌گویند که چهار فروند موشک به سمت فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو شلیک شده است.

۱۲:۳۰

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به دنبال شلیک یک راکت از نوار غزه به سمت شهرک اشکول یک صهیونیست مجروح شده است.

رادیو «الاقصی» گزارش داد که یک موتور سیکلت در منطقه «صوفا» در شرق رفح (جنوب نوار غزه) هدف حمله قرار گرفته است. خبرگزاری «صفا» خبر داد که در پی این حمله، دو نفر مجروح شدند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی منطقه «الشیخ عجلین» در جنوب نوار غزه را هدف حمله قرار داده است. پایگاه خبری شهاب خبر داد که رژیم صهیونیستی یک خانه مسکونی را در این منطقه هدف حمله قرار داده است.

شبکه «الجزیره مباشر» می‌گوید که در حمله رژیم صهیونیستی به منطقه الشیخ عجلین یک خانه سه‌طبقه کاملا ویران شده است.

۱۳ شهید و ۹۰ مجروح در حمله صهیونیست‌ها به غزه

همزمان با این گزارش، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد که به دنبال برخورد راکت به شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه، دو شهرک‌نشین مجروح شدند.

۱۲

شبکه «المیادین» گزارش داد که پروازها از آمریکا به سرزمین‌های اشغالی در پی وقوع درگیری‌ها متوقف شده است.

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد در حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه که از دیروز آغاز شده است، ۱۱ نفر شهید و ۸۰ نفر دیگر مجروح شدند. طبق این اعلام، یک دختربچه پنج‌ساله در میان شهداست.

۱۳ شهید و ۹۰ مجروح در حمله صهیونیست‌ها به غزه

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موضع مقاومت در نزدیکی اردوگاه «النصیرات» در مرکز نوار غزه را هدف حمله قرار دادند.

پایگاه خبری «شهاب» به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که تعداد شهدای حمله پهپادی امروز رژیم صهیونیستی به خان‌ یونس در جنوب نوار غزه به دو نفر افزایش یافته است.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از برگزاری نشست با مقام‌های نظامی ارشد این رژیم، دستور ادامه حملات به غزه را صادر کرد.

۱۱:۳۰

منابع عبری خبر دادند که رژیم صهیونیستی سامانه‌های گنبدآهنین خود را در عسقلان اشغالی واقع در شمال نوار غزه مستقر کرده است.

رسانه‌های عبری با انتشار تصاویری خبر دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موضع سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی را در جنوب نوار غزه هدف حمله قرار دادند. منابع فلسطینی می‌گویند که این موضع خالی بوده و هیچ نیرویی مجروح نشده است.

«کتائب ابو علی مصطفی» شاخه نظامی «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» در بیانیه‌ای اعلام کرد که چند موضع ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف نوار غزه هدف حمله قرار داده است.

۱۱

منابع فلسطینی گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موضع گروه‌های مقاومت در شمال نوار غزه را هدف حمله قرار دادند.

سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که موضع موسوم به «النصب التذکاری» و «ایزر» را هدف حمله خمپاره‌ای قرار داده است.

فعال شدن آژیرهای خطر در سدیروت و شعارنهیف

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که اگر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) وارد عمل شود و از جهاد اسلامی حمایت کند، دامنه عملیات خود علیه غزه گسترش می‌دهد.

شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد که شهر‌ک‌های کیسوفیم، موضع نظامی «فجه»، «موضع ۱۶» در شرق بیت حانون و مواضع نظامی نیر عوز، «بوابه المطبق» در شرق رفح را هدف حمله راکتی و خمپاره‌ای قرار داده است.

سرایا القدس همچنین اعلام کرد که مواضع «صوفا»، «نیر عام» و «یاد مردخای» را هدف حمله خمپاره‌ای قرار داده است.

ساحل اشدود به علت ترس از احتمال حمله موشکی گسترده گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه خالی از شهرک‌نشینان شده است.

۱۰:۳۰

منابع عبری گزارش دادند که در پی حمله خمپاره‌ای گروه‌های فلسطینی از نوار غزه به شهرک اشکول، یک صهیونیست مجروح شده است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی «گلگلتز» این گزارش را تأیید کرد.

وزارت بهداشت نوار غزه با صدور بیانیه‌ای رسما تأیید کرد که در حمله امروز صبح پهپادهای رژیم صهیونیستی به خان یونس، یک فلسطینی شهید و یک نفر دیگر مجروح شده است. در این بیانیه اشاره شده است که حال برخی از مجروحان وخیم است.

شبکه الجزیره به نقل از خبرنگار خود در اراضی اشغالی گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی دستور بسته شدن سواحل عسقلان، اشدود، بلماخیم و زیکیم را صادر کرده است.

در پی حملات موشکی مداوم مقاومت فلسطین از غزه، خیابان‌های شهرک صهیونیستی سدیروت خالی از شهرک‌نشینان صهیونیست شده است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید که تا این لحظه حدود ۱۸۰ راکت و موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیستی شلیک شده است.

۱۰:۰۰

منابع فلسطینی خبر دادند که پهپادهای رژیم صهیونیستی یک زمین کشاورزی در «خان یونس» واقع در جنوب باریکه غزه را هدف حمله پهپادی قرار دادند و در پی این حمله، یک فلسطینی شهید و یک نفر دیگر مجروح شده است.

برخی منابع شمار مجروحان فلسطینی در پی این حمله را چند نفر گزارش کردند؛ اما منابع رسمی هنوز این گزارش‌ را تأیید یا رد نکردند.

دقایقی پس از این حمله، منابع عبری گزارش دادند که آژیرهای خطر در شهرک‌های «هنیر»، «کلیه سابیر»، «غابیم»، «ایزر» و «ایفیم» به صدا در آمده است.

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که ساعت ۸:۲۰ صبح امروز به وقت محلی شهرک صهیونیستی «علومیم» را هدف حمله راکتی قرار داده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین