۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
کد خبر: ۷۱۷۰۸۷

کشته شدن یک خلبان زبده مدرسه نظامی اوکراین در سال 2019

کشته شدن یک خلبان زبده مدرسه نظامی اوکراین  در سال 2019
مدرسه نظامی اوکراین از کشته شدن یک خلبان زبده خود که در سال 2019 به عنوان بهترین خلبان نیروی هوایی این کشور شناخته شده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک کاپیتان نیروی هوایی اوکراین که ارتش این کشور او را خلبان تک‌خال توصیف کرده بود (به خلبان نظامی گفته می‌شود که توانسته در نبردهای هوایی دست کم پنج فروند هواپیمای دشمن را سرنگون کند) در جریان درگیری‌های اوکراین کشته شد.

مدرسه دوران کودکی او در یک آگهی ترحیم بدون ارائه جزئیاتی درباره شرایط کشته شدن وی، اعلام کرد که «آنتون لیستوپاد» در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین خلبان نیروی هوایی اوکراین شناخته شد و در عملیات نظامی در شرق کشور شرکت کرد.

به گزارش «راشا تودی»، کاپیتانی به این نام در فهرست افرادی قرار داشت که ماه گذشته توسط ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین مورد تقدیر قرار گرفت و جوایز مختلفی دریافت کرد. طبق این گزارش، وی صفحه ویکی‌پدیا خود را در نسخه اوکراینی دایره المعارف آنلاین دارد، اگرچه این صفحه تنها دو روز قبل از انتشار خبر تقدیر زلنسکی از وی ایجاد شد.

 

مدرسه‌ای که مرگ لیستوپاد را اعلام کرد سال گذشته بیوگرافی این فرد را منتشر کرد که بر اساس آن، او در سال ۲۰۱۰ به نیروهای مسلح اوکراین پیوست. او برای واجد شرایط بودن به عنوان خلبان جنگی تحت دو عمل جراحی قرار گرفت و در یک مدرسه هوانوردی نظامی در خارکیف تحصیل کرد. در این مقاله آمده است که او در سال ۲۰۱۸ از آنجا فارغ التحصیل شد و رویای کودکی خود را تحقق بخشید. بر اساس بیوگرافی مذکور، لیستوپاد در زمان مرگش ۳۱ سال داشت.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه راشا تودی، ارتش روسیه می‌گوید عملاً کنترل بلامنازع بر حریم هوایی بخش بزرگی از اوکراین را در اختیار دارد که اکثر مأموریت‌های جنگی خلبانان نظامی اوکراینی را بسیار خطرناک می‌کند. بر اساس آخرین به روز رسانی وزارت دفاع روسیه، بیش از ۲۶۰ جنگنده اوکراینی در جریان درگیری‌ها چه در هوا و چه در زمین توسط هواپیماهای جنگی و پدافند هوایی روسیه منهدم شده است.

انتهای پیام/م

ارسال نظرات