۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
کد خبر: ۷۴۲۸۰۶
شیخ نعیم قاسم:

قرار نگرفتن در بلوک دشمن، کوچکترین اقدام در زمینه وحدت اسلامی است

قرار نگرفتن در بلوک دشمن، کوچکترین اقدام در زمینه وحدت اسلامی است
معاون دبیرکل حزب الله در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار کرد: حداقلِ وحدت اسلامی این است که کشورهای ما در بلوک دشمن قرار نگیرند؛ بلکه در کنار هم بایستند و در همه روابط با یکدیگر همکاری داشته باشند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار داشت: ما باید در دیدارهای خود بر ارزش‌های والای اسلامی تاکید کرده و با استفاده از رسانه‌ها، تبلیغ، گفت‌وگو با دلیل و برهان به مقابله با کسانی که به ترویج هم‌جنس‌گرایی و مادی‌گرایی می پردازند و جنگ نرم علیه مسلمانان را دنبال می‌کنند، مقابله کنیم.

وی تصریح کرد: حداقلِ وحدت اسلامی این است که کشورهای ما در  بلوک دشمن قرار نگیرند؛ بلکه در کنار هم بایستند و در همه روابط با یکدیگر همکاری داشته باشند.

شیخ نعیم قاسم، وحدت میان مسلمانان را از اهداف امام خمینی (ره) خواند و تاکید کرد که در این راه هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله فلسطین اشاره کرد و افزود: ما باید به همه اعلام کنیم که اشغال فلسطین به معنای اشغال سرزمین همه مسلمانان است و همه باید در برابر دشمن صهیونیستی بایستند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: مقام معظم رهبری تاکیدکردند که مسئله حقوق فلسطینیان از طریق سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی محقق نمی‌شود بلکه با مقاومت فلسطینیان تحقق می‌یابد.

شیخ نعیم قاسم با بیان این که ما باید برای تقویت و تحکیم مقاومت مردم فلسطین تلاش کنیم، گفت: ما باید تجربه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مستضعفان جهان را الگو قرار دهیم.

وی با بیان این نکته که تجربه مقاومت لبنان در سال 2000 و 2006 در برابر رژیم صهیونیستی می‌تواند الگوی مقاومت در آینده باشد، تصریح کرد: نتایج و دستاوردهای امت اسلامی باعث شده است مقاومت شکل منطقی به خود بگیرد و محور مقاومت نیز می‌تواند دستاوردهای خوبی برای دنیا به ارمغان بیاورد.

شیخ نعیم قاسم در پایان سخنان خود به از سرگیری روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی اشاره کرد و تاکید نمود که این ارتباط می‌تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد که همکاری میان دو کشور مهم منطقه می‌تواند به مقابله با جنبش‌های افراطی کمک کند.

ارسال نظرات