۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۷۴۹۶۱۷
حجت الاسلام والسملمین شهریاری:

هرگونه غفلت از غزه خیانت به ارزش‌های مشترک انسانی است

هرگونه غفلت از غزه خیانت به ارزش‌های مشترک انسانی است
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در همایش بین المللی طوفان الأقصی تصریح کرد: هرگونه غفلت از غزه ظلم آشکار و خیانت به ارزش‌های مشترک انسانی است، ما از ضعف شورای امنیت سازمان ملل در انجام مأموریت خود و توقف جنگ در غزه بسیار مـتأسفیم.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در همایش بین المللی طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت: این همایش در صدد است به بررسی تحولات جاری منطقه از جمله جنایتهای رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانانش علیه مردم مظلوم فلسطین که ده ها هزار کشته و زخمی در پی داشته بپردازد و ضمن اعلام حمایت از گروه های مقاومت از جمله حماس ، جهاد اسلامی با این ملت مظلوم اعلام همبستگی کند.

وی ادامه داد: طوفان الاقصی بر اساس آیات قرآن دفاع بدیهی و مشروع در برابر سیاستهای جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است و ما از پایداری مردم غزه در این عملیات که نماد شکستن بغض در گلو مانده مردم فلسطین پس از 75 سال است تجلیل می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری تأکید کرد: مسأله فلسطین موضوع وحدت بخش جهان اسلام و عملیات طوفان الاقصی در برابر صهیونیست ها و جبهه استکبار نقطه عطفی در مناسبات جهانی است و هرگونه غفلت از غزه ظلم آشکار و خیانت به ارزش‌های  مشترک انسانی است. توقف فوری جنایت های رژیم صهیونیستی و برقراری آتش بس دائم در تمام اراضی اشغالی امری واجب و ضروری نزد انسان های بیدار است. محاصره غزه هرچه سریع تر باید شکسته و مسیرهای امن باید گشوده شود تا کمک های انسانی اعم از غذا و دارو ... به این منطقه ارسال شود.

دبیرکل مجمع تقریب افزود: همه انسانهای آزاده جهان باید بر لزوم احقاق حقوق اولیه غیرنظامیان درغزه تأکید کنند و ما از ضعف شورای امنیت سازمان ملل در انجام مأموریت خود و توقف جنگ در غزه بسیار مـتأسفیم و از کشورهای عضو این سازمان مطالبه داریم به وظایف خود از جمله در تصویب قطعنامه‌های بازدارنده و محکوم کردن معیارهای دوگانه حقوق بشری غرب عمل کنند.

وی حمایت کشورهای غربی از رژیم صهیونیستی و کمک های همه جانبه به این رژیم اشغالگر را محکوم و از تلاش های صورت گرفته جبهه مقاومت از جمله یمن، عراق و لبنان در حمایت از مقاومت غزه تقدیر و نسبت به حملات اخیر انگلیس و آمریکا به یمن هشدار داد و گفت: این حملات ممکن است به جنگ گسترده در منطقه منجر شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری همچنین از تلاشهای آفریقای جنوبی در ارائه پرونده جنایت جنگی و نسل‌کشی اسرائیل در غزه به دیوان بین المللی کیفری قدردانی کرد و از مردم آزاده جهان خواست برای افشای جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی اقدام کنند.

وی ادامه داد: اسرائیل در صدد کلید زدن کوچ اجباری مردم فلسطین است، حال آنکه باقی ماندن مردم فلسطین در این باریکه حق طبیعی آنان است و جامعه جهانی باید از این قضیه حمایت کند.

دبیرکل مجمع تقریب افزود: هرگونه همکاری با رژیم صهیونیستی و تأمین نیازمندیهای آنها حرام شرعی است و دولت های اسلامی باید روابط سیاسی و اقتصادی خود را با رژیم اشغالگر صهیونیست قطع کنند. تنها راه صلح و امنیت و ثبات در منطقه پایان دادن به اشغالگری و اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی است.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد رهبر انقلاب مبنی بر مشارکت همه جانبه مردم فلسطین و تشکیل نظام سیاسی منتخب بر اساس رأی اکثریت، بهترین راه برای حل مسأله فلسطین است.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری در پایان ضمن گرامیداشت یاد شهدای مقاومت، از مردم آزاده جهان در اروپا، آسیا، آفریقا و امت اسلامی و تمامی مراکز و نهادهای اسلامی که در بیداری اسلامی حضوری تأثیرگذار داشته‌اند، قدردانی کرد.

میثم صدیقیان
ارسال نظرات