۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۵
کد خبر: ۷۲۸۸۹۲
پ
حجت الاسلام اکبری شاهرودی:
حجت الاسلام اکبری گفت: مبارزه حضرت آیت الله صافی با بهائیت بسیار پررنگ بود و همچنین رابطه وی با انقلاب و نظام اسلامی و همراهی و همیاری با امام خمینی بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام محسن اکبری شاهرودی از ملازمان حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، پیش از ظهر امروز در همایش «یک قرن حافظه تاریخی روحانیت» که در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی برگزار شد گفت: مرحوم حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در نجف خدمت سیدجمال گلپایگانی شاگردی کرد و پس از گذشت یک سال و نیم از این تلمذ، پیغام آمد که دل مادر برای وی تنگ شده است که مرحوم سیدجمال بسیار باشکوه وی را بدرقه می کند؛ آیت الله صافی گلپایگانی با حضور در قم متوجه می شوند که مرحوم آیت الله بروجردی درس خود را شروع کرده از همین رو به مدت 15 سال در درس وی حضور پیدا می کند و از ملازمان آن فقیه عظیم الشأن می شود.

وی ادامه داد: مرحوم حضرت آیت الله صافی مشاور سیاسی و عضو شورای استفتاء آیت الله بروجردی بود و خاطره ای از دوران اصلاحات ارضی نقل می کند که یک شورایی از علما تشکیل شد تا موضع علما را در خصوص آن مطرح کند و مقرر شد نامه ای نوشته شود و اعتراض علما به سردار حکمت یعنی رئیس مجلس ارسال شود؛ آیت الله صافی گلپایگانی وظیفه نوشتن نامه را به عهده می گیرد از برکت همین موضع علما قانون اصلاحات ارضی متوقف می ماند.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به رویای یکی از بزرگان در خصوص سقوط رضاشاه گفت: آن شخص در خواب در خصوص سقوط رضاشاه سؤال کرده بود که پاسخ شنید «رضاشاه پهلوی» از همین رو با حروف ابجد حساب کرد و به عدد 1360 رسید و رضاخان همان سال سقوط کرد؛ حضرت آیت الله صافی با استفاده از همین قضیه سال هلاکت و سقوط محمدرضا را 1399 قمری معرفی کرد و منتظر آن روز بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه مرحوم حضرت آیت الله صافی با بهائیت بسیار پررنگ بود و همچنین رابطه وی با انقلاب و نظام اسلامی و همراهی و همیاری با امام خمینی بر کسی پوشیده نیست زیرا آن مرجع فقید در تشکیل و تأسیس این انقلاب مقدس همراه مبارزین و بزرگان حرکت کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین