۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
کد خبر: ۷۵۰۴۷۵
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان خبر داد؛

رشد ۷۵ درصدی معتکفان در کاشان

رشد ۷۵ درصدی معتکفان در کاشان
اصفهان –حجت الاسلام بصیرتی از رشد ۷۵درصدی معتکفین نسبت سال گذشته خبرداد و گفت: سال گذشته ۳ هزار نفر در اعتکاف شرکت داشتند امسال با رشد ۷۵ درصدی به ۶هزار نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، حجت الاسلام مهدی بصیرتی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف در ۵۰ مرکز شهرستان کاشان، گفت: امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ مرکز افزایش داشت.

به گفته وی مراکز اعتکاف در کاشان بیش از ۵۰ مرکز بود، اما به دلیل آماده نبودن زیر ساخت‌های برخی مراکز به ویژه مراکز حومه شهرستان تلفیق شد و به ۵۰ مرکز رسید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان تعداد معتکفین سال گذشته کاشان را ۳ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام کرد و از افزایش ۷۵ درصدی معتکفین کاشان درسال جاری خبر داد و اظهار داشت: امسال ۶ هزار نفر در مراسم اعتکاف شهرستان کاشان شرکت کردند.

وی یادآور شد: تقاضا برای حضور در مراسم اعتکاف شهرستان کاشان بیش از ۶ هزار نفر بود، اما به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌های مراکز اعتکاف همه متقاضیان حضور در مراسم اعتکاف نتوانستند پذیرش شوند.

حجت الاسلام بصیرتی با اشاره به اینکه از ۶ هزار معتکف کاشانی در سال جاری ۳۵ درصد مرد و ۶۵ درصد  خانم بودند، افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ نفر مرد و ۳ هزار و ۷۰۰ نفر خانم بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان جمعیت دانش آموزی معتکف کاشانی در سال گذشته را ۲ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: امسال با رشد ۸۰ درصدی جمعیت دانش آموزی معتکف به ۴ هزار و ۲۰۰ افزایش یافت.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد معتکفان امسال کاشان را دانش آموزان به خود اختصاص داده بودند، تعداد دانش آموزان معتکف دختر را ۲ هزار و ۷۰۰ نفر و دانش آموزان پسر را یکهزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۶۵ درصد دانش آموزان معتکف کاشانی را دختران و ۳۵ درصد آن را پسران به خود اختصاص داده بودند.

حجت الاسلام بصیرتی استقبال دانش آموزان کاشانی از مراسم اعتکاف را نشانه اقبال و گرایش دانش آموزان به مراسم اعتکاف دانست.

وی به برخی از برنامه‌های فرهنگی در مراسم اعتکاف امسال کاشان و رشد کمی و کیفی آن اشاره کرد و افزود: برگزاری اعتکاف‌های تخصصی در حوزه دانش آموزی با لحاظ شرایط سنی و جنسیتی دختران و پسران دانش آموز، برگزاری حلقه‌های معرفتی، سخنرانی، مناجات، نماز، ارتباط با شهدا، برنامه‌های تربیتی ویژه نوجوانان، بازی‌های فکری خاص و نمایش فیلم برای سنین مختلف برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان با تقدیر و تشکر از مسؤولان امنیتی و نظامی، بهداشت و درمان، اورژانس، آتش نشانی شهرستان کاشان گفت: برگزاری سه روز اعتکاف از سوی مسؤولان برگزاری این مراسم جای تقدیر و تشکر دارد./۱۳۰۷/

محمد ملک آبادی
ارسال نظرات