۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹
کد خبر: ۷۴۲۸۷۵

کمبود بلیط زیر ذره‌بین تعزیرات حکومتی/ مردم تخلفات را گزارش کنند

کمبود بلیط زیر ذره‌بین تعزیرات حکومتی/ مردم تخلفات را گزارش کنند
معاون نظارت و بازرسی سازمان تعزیرات گفت: در روند فروش بلیط عده‌ای در حال سوءاستفاده هستند که قطعا سازمان تعزیرات با متخلفان برخورد خواهد کرد.

روز گذشته در گزارشی به گلایه مردم از کمبود بلیط در ناوگان حمل و نقل کشور پرداختیم و با بیان توضیحات و گزارشات مردمی از دستگاه های نظارتی خواستیم جهت حل موضوع که برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده ورود کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان تعزیرات حکومتی با بررسی این موضوع از مسئولین مرتبط با ناوگان حمل و نقل کشور به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان واکنش نشان داد.

احمد جعفری نسب معاون نظارت و بازرسی سازمان تعزیرات حکومتی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: کمبود بلیط یک دغدغه برای مردم و مجموعه سازمان تعزیرات حکومتی است که به صورت روزانه این موضوع پیگیری می‌شود و در راستای پیگیری این موضوع جلسات متعدد برگزار شده و نامه نگاری‌های متعددی انجام شده است.

وی افزود: مسئولین در سازمان هواپیمایی و دیگر ایرلاین‌هایی که در این زمینه ارتباط دارند اظهار می‌کردند که ظرفیت‌ها تکمیل می‌شود که منجر به کمبود بلیط است.

جعفری نسب با بیان اینکه برخی از سایت‌های مجاز در زمینه فروش بلیط هر زمانی که مردم مراجعه می‌کنند تا یک ماه آینده هم ظرفیتشان تکمیل است گفت: سازمان هواپیمایی کشور را موظف کردیم بر سایت‌های غیر مجاز نظارت داشته باشد و سازمان تعزیرات هم از طریق پلیس فتا مکاتبات متعددی انجام داده که سایت‌های غیرمجاز فروش بلیط تعطیل شوند.

وی گفت: در سایت‌های مجاز فروش بلیط شاهد هستیم که ظرفیت را به هر نحوی تکمیل شده عنوان می‌کنند و با مراجعه مردم به مکان دیگری مانند فرودگاه می توانند بلیط پرواز را با قیمت بالاتر خریداری می‌کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: قیمت بالاتر یعنی عرضه خارج از شبکه و باید این بلیط‌ها در آزانس‌های مسافرتی دارای مجوز و یا سایت فروش بلیط دارای مجوز فروخته شود سئوال مهم این است اگر ظرفیت تکمیل است چرا در محل دیگری فروخته می‌شود و این موضوع از نظر تعزیرات عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی محسوب می‌شود.

وی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی این موارد را پیگیری می‌کند، ولی بهترین ناظر مردم هستند که در صورت مشاهده تخلف حتما با سامانه ۱۳۵ تعزیرات ارتباط برقرار کنند و تخلف صورت گرفته را در سامانه بارگذاری کنند که در مقابل سامانه کد رهگیری دریافت می‌کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در سامانه ثبت شکایات نیازی به پرداخت هیچگونه وجهی نیست گفت: ثبت شکایت در مدت زمان ۲ دقیقه انجام می‌شود و مردم مطمئن باشند سازمان تعزیرات قطعا با افرادی که گرانفروشی می‌کنند و عرضه خارج از شبکه انجام می‌دهند برخورد می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که شکایت از تخلفات در سایر ناوگان حمل و نقل کشور هم از طریق سامانه ۱۳۵ امکان پذیر است گفت: دستگاه‌های نظارتی امکان استفاده از ناظر را در هر نقطه‌ای از کشور را ندارند یا شاید در هنگام بازدید تخلفی صورت نگیرد، ولی مردم می‌توانند در هر زمینه‌ای ناظر تعزیرات باشند.

جعفری نسب با اشاره به اینکه در روند فروش بلیط عده‌ای در حال سوء‌استفاده هستند گفت: قطعا هر شکایتی که صورت می‌گیرد پیگیری می کنیم و نتیجه خواهد داد.

ارسال نظرات