۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰
کد خبر: ۷۲۲۶۱۱
پ
فنتانیل رنگین کمانی، یک ماده افیونی هشداردهنده به جدیدترین ماده مخدری تبدیل شده است که والدین می‌ترسند برای هالووین عرضه شود.

جوئل بست ، استاد جامعه‌شناسی و عدالت جنایی در دانشگاه دلاور که هر سال با رسانه‌ها در مورد حقه‌های مواد مخدر هالووین صحبت می‌کند گفت : معمولاً دو هفته قبل از تعطیلات درخواست مصاحبه دریافت می‌کند، اما امسال در اوایل سپتامبر درخواست‌هایی دریافت کرده است.

فنتانیل رنگین کمانی به آخرین نگرانی برای برخی از آمریکایی‌ها تبدیل شد و هشدار داد که این مخدر رنگارنگ "ساخته شده است که برای کودکان و جوانان شبیه آب نبات باشد.

دکتر بست افزود که وقتی رونا مک دانیل، رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان، در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز در سپتامبر گفت که والدین نگران این هستند که آیا قرص‌های فنتانیل رنگین کمانی در سبد‌های هالووین وجود داشته باشد، وحشت ایجاد شد.

دکتر بست هیچ مدرکی دال بر آسیب رساندن یا کشتن با آب‌نبات‌های تقلبی به کودکان در جشن هالووین پیدا نکرده است، به جز زمانی که یک پدر تگزاسی در دهه ۱۹۷۰ با آب‌نبات هالووین پسرش را مسموم کرد.

دکتر کالب بانتا-گرین، مدیر مرکز آموزش مواد مخدر، اپیدمیولوژی و تحقیقات اجتماعی دانشگاه واشنگتن، گفت: رنگ‌های پاستلی واقعی به آب نبات مربوط می‌شوند.

او گفت: هدف فروشندگان مواد مخدر به حداکثر رساندن سود است و این کار را نمی‌توان با ارائه رایگان آن به کودکان یا درخواست از آن‌ها برای پرداخت هزینه زمانی که احتمالاً پولی ندارند انجام داد.

بانتا-گرین گفت: در هفته‌های اخیر، کشف مواد مخدر منجر به یافتن فنتانیل رنگین کمانی شده است که در ظروف لگو یافت می‌شود و تنها بر نگرانی‌ها مبنی بر هدف قرار گرفتن کودکان افزوده است.

دیوید هرزبرگ، دانشیار تاریخ در دانشگاه بوفالو که به مطالعه تاریخچه سوء مصرف مواد مخدر در آمریکا می‌پردازد، افزود که مواد افیونی در چیز‌هایی مانند جعبه‌های آب نبات و ظروف اسباب بازی پنهان شده اند تا قاچاق را آسان‌تر کنند.

در واقع، تبدیل وحشت به مکالمه در میان وحشت و ترس از انتشار فنتانیل رنگین کمان در طول هالووین را بانتا-گرین فرصتی برای والدین می‌داند تا درباره خطرات فنتانیل رنگین کمانی صحبت کنند - نه سرزنش کردن یا عصبانی شدن از آن‌ها

او گفت: "اگر می‌خواهید با فرزندان خود گفتگو کنید، مکالمات سازنده‌ای هستند، اما ترساندن آن‌ها از چیزی که قرار نیست اتفاق بیفتد، سازنده نیست.

هر تعامل بین یک کودک و فرزندش در مورد سلامتی یک فرصت است و بسیاری از والدین اغلب از این فرصت‌ها استفاده نمی‌کنند.

اگر والدین نگرانی‌هایی دارند، بانتا-گرین پیشنهاد می‌کند که به بچه‌ها اجازه دهید فقط آب نبات بسته بندی شده و مارک دار داشته باشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین