۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷
کد خبر: ۷۲۴۴۶۱
پ
گزارشی از فعالیت های مبلغ طرح امین در مدرسه ملاصدرا قم:
حجت الاسلام درخشنده مبلغ طرح امین مدرسه ملاصدرا خیابان شهید لواسانی قم است که با کمک مدیر و معاون مدرسه فعالیت‌های متنوعی همچون برگزاری گردونه کتابخوانی انجام می‌دهد.

اشاره: کتاب همان چیزی رو آموزش می دهد که اولیای دانش آموزان می خواهند و با کتاب خواندن دانش آموزان یک بار سنگینی از دوش پدر و مادرها برداشته می شود.

امروزه پدرها و مادرها تا یک حدی می توانند به فرزندان خود بگویند این کار را بکن، این کار را نکن ( تا جایی که خودشون دچار فرسایش نشوند)؛ اما کتاب به عنوان یک دوست مهربان می تواند خیلی از مسائل مختلف زندگی را به بچه ها یاد دهد.

اصلاً چرا ما خودمان را از کتاب محروم کنیم؛ درحالی که کتاب ظرفیت بالایی برای شکوفا کردن استعدادها دارد؛ شما می بینید که امروزه کتاب درمانی یک رویکرد روانشناسی است که با آن مشکل مراجعه کننده را برطرف می کنند.

برگزاری گردونه کتابخوانی برای دانش آموزان/ استقبال بچه ها از کتاب های امانی

گذشته از همه این ها، آمدن ویروس کرونا با بچه ها کاری کرد که حالا حالاها گرفتار تبعات و عوارض آن هستیم و یکی از عوارض آن تا به الان این است که بسیاری از بچه های امروز، نمی توانند یک متن ساده را از روی کتاب یا متن بخوانند.

حجت الاسلام عباس درخشنده مبلغ طرح امین مدرسه ملاصدرا خیابان شهید لواسانی در مصاحبه با خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، با بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی، نقش آن در کاستن آسیب های متنوع اجتماعی و دغدغه ای که او به عنوان مبلغ طرح امین در زمینه کتاب و کتاب خوانی دانش آموزان برای تعلیم بهتر و نقش آفرینی هرچه بهتر آنان در آینده ایران اسلامی دارد اظهار داشت: بعد از آمدن ویروس کرونا به ایران وضعیت به گونه ای شد که بسیاری از بچه های امروز، نمی توانند یک متن ساده را از روی کتاب یا نوشته ای بخوانند و واقعا این وضعیت برای من رنج آور است؛ چراکه من دوست دارم بچه ها تندخوان کتاب شوند و در زمان کم مطالعه زیاد داشته باشند، نه اینکه در اصل خواندن مشکل داشته باشند تا چه رسد به تندخوانی.

لذا با کمک مدیر محترم و معاون پرورشی مدرسه ملاصدرا در هفته کتاب و کتابخوانی در مدرسه میز کتاب راه اندازی کردیم  و بچه ها با شور و هیجان بسیاری کتاب تحویل می گیرند و می برند و می خوانند و بعد از اتمام کتاب، آن را بر می گردانند.

خوشبختانه برخلاف انتظار، استقبال بسیاری از طرف بچه صورت گرفت و به خاطر مشارکت بالای بچه ها، از آن ها خواستیم تا کتاب هایی که تا الان خوانده اند و برای خودشون خوشمزه  و جالب بوده را بیاورند مدرسه تا دوستانشان نیز آن کتاب ها را بخوانند.

الحمدلله بچه ها هم نزدیک به 20 جلد کتاب را به مدرسه آوردند و بعضی هم کتاب های خود را هدیه دادند و تعداد 7 جلد کتاب جدید از مقر کتاب قم خریدیم و در کنار کتاب ها، مجله تخصصی کودک و نوجوان و مقداری هم از کتاب های مدرسه و منزل آوردیم  تا میزمان خالی نماند؛ اما با استقبال گرم بچه ها میز کتاب مدرسه هر روز پر شده و دوباره خالی می شود.

اشتیاق به کتاب و کتابخوانی بچه های این مدرسه به حدی است که در بعضی اوقات همچون زنگ تفریح، بچه ها جمع می شوند و برای آن ها کتاب می خوانم و آنان نیز با کمال اشتیاق و علاقه گوش می کنند و بعضی مواقع نیز بچه ها خودشون می‌خوانند و ما هم گوش فرا می دهیم.

برگزاری گردونه کتابخوانی برای دانش آموزان/ استقبال بچه ها از کتاب های امانی

برخی از برنامه های ما در مدرسه، امانت دادن کتاب ها به بچه ها است که بچه ها هر روز بعد از مطالعه، کتاب ها را برای استفاده دیگران به مدرسه بر می گردانند و تا الان نیز حدود 20 جلد کتاب بچه ها از خانه خوشان آورده اند تا به سایر بچه ها امانت داده شود که در مجموع حدود 40 جلد کتاب در گردونه کتابخوانی قرار گرفته است.

سر صف بعضی از بچه ها نکته ای ناب از کتابی که خانده اند می گویند که بسیار جالب و دیدنی است و خدا را شکر هر روزه میز کتاب ما خالی می‌شود و تشنگان کتاب در انتظار هستند تا کتاب های امانتی برگردد.

چند ماهنامه از سری ماهنامه های کودک و نوجوان به نام پوپک و سلام بچه ها جزء گردونه کتاب ما است و استقبال خوبی از آنان شده است.

گفتنی است مدیر مدرسه ملاصدرا (خیابان شهید لواسانی) آقای ارسلان مهاجری نژاد و آقای عبدالحمید سلیم معاون هستند.

برگزاری گردونه کتابخوانی برای دانش آموزان/ استقبال بچه ها از کتاب های امانی

برگزاری گردونه کتابخوانی برای دانش آموزان/ استقبال بچه ها از کتاب های امانی

برگزاری گردونه کتابخوانی برای دانش آموزان/ استقبال بچه ها از کتاب های امانی

برگزاری گردونه کتابخوانی برای دانش آموزان/ استقبال بچه ها از کتاب های امانی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین