۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
کد خبر: ۷۱۷۳۱۵

بسیج مکتب عاشورا است که در آن همانند صحنه کربلا اقشار مختلف مردم حضور دارند

بسیج مکتب عاشورا است که در آن همانند صحنه کربلا اقشار مختلف مردم حضور دارند
معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج با بیان اینکه خون نوجوانان به خون حاج قاسم و امام حسین(ع) گره خورده است، گفت: برای ارتقاء فعالیت‌های فرهنگی نوجوانان باید با برنامه‌ریزی دقیق و وحدت و همکاری میان دستگاه‌ها گام برداریم چراکه دشمن سعی می‌کند با قطع ارتباط نوجوانان با بسیج و انقلاب آنها را به انحراف بکشد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از خبرگزاری فارس از اسلامشهر، سردار علی مقواساز معاون فرهنگی، هنری سازمان بسیج مستضعفان در حاشیه برگزاری همایش نغمه عشق و اجتماع گروه‌های سرود شهرستان اسلامشهر، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های مجموعه معاونت فرهنگی و هنری و قرارگاه فرهنگی اجتماعی بسیج شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری همتراز و همراه با ارزش‌های انقلاب و نظام و حمایت از این گروه‌ها و استعدادها است.

وی گفت: فرصتی به دست آمد تا با حضور در شهرستان اسلامشهر از فعالیت‌های فرهنگی و هنری که در مجموعه بسیج این شهرستان انجام می شود، بازدیدی داشته باشیم که خدا را شکر در ایام ماه محرم از اتفاقات خوبی که در استان تهران و در این منطقه رخ داده، شگفت زده شدیم، حرکت خودجوش مردمی، هنرمندانه و زیبایی که با کمک همه مردم انجام می‌شود.

معاون فرهنگی و هنری سازمان بسیج با اشاره به برگزاری همایش نغمه عشق، ادامه داد: حضور قریب بر ۶۰۰ نوجوان ۱۲ الی ۱۳ ساله با پیشانی بند محرم و لباس مشکی در این همایش نشان می‌دهد، که خون حسین(ع) برای اسلام دارد می‌جوشد و این مراسم یکی از هزاران جلسه‌ای است که در کشور ما شکل می‌گیرد، امروز خون نوجوانان ما به خون حاج قاسم و خون امام حسین (ع) و اصحاب آن حضرت گره خورده و با آن عجین شده و این نسل برای تمدن نوین اسلامی تربیت می‌شوند.

سردار مقواساز بیان کرد: بسیج مکتب عاشورا است که در آن همانند صحنه کربلا اقشار مختلف مردم در راه اعتلای ارزش‌های اسلامی و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی فعالیت و به هم وطنان خود خدمات رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس ملت ایران، افزود: در واقعه عاشورا و در صحنه کربلا حضرت قاسم(ع) به عنوان یک نوجوان به امام حسین(ع) التماس می‌کرد که در راه دفاع از اسلام اجازه دهند تا به میدان برود، در دوران دفاع مقدس نوجوانان ۱۳ ساله زیادی بودند که با التماس‌های زیاد و جلب رضایت والدین و مسئولین به جبهه‌های جنگ رفتند و در راه دفاع از سرزمین و آرمان‌های انقلاب جنگیدند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

معاون فرهنگی و هنری سازمان بسیج تصریح کرد: امروز جوانان و نوجوانان زیادی هستند که ضمن آشنایی با بسیج و ایجاد ارتباط با خدا و مسجد، با ایمان و تقوا و احترام به والدین به سرمایه‌های با افتخار جامعه تبدیل شده و مایه فخر و مباهات هستند، که دشمنان سعی می‌کنند با قطع ارتباط آنها با مجموعه‌های بسیج و انقلاب آنان را به انحراف بکشند.

سردار مقواساز با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه بسیج بویژه در شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: امروز حضور این تعداد نوجوان و جوان در قالب گروه‌های سرود مایه مباهات و افتخار جامعه و نظام است که باید برای ارتقاء این گونه فعالیت‌ها با برنامه‌ریزی دقیق و ایجاد وحدت و همکاری میان دستگاه‌های فرهنگی گام برداریم و حمایت‌هایی از این گروه‌ها کنیم.

به گزارش فارس، در پایان همایش نغمه عشق که با حضور سردار مقواساز معاون فرهنگی، هنری سازمان بسیج و با اجتماع گروه های سرود شهرستان اسلامشهر و با همت معاونت فرهنگی، هنری سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر و با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اسلامشهر و اداره آموزش و پرورش و مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج شهرستان اسلامشهر برگزار شد، پس از اجرای سرود گروه های منتخب شهرستان، از گروه های سرود برتر با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/۶۷۰۲۱

ارسال نظرات