۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶
کد خبر: ۷۲۹۰۴۹
سرلشکر موسوی:

امروز انقلاب اسلامی در معرض خصومت قدرت‌های استکباری قرار دارد

امروز انقلاب اسلامی در معرض خصومت قدرت‌های استکباری قرار دارد
سرلشکر موسوی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت و تعقیب جدی آرمان‌ها و وفادار ماندن به شعارهای اصلی و اساسی در معرض دشمنی و خصومت قدرت‌های استکباری قرار دارد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

والفجر و لیال عشر

وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، به عنوان یک پدیده بزرگ جهانی در دهه‌های پایانی قرن بیستم، تأثیرات بسیار گسترده و عمیقی در ابعاد مختلف بر ایران، منطقه غرب آسیا و جهان بر جای گذاشت. ملت بزرگ ایران در پرتو آموزه‌های متعالی اسلام، دل و جان به رهبری آسمانی حضرت امام(ره) سپردند و با وحدت و یگانگی، تحولی عظیم آفریدند که در تاریخ ماندگار شد و تاثیرات و بازتاب‌های گسترده و عمیقی بر سطح منطقه‌ و نظام بین‌الملل بر جای گذاشت. انقلاب اسلامی در عصر جاهلیت مدرن به وقوع پیوست، در دورانی که دو تفکر کمونیسم و لیبرالیسم مبتنی بر الحاد و دین‌گریزی، سراسر جهان را زیر سلطه قرار داده بودند و تمام تحولات مهم و راهبردی به‎طور مستقیم یا غیرمستقیم از جانب ابرقدرت‌ها طراحی و هدایت می‌‌شد.

انقلاب اسلامی ایران با ارایه الگویی متعالی و متکی بر اندیشه‌‌های ناب اسلامی، یک نظام مستقل و قدرتمند را در ایران مستقر ساخت. سقوط نظام شاهنشاهی و استقرار حکومت دینی پس از 1400 سال، کسب استقلال سیاسی و ایجاد نظام مبتنی بر ولایت‌فقیه با مشروعیت و اقتدار در ایران، از دستاوردهای مهم آن بوده است.

انقلاب اسلامی ایران با مقاومت و ایستادگی مقتدرانه، راه توسعه و تعالی را در پیش گرفت، به گونه‌ای که اکنون پس از 44 سال با فروپاشی کمونیسم و احتضار لیبرالیسم، با شتاب در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی گام برمی‌دارد و با گذشت 44 سال از حیات پر برکتش، شعارهای جهانی آن همچنان زنده و آرمان‌های انقلاب کماکان در کانون توجهات است و مقتدرانه از منافع و امنیت ملی ایران دفاع کرده و در مقابل زورگویان و قدرت‎های استکباری ایستاده و موجب سربلندی ملت ایران و ملت‌‍‌های مظلوم جهان شده است. امروز انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت و عملکرد و تعقیب جدی آرمان‌ها و وفادار ماندن به شعارهای اصلی و اساسی، در معرض دشمنی و خصومت قدرت‌های استکباری قرار دارد.

دشمن در سال‌های اخیر با اتخاذ راهبردهای مختلف در صدد سد کردن مسیر حرکت انقلاب اسلامی و وارد آوردن ضربه به نظام جمهوری اسلامی بوده است؛ اما با بصیرت و مقاومت مردم و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، دسیسه‌های دشمن یکی پس از دیگری با شکست مواجه شده است. از این رو دشمن با اتکا به عملیات روانی و رسانه‌ای، یک جنگ گسترده ترکیبی را علیه ملت و نظام اسلامی شکل داده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران با الهام از مکتب عاشورا 48 هزار شهید والامقام تقدیم اسلام، انقلاب و میهن اسلامی کرده است و در همه مقاطع از جمله دشمنی‌های اخیر، با بصیرت انقلابی و اقتدار ماموریت‌‌های اصلی خود که حراست و پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران است پیگیری کرده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) و ملت غیور و انقلابی ایران آمادگی خود را برای جان‎فشانی در دفاع از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و امام راحل عظیم الشان در راستای اجرای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در هر میدانی، اعلام می‌نماید.

ارسال نظرات