۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۹
کد خبر: ۷۴۲۹۲۵
دبیر اجرایی جشنواره بین‎المللی موسیقی نوای مهر «ایثار» خبر داد؛

تکریم چهره‌های ماندگار موسیقی حماسی لرستان

تکریم چهره‌های ماندگار موسیقی حماسی لرستان
کرم الهی گفت: چهره‌های ماندگار موسیقی انقلاب و ایثار در دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر «ایثار» تکریم می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در لرستان، محمد کرم الهی، دبیر اجرایی این جشنواره، امروز دهم مهرماه در جمع خبرنگاران که در محل ستاد هماهنگی این جشنواره برگزار شد، گفت: یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای جشنواره تجلیل است که در دو بخش نغمه‌های حسینی ایثار و نغمه‌های حسینی انقلاب برگزار می‌شود.

کرم الهی افزود: در بخش نغمه‌های حسینی انقلاب از استان «محمد میرزاوندی» چهره ماندگار موسیقی حماسی دفاع مقدس تقدیر ویژه بعمل می‌‎آید.

وی ادامه داد: همچنین از تلاش مجاهدانه و انقلابی، استاد فقید "عیسی سپه ونی" نیزدر این جشنواره تجلیل خواهند شد.

دبیر اجرایی جشنواره بین‎المللی موسیقی نوای مهر«ایثار» اظهار کرد: در بخش نغمه‌های حسینی ایثار نیز از سه شهید جاویدالاثر و مظلوم عرصه مداحی شهر خرم‌آباد تجلیل خواهد شد.

وی افزود: "حسین پاپی" از جمله مداحان شهید دیارقهرمان‌پرور خرم‌آباد است که آخرین نوای عاشورایی وی در زمان تشییع پیکر مطهر روحانی شهید "عبدالحسین مبشر" طنین‌انداز شد و پس از سه روز از این واقعه به قافله شهدای خوشنام پیوست و یادش برای همیشه جاوید ماند.

کرم الهی با بیان اینکه از پیرغلام فقید و صدای متعهد انقلاب اسلامی ‌حاج غفور یادگاری که همواره در ورق به ورق رویدادهای انقلاب شعر سروده و مداحی کرده است تجلیل می‌شود، اظهار کرد: یکی دیگراز تجلیل شوندگان، جوان دوره‌‎های اول انقلاب و پیرغلام حسینی، " حاج علیرضا قهرمانی" نوحه‌خوان رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل است.

ارسال نظرات