۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۹
کد خبر: ۷۴۶۲۳۸
آیت الله فیاضی:

تفسیر المیزان ۲۰۰ سال آینده شناخته خواهد شد + فیلم

تفسیر المیزان ۲۰۰ سال آینده شناخته خواهد شد + فیلم
رئیس هیأت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی تصریح کرد: علامه طباطبایی در تفسیر این‌قدر غور کرده بودند که تفسیر المیزان به فرمایش استاد شریف مطهری در ۲۰۰ سال آینده شناخته خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، کنگره بین المللی بزرگداشت علامه طباطبایی چهارشنبه 24 آبان ماه با پخش بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره برگزار شد. رسانه KHAMENEI.IR به همین مناسبت در گفت‌وگو با آیت الله غلامرضا فیاضی، رئیس هیأت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی به بررسی خصوصیات علمی علامه طباطبائی پرداخته است.

آیت الله فیاضی بیان کرد: علامه طباطبائی را به این مناسبت علامه گفتند که در علوم مختلف صاحب نظر بودند و در همه‌ آنها به بالاترین مقام علمی آن رشته که اسمش اجتهاد است رسیدند.

رئیس هیأت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی گفت: در تفسیر این‌قدر غور کرده بودند که تفسیر المیزان به فرمایش استاد شریف مطهری در ۲۰۰ سال آینده شناخته خواهد شد. یعنی هنوز ابعاد مختلف این تفسیر برای حوزه‌ها و علما آن طوری که باید شناخته نشده است.

آیت الله فیاضی تصریح کرد: علامه در عین اینکه در رشته‌های مختلف علمی از فقه و اصول و فلسفه و کلام و تفسیر و رشته‌های دیگر اطلاع داشتند و در بسیاری از آنها مجتهد بودند، در عین حال در مسائل عملی اول خودشان این راه را با جدیّت طی کردند و بعد هم دستگیری کردند از کسانی که در خدمتشان استفاده‌ی علمی می‌کردند.

تعداد بازدید : 8
ارسال نظرات