۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۰
کد خبر: ۷۵۴۲۵۹
مسئول انتظامات حرم مطهر بانوی کرامت خبر داد؛

خدمت‌رسانی بیش از هزار و ۱۰۰ خادم بخش انتظامات در شب‌های قدر

خدمت‌رسانی بیش از هزار و ۱۰۰ خادم بخش انتظامات در شب‌های قدر
مسئول انتظامات حرم مطهر بانوی کرامت از حضور حدود ۶۴۰ خادم آقا و ۴۸۰ خادم خواهر در شب‌های قدر در حرم مطهر خبر داد.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، محمد ساعدیان مسئول انتظامات حرم مطهر بانوی کرامت در گفت‌وگویی خبری از خدمت‌رسانی بیش از هزار و ۱۰۰ خادم بخش انتظامات برای تأمین نظم و انضباط حرم مطهر برای شب‌های قدر خبر داد.

وی گفت: حدود ۲۰۰ خادم در صحن امام رضا (ع)، صحن پیامبر اعظم (ص)، میدان آستانه محوطه مسجد امام حسن عسگری (ع) تا حرم مطهر، حدود ۲۵۰ خادم در شبستان امام خمینی (ره) اطراف ضریح، رواق شهید مطهری، مسجد بالاسر و صحن صاحب‌الزمان (عج) و حدود ۱۹۰ خادم نیز در صحن جوادالائمه (ع) و ورودی‌های ۱۷، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ مشغول خدمت‌رسانی هستند.

مسئول انتظامات حرم مطهر بانوی کرامت افزود: قسمت‌هایی که مربوط به خواهران است شامل بالکن‌های شرقی و غربی شبستان امام خمینی (ره)، شبستان نجمه خاتون (س) و بخش‌های اطراف ضریح مطهر حدود ۴۸۰ خادم خواهر خدمت‌رسانی دارند.

 وی ابراز داشت: خادمان بخش انتظامات علاوه بر بازرسی زائران در ورودی‌های حرم مطهر وظیفه راهنمایی زائران، باز نگه‌داشتن مسیرهای تردد زائران، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر داخل حرم مطهر و تذکرهای انضباطی را بر عهده دارند.

ساعدیان گفت: علاوه بر خادمان رسمی و افتخاری حرم مطهر که به تأمین نظم و انضباط تردد زائران کمک می‌کنند ۱۵۰ نیروی امنیتی نیز در داخل و ورودی‌های حرم مطهر بانوی کرامت مستقر هستند تا به نظم و امنیت هر چه بهتر و بیشتر زائران کمک کنند.

ارسال نظرات