۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
کد خبر: ۷۱۶۹۱۵
نماینده ولی فقیه در کرمانشاه:

شورای فرهنگ عمومی وضعیت ازدواج در جامعه را ساماندهی کند

شورای فرهنگ عمومی وضعیت ازدواج در جامعه را ساماندهی کند
کرمانشاه ـ آیت الله مصطفی علما گفت: شاهد یک بی تفاوتی از سوی جوانان نسبت به سنت حسنه ازدواج هستیم، شورای فرهنگ عمومی باید علت این وضعیت را بررسی کند و راهکار ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کرمانشاه با حضور آیت الله مصطفی علما، نماینده ولی فقیه در کرمانشاه، آیت الله محمود محمدی عراقی، نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری و امیری مقدم، استاندار کرمانشاه برگزار شد.

امام جمعه کرمانشاه در این جلسه در سخنانی بیان داشت: باید نشست شورای فرهنگ عمومی برای همه ما خروجی داشته باشد و نیز مسایل ریشه ای و اصلی در آن مورد بررسی اعضا قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه افزود: باید وضعیت موجود در جامعه را برای مردم بازگو کنیم و امیدآفرینی در جامعه را رونق دهیم و از سوی دیگر این ملت را با گذشته شان بیشتر آشنا سازیم.

آیت الله علما عنوان کرد: در ادوار گذشته موضوع ازدواج در جامعه ما حل شده بود ولی امروز شاهد یک بی تفاوتی از سوی جوانان نسبت به امر مقدس و حسنه ازدواج هستیم، شورای فرهنگ عمومی باید علت این وضعیت را بررسی کند و راهکار ارائه دهد.

این عالم برجسته کرمانشاهی افزود: بی شک اخلاقیات باعث نجات و بیمه شدن هر جامعه ای در برابر دشمنان می شود کمااینکه در دوران جنگ تحمیلی بیش از 60 کشور متحد شدند که این انقلاب نوپا سرنگون کنند، ولی همگان دیدند که معنویات و اخلاقیات رزمندگان ایرانی بر سلاح و موشک دشمن پیروز شد.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه عنوان داشت: باید اذعان کرد که امروز فضای مجازی به نوعی قاتل فرزندان ما محسوب می شود.

آیت الله علما خاطرنشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجوب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار کرد: نباید امر به معروف و نهی از منکر را تنها به حجاب و عفاف و پوشش جامعه خلاصه کنیم، بلکه مقابله با پدیده رشوه، زمین خواری و... همه از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است./1400/

ارسال نظرات