۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
کد خبر: ۷۲۰۰۳۴
پ
رسانه ملی باید ژست‌های فریبنده سلبریتی‌های مدعی را به یک فرصت تبدیل کرده و با افشاگری درباره میزان دستمزدها، هویت واقعی‌شان را برای افکار عمومی آشکار کند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، پدیده سلبریتی سوغات شوم هنر و سینمای غرب و البته شبکه‌های اجتماعی است. در سال‌های اخیر رفتارهای عجیب، دخالت‌های بی‌جا و قانون‌گریزی این افراد یکی از پرتکرارترین اتفاقاتی است که در کشور روی می‌دهد.

به عبارت دیگر، در سال‌های اخیر سلبریتی‌ها برای خود یک حاشیه امنیتی را در نظر گرفته‌اند. قوه‌ قضاییه درباره اظهارنظرهای بی‌مورد آن‌ها و تخلفات‌شان به‌طور جدی ورود نکرده و از رسانه‌ای‌کردن نام‌شان پرهیز می‌کند. این رفتار، باعث ایجاد این توهم حاشیه امن در ذهن آن‌ها شده است.

ماجرای مهسا امینی این روزها دستاویز جدیدی برای برخی از عناصر افراطی این قشر شده است. از سلبریتی‌های از رده خارج گرفته که با کشف حجاب درصدد طرح نام دوباره خود هستند تا فردی به نام مهران مدیری که به لطف همین نظام و حمایت‌های پیدا و پنهان صداوسیما شناخته شد و به محبوبیت رسید. مدیری که با گرفتن حقوق‌های میلیاردی بار خود را در این چندسال اخیر بسته است حالا در یک بزنگاه تاریخی برای خود ارزشی منفک از نظام قائل شده و صدا و سیما را تحریم می‌کند! و خواهان عدم‌پخش مسابقه دورهمی می‌شود! وی در حالی این ژست را گرفته که به گفته تهیه‌کننده این برنامه مدیری تمام دستمزد نجومی خود بابت تولید برنامه دورهمی را به طور کامل دریافت کرده است و مطالبه‌ای از صداوسیما هم ندارد.

گرچه تحریم صداوسیما به بهانه‌های واهی تازگی ندارد و پیش از او نیز افراد دیگری این ژست را تکرار کردند ولی با آرام شدن دوباره اوضاع کشور و سواستفاده از عدم برخورد قاطعانه مسئولان با آن ها ، بدون هیچ توضیح و عذرخواهی دوباره به رسانه ملی بازگشتند و متأسفانه مورد پذیرش مسئولان صداوسیما نیز قرار گرفتند.

صداوسیما باید رفتاری قاطعانه با چنین افرادی از خود نشان دهد تا درس عبرتی برای همصنفان آن ها شود. بدون تردید قاطبه مردم نیز به شدت از این تصمیم دفاع خواهند کرد؛ چراکه برای مردم تا زمانی یک هنرمند محبوب است که با دشمنان قسم خورده کشور و جنایتکاران تاریخ همنوا و هم پیمان نشود.

به راستی مگر در دنیای هنر و رسانه قحط الرجال است که باز هم تلویزیون به این افراد روی خوش نشان می‌دهد؟! مگر در میان هنرمندان و بازیگران انسان‌های متعهد کم هستند؟ افرادی که متأسفانه به دلیل باندبازی از سوی قشر شبه روشنفکرنما همواره طرد شده‌اند. رسانه ملی می‌تواند این‌گونه ژست‌های فریبنده را به یک فرصت تبدیل کرده و با افشاگری درباره میزان دستمزدها و چگونگی رفتار آن ها در پشت دوربین‌، هویت واقعی‌شان برای افکار عمومی آشکارتر کند.

از سویی، میدان را در اختیار نیروهای جوان و تازه نفس و متعهد به ارزش‌های نظام و انقلاب بگذارد.حالا وقت میدان دادن به هزاران هنرمند جوان و خلاقی است که سال‌هاست پشت در مانده‌اند و از طرف همین سلبریتی‌های باندگرا، کوچکترین مجالی برای دیده شدن پیدا نکرده‌اند. نفراتی که در این پیچ تاریخی می‌توانند سکان داران جدید برنامه‌های تلویزیون شوند و دوران تازه و درخشانی را برای کشور رقم بزنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین