۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴
کد خبر: ۷۳۰۱۴۹
پ
نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با حضور در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان های معمار کبیر انقلاب میثاق تازه ای بستند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری امروز با حضور در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام راحل تجدید عهد کردند و با آرمان های معمار کبیر انقلاب میثاق تازه ای بستند.

براساس این گزارش نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی معجزه قرن ما بود، گفت: در شرایطی که دشمنان همه امکاناتشان را در جنگ ترکیبی، شناختی و ادراکی فراهم کرده بودند که خدشه ای به این انقلاب وارد کنند، دچار یک اشتباه بزرگ محاسباتی شده بودند. این مردم ما را نشناخته اند؛ ممکن است مشکلات اقتصادی و  مسائل دیگری داشته باشند اما هیچ گاه بیعتی که در بهشت زهرا(س) با امام بسته اند و آن استقبال و بدرقه تاریخی را فراموش نکرده اند. تعهدی که نسبت به خون شهیدان دارند جلوی دیدگان مردم  است؛ مردم از این انقلاب دست بر نخواهند داشت.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم تجدید میثاق اعضای مجلس خبرگان رهبری با آرمان های امام خمینی(س)، گفت: به امام عرض می کنیم 44 سال از نهالی که کاشته بودید سپری شده و با همت ملت، این نهال امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است. با همه توطئه ها و برنامه ریزی هایی که دشمنان از همان آغاز انقلاب و قبل از انقلاب داشته اند، در یک جهت انقلاب اسلامی به بعثت پیامبر(ص) شباهت دارد که دشمنان نمی گذاشتند آن رخداد عظیم، یعنی بعثت، اتفاق بیفتد؛ اما موفق نشدند و پیام وحی الهی بر پیامبر(ص) نازل شد.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: در زمان ما نیز اگر دشمنان فرصت پیدا می کردند، یا در توانشان بود و یا می توانستند جلوی اراده ملت را بگیرند، این انقلاب با این عظمت در قرن معاصر اتفاق نمی افتاد. اما به فضل الهی این انقلاب اتفاق افتاد و به تعبیر بعضی از نویسندگان، دنیای شرق و غرب را در بهت و ناباوری فرو برد و معجزه قرن ما بود.

وی اظهار داشت: طبیعتا همان گونه که شخص پیامبر(ص) نقش آفرین و تأثیرگذار بود و قرآن با عظمت از پیامبر(ص) یاد می کند، بخش قابل توجهی از پیش برد بعثت به واسطه مدیریت پیامبر اکرم(ص)، اخلاق کریمه ایشان و تدابیری بود که با امدادها و عنایات الهی شامل حالش شد. در زمان ما هم یکی از سیاستمداران سرشناس آمریکا به نام کسینجر می گوید یک کار خارق العاده و الهی است و حرکت امام اصلا در چهارچوب های مسائل سیاسی جهان نمی گنجند؛ او مسائلی را مطرح می کرد و اقداماتی را  انجام می داد که برای ما قابل پیش بینی نبود.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه سه ویژگی مهم خداباوری، اطمینان و توکل در امام وجود داشت، تصریح کرد: البته امام ویژگی های دیگری دارا بود اما این سه ویژگی در بُعد فردی، اجتماعی، سیاسی و حکومتی بر تمام کارهای امام حکمفرما بود. امام با تمام وجود خدامحور بود و خدا را باور داشت. این آیه شریفه هم شعار و هم پیام امام بود که «قُلْ إِنَّما أَعِظُکُمْ بِواحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنى‌ وَ فُرادى‌». او معتقد به این بود که هم حرکت فردی و هم حرکت اجتماعی می تواند قیام ایجاد کند و لذا بر همین اساس حرکت کرد و بارها فرمود به خدا من نترسیدم.

وی افزود: کسی که با تمام وجود خدا را باور داشته باشد، فراز و نشیب ها و سختی ها و مسائل دیگر نمی تواند انسان وابسته به خدا که «صبغة الله» از ویژگی های او است، را از مسیری که تعیین کرده دچار تردید کند. موقعی که شهید مطهری از پاریس برگشته بود، از او سؤال کردند امام را چگونه یافتی؟  فرمود او با تمام وجود به خدا، هدف و راه رسیدن به این هدف ایمان و مردمش را هم باور داشت. من یک بار تصمیم گرفتم کلمات امام را مرور کنم و دیدم پرکاربردترین واژگانی که در کلمات امام به کار رفته «اسلام» و «مردم» است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: امام روی اسلام و مردم خیلی تکیه داشت و لذا توانست بین مردم و دل های مردم با خدای متعال ایجاد رابطه کند. همان نفس قدسی امام است که همچنان در فراز و نشیب ها به مدد انقلاب می آید. البته خلف صالح امام حضرت آیت الله خامنه ای دقیقا همان راه، مسیر، صلابت، استواری، خداباوری و خدامحوری را سرلوحه برنامه خودش قرار داده و لذا این نسخه مطابق با اصل است و همین انتظار از آن هست که می بینیم.

وی یادآور شد: در شرایطی که دشمنان همه امکاناتشان را در جنگ ترکیبی، شناختی و ادراکی فراهم کرده بودند که خدشه ای به این انقلاب وارد کنند و اصطلاح براندازی و تجزیه این کشور محمدی(ص) و علوی(ع) و فاطمی(س) را برنامه ریزی کرده بودند و به تعبیر رهبر انقلاب خوب چینش کرده بودند که در دل انسان کار اینها را تحسین می کند، ولی دچار یک اشتباه بزرگ محاسباتی شده بودند. این مردم ما را نشناخته اند؛ ممکن است مشکلات اقتصادی و  مسائل دیگری داشته باشند اما هیچ گاه بیعتی که در بهشت زهرا(س) با امام بسته اند و آن استقبال و بدرقه تاریخی را فراموش نکرده اند. تعهدی که نسبت به خون شهیدان دارند جلوی دیدگان مردم  است؛ مردم از این انقلاب دست بر نخواهند داشت.

آیت الله حسینی بوشهری تأکید کرد: باید به دشمن چنین گفت که «ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست/ عرض خود می بری و زحمت ما می داری». این انقلاب ماندگار است. امیدواریم دعاهای خالصانه امام همچنان این انقلاب را امتداد ببخشد و ان شاء الله مشکلات این کشور با عنایات حضرت بقیة الله(عج) هرچه زودتر برطرف شود.

تجدید عهد نمایندگان مجلس خبرگان با امام امت

خدمت خالصانه بهترین راه تشکر از ملت

گفتنی است در روز نخست و با اعلام نتایج رای گیری آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری شد. وی در نطق افتتاحیه ضمن قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، گفت: به خدمتگزاران مردم در قوای سه گانه اعلام می کنیم که بهترین راه تشکر از مردم، خدمت خالصانه و شبانه روزی به آنان است.

آیت الله جنتی در آستانه فرا رسیدن سال جدید از مسئولان خواست با برنامه ریزی مؤثر و نظارت جدی، برای حل مشکلات اقتصادی و مردم تلاش کند تا مردم با آرامش بیشتری به استقبال سال جدید بروند.

تجدید عهد نمایندگان مجلس خبرگان با امام امت

فرهنگ مقاومت نظام سلطه را به استیصال کشانده است

همچنن سردار اسماعیل قاآنی سخنران ویژه این اجلاسیه خبرگان بود که اظهار کرد: جنایت ترور شهید سلیمانی که آمریکایی‌ها آن را انجام دادند و به آن اعتراف نیز کردند آغاز یک مرحله جدید از اقدامات علیه انقلاب اسلامی بود و این مرحله شامل یک جنگ ترکیبی گسترده اقتصادی و رسانه‌ای بود که همچنان ادامه دارد.

سردار قاآنی در ادامه با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت که برخاسته از مفاهیم و آموزه‌های اصیل اسلام است امروز به عنوان یک پدیده جهانی، جهان سلطه را به استیصال کشانده است و جالب اینجاست که حتی نظریه‌پردازان نظامی آمریکا نیز بر خلاف اعتقادات گذشته خود، معتقدند در جهان امروز برنده جنگ‌ها کسانی نیستند که سلاح بیشتر و پیشرفته‌تری داشته باشند، بلکه کسانی هستند که با روحیه جهادی محکم‌تر بر مواضع و اعتقادات خود می‌ایستند.

تجدید عهد نمایندگان مجلس خبرگان با امام امت

برنامه ویژه وزارت جهاد و صمت در تامین کالاهای اساسی عید و ماه مبارک رمضان

لازم به ذکر است  خاندوزی؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی که به عنوان میهمان در دومین روز یازدهمین اجالس رسمی  مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی برنامه های اقتصادی دولت گفت: نرخ تورم در آغاز به کار دولت، طبق آمار بانک مرکزی 59 درصد بود، ولی با تأکید ریاست محترم جمهور، کنترل تورم در دستور کارستاد اقتصادی دولت قرار گرفت و با تلاش های صورت گرفته تورم در پایان سال 1400 به حدود 30 درصد کاهش پیدا کرد.

وی در ادامه با ارائه آمارهایی، به عدم تحقق اهداف تعیین شده در برنامه ششم توسعه کشور در مواردی مانند رشد اقتصادی، سرمایه گذاری خارجی و درآمد سرانه اشاره کرد و افزود: عدم تحقق این اهداف باعث شد که دولت سیزدهم در حالی کار خود را آغاز کند که به گواه آمارهای رسمی، اقتصاد کشور در بدترین نقطه تورم و کسری بودجه بود،  اما با تالش های صورت گرفته، اکنون شاهد افزایش سرمایه گذاری و کاهش بی کاری هستیم و صادرات  غیر نفتی و تسهیل مجوزهای کسب وکار رکورد زده اند و بسیاری از اصالحات ساختاری اقتصاد و شفافیت و کاهش فساد با سرعت پیگیری می شود. امروز شاهد کنترل قیمت ها و ثبات بخشیدن به بازار اقتصادی هستیم و این در حالی است که تحوالت جهانی و از جمله جنگ اوکراین، اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داده است و بسیاری از کشورها شاهد تورم بی سابقه بودند، با این حال ما در هفت ماهه اول امسال، وارد شیب افزایشی تورم نشدیم.

 خاندوزی با اشاره به اینکه تمرکز دولت بر این است که با جلوگیری از کسری بودجه و مهار رشد نقدینگی که عامل ایجاد تورم است، استقراض از بانک مرکزی را به صفر برساند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، سپس با تأکید بر اینکه به لحاظ شاخصهای آماری، دولت در یک سال اول خود در کنترول بازار ارز هم عملکرد مطلوبی داشته است اضافه کرد: ناآرامی های ایجاد شده در مهر که فضای اجتماعی و امنیتی کشور را تحت تأثیر قرار داد، از ابتدای آبان ماه در حوزه جنگ ارزی خودش را نشان داد و اگر چه به لحاظ منابع و مصارف ارزی، شرایط کشور با شش ماهه نخست تغییری نکرده بود، اما جنگ ترکیبی دشمنان که در حوزه های رسانه ای و روانی صورت می گرفت بر شرایط اقتصادی کشور تأثیر منفی گذاشت و مخصوصاً باعث نابسامانی در خروج ارز شد و یک جریان عددسازی و هراس آفرینی اجتماعی در کانالهای قمار بازی ارزی به راه افتاد.

خاندوزی در ادامه، سیاست های بانک مرکزی برای کنترل تورم و مدیریت ارز را تشریح کرد و افزود: امیدواریم با تدابیر جدید بانک مرکزی و همراهی مردم و نخبگان، آرامش به عرصه اقتصادی کشور حکمفرما شود و البته وزارت جهاد و صمت هم برنامه های ویژه ای دارند تا در شب عید و ماه مبارک  مردم در تأمین کالاهای اساسی، دچار مشکل نشوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین