۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۹
کد خبر: ۷۵۴۳۱۵
آیت الله مکارم شیرازی با صدور پیامی مطرح کرد؛

علمای اسلام در دفاع از مردم مظلوم فلسطین فریاد برآورند/ دعوت از امت اسلام و ملت ایران برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس

علمای اسلام در دفاع از مردم مظلوم فلسطین فریاد برآورند/ دعوت از امت اسلام و ملت ایران برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور پیامی امت اسلام و ملت ایران را به حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد و همچنین از علمای جهان اسلام خواست تا در دفاع از مظلومان فریاد برآورند و با وحدت کلمه و در سایه حمایت گستردۀ امت مسلمان، دولت های اسلامی و دیگر دولتهای عالم را به فشار همه جانبه بر رژیم صهیونیستی وادار کنند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی با صدور پیامی آحاد ملت و نیز امت بزرگ اسلامی را به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت و جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

متن پیام این مرجع تقلید که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
لَا يُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلا مَنْ ظُلِمَ وَكَانَ اللَّهُ سَمِيعًا عَلِيمًا (نساء/148)
نزدیک به شش ماه از هجوم وحشیانه رژیم غاصب و سفاک صهیونیستی به مردم مظلوم و بی پناه غزه می گذرد، که در آن کشتاری کم سابقه در تاریخ و بی سابقه در دوران معاصر علیه بشریت رخ داد، حمله ای با ده ها هزار کشته و مفقود و صدها هزار آواره و بی سرپناه که اغلب آنان زنان بی پناه و کودکان بی گناه هستند.

در این روزها که چهره کریه و شوم این رژیم خونخوار بیش از پیش بر جهانیان آشکار شده، و وجدانهای خفته را از خواب بیدار نموده است، اما با این حال و در کمال ناباوری، سکوت، ضعف و کم کاری نهادها و کشورهای مدعی حقوق بشر را شاهد هستیم و این، خود گویای بی اعتنایی مدعیان حقوق بشر به انسان و کرامت اوست.

اکنون که کشورهای غربی، به ویژه آمریکا و هم پیمانان او، توان دفاع علنی و مستقیم از جنایات بی حد و حصر این رژیم نامشروع را ندارند، سردمداران سفاک این رژیم باطل، هنوز بر طبل جنگ و جنایت کوبیده و هر روز از سلاح گرسنگی و فشار بر این مردم مظلوم، بیشتر بهره می گیرند.

تصاویر منتشر شده از اوضاع غزه که گویای عمق فجایع و قساوت رژیم صهونیستی بر کودکان و زنان و مردان مظلوم فلسطین است، فریاد آزادی خواهان را برآورده و دل های جهانیان را به درد آورده است، تا جایی که حتی برخی از کشورهای خودخواه و منفعت طلب غربی نیز زبان به گلایه گشوده و بعضی از مجامع بین المللی به نسل کشی و نژادپرستی این رژیم اذعان نموده و خواستار توقف آن شده اند.

از طرفی این روزها زمزمه برنامه ریزی برای توهین گسترده به مقدسات اسلامی و خصوصا مسجدالاقصی این پارۀ تن جهان اسلام به گوش می رسد، که لزوم هوشیاری تمام مسلمانان جهان را می طلبد. 

اینجانب بر همه علمای اسلام، از جمیع مذاهب اسلامی لازم می دانم تا در دفاع از مظلومان فریاد برآورند و با وحدت کلمه و در سایه حمایت گستردۀ امت مسلمان، دولت های اسلامی و دیگر دولتهای عالم را به فشارهای همه جانبه بر رژیم صهیونیستی وادار کنند تا با پایان دادن به هجوم وحشیانه و محاصره و شروع آتش بس فوری، فراگیر و دائمی و خروج اشغالگران و کمک رسانی به آسیب دیدگان و بازسازی سرزمین های جنگ زده، شرایط را برای بازگشت آوارگان مظلوم فراهم آورند و تا حصول نتیجه از پای ننشینند که در صورت کوتاهی هیچ عذری در پیشگاه خداوند متعال نخواهیم داشت.  

در پایان ضمن دعوت همه مردم عزیز و شریف ایران و مسلمانان جهان به شرکت پر شور و گسترده در راهپیمایی روز قدس و محکومیت این جنایات، شفای عاجل مجروحان، تسلای دل داغدیدگان، مغفرت و رضوان شهدا و رهایی همه مظلومان به ویژه مردم ستمدیدۀ غزه را از درگاه خداوند متعال مسألت نموده، امیدوارم خداوند در این ماه مبارک به همۀ مسلمانان عزت و نصرت عطا فرماید. وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيُّ عَزِيزٌ.
قم – ناصر مکارم شیرازی
14 فروردین 1403

حسین عجمی
ارسال نظرات