سرویس :
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
کد خبر: ۷۱۶۳۸۳
پ
لحظه به لحظه با غزه؛
همزمان با سومین روز از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه مقاومت فلسطین نیز همچنان در حال شلیک راکت و موشک به سوی شهرک‌های صهیونیستی در اطراف نوار غزه و شهر اشغالی قدس است.

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری رسا، جدیدترین دور حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر روز جمعه گذشته (۱۴ مرداد) تحت عنوان «بزوغ الفجر» (سپیده دم)، آغاز شد و تا امروز (یکشنبه) همچنان ادامه دارد.

تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روز جمعه، پس از چهار روز تدارکات در مرزهای نوار غزه و علیرغم تضمین میانجی‌گرها مبنی بر مهار اوضاع صورت گرفت و این رژیم در همان ابتدا رهبران شاخه نظامی جنبش «جهاد اسلامی» را هدف قرار داد و طی مجموعه حملاتی همزمان و ناگهانی موجب شهادت و مجروحیت شماری از غیرنظامیان شد.

ارتش رژیم صهیونیستی، روز گذشته (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که برآورد می‌کند حملات دست‌کم تا یک هفته دیگر همچنان ادامه داشته باشد.

اخبار لحظه‌ به لحظه از تحولات امروز در نوار غزه را در ادامه می‌بینید:

سرایا القدس: مناطق اشغالی را به مکان غیر قابل سکونت تبدیل می‌کنیم

شلیک موشک‌های بلندبرد مقاومت/لجاجت تل‌آویو بر تداوم حملات

«ابوحمزه» سخنگوی شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که این جنبش با خدا عهد بسته است که مناطق اشغالی را به مکان غیر قابل سکونت تبدیل کند.

وی تأکید کرد که توانمندی موشکی این جنبش، «دشمن احمق» مردم فلسطین را دچار فرسایش می‌کند.توانمندی موشکی که امروز جهاد اسلامی نشان داد، بخش اندکی از چیزی است که «آماده کرده‌ایم. ما [توانمندیهای] بسیار بیشتری داریم که باعث آزار دشمن می‌شود و ملت ما را شادمان می‌کند».

جهاد اسلامی: میان گروه‌های مقاومت برای مدیریت نبرد هماهنگی وجود دارد

«داود شهاب» مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی گفت که شواهد و قرائن زیادی درباره هماهنگی و همکاری میان گروه‌های فلسطینی برای مدیریت نبرد وجود دارد و هماهنگی‌ها ادامه دارد. همچنین تلاش‌هایی برای آرام‌سازی اوضاع وجود دارد که البته سخن گفتن درباره آن هنوز زود است.

این مسئول جنبش جهاد اسلامی همچنین گفت که بمباران منازل شهروندان بی‌دفاع فلسطینی توسط اشغالگر اسرائیلی نشاندهنده گسترش دایره تجاوزات این رژیم علیه نوار غزه و تلاش برای اعمال فشار بر مقاومت فلسطین است.

«طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری گفت که مقاومت فلسطین و تمامی شاخه‌های نظامی آن یکپارچه در میدان نبرد مبارزه می‌کنند.

عزالدین افزود که مقاومت فلسطین از طریق اتاق عملیات مشترک نبرد را با درایت و اقتدار مدیریت می‌کند.

وی اشاره کرد که سرایا القدس نام این عملیات را «وحدة الساحات» (وحدت میادین) نامگذاری کرده تا به رژیم اشغالگر بفهماند که جداسازی جبهه‌های فلسطینی از یکدیگر ممکن نیست و غزه بخشی از مناطق فلسطین است و هرگز به این رژیم اجازه نمی‌دهیم هیچ منطقه‌ای را از آن جدا کرده و هرگز آن را تنها نخواهیم گذاشت.

وی اشاره کرد که رژیم اشغالگر از طریق شایعه‌پراکنی کذب سعی دارد بر وحدت مقاومت در میدان تأثیر گذارد.

توصیه رئیس سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل به توقف حمله به غزه

«رونن بار» رئیس «شین بت» رئیس سازمان جاسوسی «شین بت» در نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از ارتکاب اشتباه، خواستار پایان حمله به نوار غزه شد و بر ضرورت پایان حملات علیه غزه از بیم اشتباهاتی که ممکن است تل‌آویو را درگیر یک عملیات نظامی گسترده و ناخواسته کند، تأکید کرد.

حمایت نتانیاهو از حمله نظامی تل‌آویو به غزه

شلیک موشک‌های بلندبرد مقاومت/لجاجت تل‌آویو بر تداوم حملات

نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی، امروز پس از دیدار با یائیر لاپید، گفت که از عملیات نظامی جدید تل آویو علیه نوار غزه حمایت می‌کند و افزود: «در این دیدار، از تجربه امنیتی خود به نخست وزیر توصیه‌هایی کردم».

بیانیه شاخه نظامی حماس درباره جنایت ترور شهید «خالد منصور»

«کتائب شهید عزالدین قسام» شاخه نظامی حماس، امروز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور شهید ابو منصور، وعده انتقام داد و اعلام کرد: این خون‌های پاک چراغ راه مجاهدان و نفرین‌هایی خواهد بود که در پشت اشغالگران تا زمان نابودیشان در سرزمین فلسطین، باقی می‌ماند.

رسانه‌های عبری: لاپید به دیدار نتانیاهو می‌رود

روزنامه عبری «معاریو» امروز، نوشت که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ساعت ۱۰:۰۰ امروز به وقت تل آویو برای بررسی جدیدترین تحولات مربوط به عملیات نظامی علیه غزه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر پیشین این رژیم دیدار خواهد کرد.

کانال هفت تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز به نقل از «رام بن براک» رئیس کمیسیون خارجی و امنیت در پارلمان رژیم صهیونیستی نوشت که نخست‌وزیر و کابینه رژیم صهیونیستی می‌بایست موضوع آتش‌بس در غزه را بررسی کنند.

نشست اضطراری شورای امنیت درباره تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به غزه

«ریاض منصور» سفیر فلسطین در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد شورای امنیت سازمان ملل متحد دوشنبه (هشتم اوت) یک نشست اضطراری پشت درهای بسته برای بررسی دور جدید حمله رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه برگزار می‌کند.

استفاده از موشک‌های با برد بلند علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین

نیروهای مقاومت فلسطین در موج جدید حملات موشکی علیه اهداف رژیم صهیونیستی، امروز از موشک‌های بلندبرد برای هدف قرار دادن شهرک‌های صهیونیست‌نشین با فاصله زیاد از غزه استفاده کردند. رسانه‌های عبری از شنیده شدن آژیر خطر در اغلب این شهرک‌ها و هدف قرار گرفتن شماری از آن‌ها خبر می‌دهند.

حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که اطراف مسجد«التوبه» در مرکز اردوگاه «جبالیا» در شمال نوار غزه هدف بمباران صهیونیست‌ها قرار گرفته است.

خبرگزاری فلسطینی شهاب با انتشار این خبر نوشت که صهیونیست‌ها منزل خانواده‌ای به نام «ابوجاسر» در مرکز اردوگاه جبالیا را هدف قرار دادند که طی آن دو نفر شهید و چندین تن مجروح شدند و به چندین خودرو نیز خسارت وارد شد.

شلیک موشک‌های بلندبرد مقاومت/لجاجت تل‌آویو بر تداوم حملات

نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: عملیات در غزه ادامه می‌یابد

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی ضمن ابراز رضایت از ترور شهید «خالد منصور» از رهبران جنبش جهاد اسلامی، گفت که این ترور یک دستاورد فوق العاده و یک تلاش عملی و سازماندهی شده بود.

وی افزود که عملیات در غزه در صورت لزوم ادامه خواهد یافت و تل‌آویو «کاملا متمرکز و مسئولانه» عمل خواهد کرد.

از سوی دیگر، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: نیروهای امنیتی اسرائیل تا زمانی که تهدیدات را از غزه حذف نکنیم، به اقدام علیه جنبش جهاد ادامه خواهند داد.

آژیر خطر در جنوب فلسطین اشغالی

رسانه‌های عبری از به صدا درآمدن آژیر خطر در نقب غربی و مناطق مبوعیم، تلمی بیلو و اشبول خبردادند.

المیادین: شلیک راکت به سوی شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک نوار غزه

خبرنگار شبکه المیادین در خبری فوری از شلیک چندین راکت به سوی شهرک‌های صهیونیست‌نشین نوار غزه خبر داد.

هدف قرار دادن شهرک صهیونیست‌نشین «سدیروت» و پایگاه نظامی کیسوفیم

«کتائب ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعلام کرد که لحظاتی پیش با گلوله‌های خمپاره ۱۲۰ میلیمتری پایگاه نظامی «کیسوفیم» رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است.

شهرداری سدیروت نیز اعلام کرد  در یک ساعت گذشته ۱۰ راکت به این شهر شلیک شده است

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیزبا انتشار بیانیه‌ای، مسئولیت شلیک راکت به سوی قدس اشغالی و شهرک صهیونیست‌نشین «سدیروت» را برعهده گرفت.

بازداشت ۲۰ عضو جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری

رسانه‌های رژیم صهیونیستی، صبح امروز اعلام کردند که همزمان با تداوم حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و هدف قراردادن رهبران جنبش جهاد اسلامی در این منطقه از فلسطین، ۲۰ نیروی این جنبش را طی یورشهای صبح امروز به مناطق مختلف کرانه باختری دستگیر کردند.

آژیرهای خطر در تل‌آویو و قدس اشغالی به صدا درآمد

منابع آگاه عبری اعلام کردند که از صبح امروز آژیرهای هشدار در تل‌آویو و نزدیک قدس به صدا در آمده است. این منابع اعلام کردند از آغاز عملیات سپیده‌دم در روز جمعه تا به امروز، برای نخستین‌بار آژیرهای خطر در شهر قدس به صدا درآمده است. 

موشک‌های مقاومت بر فراز قدس اشغالی

خبرنگار شبکه المیادین در قدس اشغالی از شنیده شدن صدای چندین انفجار در این شهر خبر داد و اعلام کرد که دلیل شنیده شدن  این انفجارها، رهگیری راکت‌ها و موشک‌های مقاومت توسط گنبدآهنین رژیم صهیونیستی است. نیروی مقاومت فلسطین در حال شلیک راکت و موشک به سوی تل آویو و قدس اشغالی است.

شلیک بیش از ۵۰۰ راکت به سمت فلسطین اشغالی

شبکه «المیادین» به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داد، گروه‌های مقاومت فلسطین از زمان آغاز حملات کنونی، حدود ۵۸۰ راکت و موشک از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرده‌اند.

شهادت فرمانده ارشد جهاد اسلامی؛ شمار شهدای غزه به ۳۲ نفر رسید

صبح امروز (یکشنبه) پیکرهای هشت شهید فلسطینی از جمله «خالد منصور» (ابو راغب) فرمانده منطقه جنوبی «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی از زیر خرابه‌های ناشی از حمله دیشب رژیم صهیونیستی به رفح بیرون کشیده شد. وزارت بهداشت فلسطین از افزایش شمار شهدا به ۳۲ نفر از جمله ۶ کودک و افزایش تعداد مجروحان به ۲۱۵ نفر خبر داد.

جنبش جهاداسلامی و شاخه نظامی آن «سرایا القدس» با صدور بیانیه‌ای شهادت شهدای رفح از جمله «خالد منصور» و دو رزمنده دیگر جهاداسلامی به نام‌های «زیاد احمد المدلل» (فرزند یکی از سران سیاسی جهاد اسلامی) و «رأفت صالح شیخ العید» را تسلیت گفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین