۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸
کد خبر: ۷۲۹۳۰۷
پ
سرپرست مرکز اسلامی کرمانشاه مطرح کرد؛
کرمانشاه ـ حجت الاسلام منتظری گفت: انقلاب اسلامی ‌به عنوان نقطه عطف تاریخ تکامل اجتماعی بشر و طلیعه تمدن اسلامی ‌به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، همایش بانوان فریخته سرپل ذهاب با محوریت «جهاد تبیین ونقش زن در تحقق تمدن نوین اسلامی» امروز با حضور حجت الاسلام حسن منتظری، سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه در این شهرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام حسن منتظری در این همایش اظهار داشت: در طول تاریخ، زنان عناصری موثر در تغییر ارزش ها، باورها و رفتارهای جامعه دانسته شده و می‌شوند.

سرپرست مرکز اسلامی کرمانشاه گفت: زن به واسطه جایگاه تربیتی اش، محور کلیدی خانواده است و خانواده به عنوان مهمترین عنصر نظام اجتماعی و هسته بنیادین تحولات آن، نهاد فعال جامعه‌ساز تلقی می شود.

حجت الاسلام منتظری ادامه داد: زن نقش بی‌بدیلی در انتقال تکامل‌گرایی به افراد خانواده و با واسطه به جامعه ایفا می‌نماید.

این استاد حوزه یادآور شد: انقلاب اسلامی ‌به عنوان نقطه عطف تاریخ تکامل اجتماعی بشر و طلیعه تمدن اسلامی ‌به شمار می‌رود.

سرپرست مرکز اسلامی کرمانشاه گفت: ظرفیت‌سازی و زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی ‌و نظام توحیدی افق پیش روی انقلاب اسلامی ‌است، این مهم از طریق پی‌ریزی تمامی مناسبات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی مبتنی بر مبانی اسلامی و ‌با توجه ویژه به موضوع زنان و خانواده محقق می‌شود.

حجت الاسلام منتظری یادآور شد: براین اساس، هدف اصلی این تحقیق بررسی چیستی و چگونگی نقش‌آفرینی زنان در ایجاد تمدن نوین اسلامی‌ از طریق استخراج و طراحی الگوی نقش‌آفرینی زنان در این تمدن ‌است.

سرپرست مرکز اسلامی کرمانشاه در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با استفاده از روش تحلیل مفهومی و سپس الگویابی روشن می‌شود که شکوفایی تمدن اسلامی ‌از مسیر گسترش بیداری در عالم، بواسطه اراده‌های انسانی محقق می‌شود. در این میان زنان نقش کلیدی‌تری نسبت به سایرآحاد جامعه دارند./1400/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین